Bauskas novada dome
Pilskalna iela

Pilskalna ielas izbūve atvieglotu Bauskas un tās apkārtnes iedzīvotāju pārvietošanos pa pilsētu, jo atslogotu Zaļo ielu (A7). Lai izbūvētu Pilskalna ielas turpinājumu, pašvaldībai nepieciešams iegūt īpašumā daļu no zemes vienības ar kadastra apzīmējumu 40500020109, kas atrodas Robežu ielā 2, Bauskā. Finanšu komitejas  21. septembra sēdē plānots lemt par pirkuma līguma priekšlīguma slēgšanu, lai nodrošinātos, ka pēc zemes gabala platības, robežas un vērtības noteikšanas tā īpašnieks slēdz ar pašvaldību pirkuma līgumu.

Priekšlīgums paredz, ka pašvaldība apņemas izstrādāt un apstiprināt zemes ierīcības projektu, apmaksāt visus izdevumus, kas saistīti ar projekta izstrādi, pieaicināt sertificētu nekustamā īpašuma novērtētāju un novērtēt atdalītā Pilskalna ielas turpinājuma izbūvei nepieciešamā zemes gabala tirgus vērtību. Savukārt pārdevējs apņemas noslēgt pirkuma līgumu par Pilskalna ielas turpinājuma izbūvei nepieciešamā zemes gabala pārdošanu par novērtēto vērtību un līdz pirkuma līguma noslēgšanai nenoslēgt citus pirkuma līgumus vai tā priekšlīgumus, rokas naudas līgumus, dāvinājuma, mantojuma līgumus vai citus atsavinājuma dokumentus; nenodot zemes gabalu lietošanā trešajām personām; nenoslēgt jebkādus nomas vai patapinājuma līgumus; neapgrūtināt zemes gabalu ar parādiem; samaksāt visus nodokļus un nodevas; neapgrūtināt zemes gabalu ar jebkādiem ierobežojumiem, apgrūtinājumiem vai hipotēkām par labu trešajām personām.

Ja deputāti lēmuma projektu akceptēs, tas tiks virzīts uz 28. septembra domes sēdi gala lēmuma pieņemšanai.