kopbilde

Jūlija sākumā pašvaldības administrācijas darbinieki piedalījās Latvijas–Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projekta “Publiskā sektora profesionāļu kapacitātes celšana, lai uzlabotu sniegto pakalpojumu kvalitāti Šauļu un Bauskas reģionu vietējās pašvaldībās” (turpmāk - Quality under control) plānotajā aktivitātē - divu dienu izbraucienā uz Kurzemes Tūrisma informācijas centriem (turpmāk – TIC). Braucienā piedalījās arī  projekta vadošais partneris – Šauļu tūrisma un informācijas centrs ar saviem darbiniekiem un Šauļu tūrisma nozares pārstāvjiem.

Brauciena programmā bija ieplānoti Kuldīgas, Ventspils un Liepājas TIC apmeklējumi, kā arī jaunāko un atraktīvāko tūrisma objektu apskate reģionā. TIC apmeklējumos, projekta dalībnieki izzināja TIC darbību, sākot ar  atbildību, pilnvarojumu, aktivitāšu organizēšanu, sadarbību ar citām pašvaldības iestādēm un tūrisma pakalpojuma sniedzējiem, līdz pat telpu iekārtojumam, pieejamo aprīkojumu un informācijas platformām. Šauļu TIC kolēģiem bija interesanti uzzināt, kā TIC darbinieki pārstāv tūrisma pakalpojuma sniedzējus.

Brauciena laikā dalībniekiem tika organizēta Kuldīgas vecpilsētas apskate gida pavadībā. Tika parādītas Kuldīgas vecpilsētas attīstības labie piemēri - ēku apsaimniekošana un smalkie restaurācijas darbi, kā  arī pieredzes apmaiņas dalībnieki tika iepazīstināti ar tūrisma nozarei sarežģītām situācijām - par biežām ēku īpašnieku maiņām un ēku bojāeju.

Aktivitātes turpinājās Ventspilī ar zinātnes centra Vizium apmeklējumu. Apmeklējot Kurzemi, šķiet pašsaprotami satikt arī Alsungā Suitu sievas. Projekta dalībnieki mācījās burdona dziedāšanu (skaņu saukšana, locīšana un vilkšana), tika ieģērbti suitu tērpos un noslēgumā nogaršoja pasaulē piektā negaršīgāko ēdienu – sklandrausi.

suitu sievas

Izglītojošais brauciens turpinājās uz Liepāju, kur tika apmeklēts Liepājas muzeja struktūrvienība – Liepājas 17.-19.gs Interjera muzejs “Hoijeres kundzes viesu nams”, kur var priecāties ne tikai izsmalcināto 17.-19.gs interjera elementu apkopojumu vienviet, bet arī  baudīt 17.-18.gs. virtuvei pietuvinātu gastronomisko garšu piedzīvojumu.

Pieredzes apmaiņas brauciena noslēgumā tika apmeklēts Grobiņas tūrisma informācijas punkts ar virtuālo asistentu. Grobiņas TIP darbojas virtuāli un ir pieejams visu diennakti, kā arī videozvanā darba laikā ir sazvanāms TIC darbinieks. Plānots, ka tuvākajā laikā šeit darbu sāks arī mākslīgā intelekta radīts tūrisma konsultants.

Visa brauciena laikā aktivitāšu programma tika veidota tā, lai rūpētos par pašvaldības darbinieku labbūtību, paaugstinātu personāla sadarbības spējas, kapacitāti (darba spējas), motivāciju un kompetenci ikdienas darba gaitās, uzlabot iekšējo komunikāciju, savstarpējo sadarbību, kvalitatīva pakalpojuma sniegšanu publiskajā sektorā un tūrisma nozarē.

Projektā “Publiskā sektora profesionāļu kapacitātes celšana, lai uzlabotu sniegto pakalpojumu kvalitāti Šauļu un Bauskas reģionu vietējās pašvaldībās” (Quality under control) paredzētas vēl citas aktivitātes: semināru un apmācību organizēšana administratīvajam personālam, lai uzlabotu kapacitāti un kvalifikācijas paaugstināšanu viņu ikdienas darbā, apmācību organizēšana personāla stresa mazināšanas un motivācijas uzlabošanai, vienota kvalitātes standarta vadlīniju dokumenta izstrāde ar tūrismu saistīto pakalpojumu sniegšanai.

Projekta ieviešanas laiks: 01.02.2024. – 31.01.2026.

Projektu līdzfinansē: Interreg VI-A Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programma 2021.-2027. gadam.

Kopējais finansējums: 201 522,18 EUR.

Līdzfinansējums no Eiropas Reģionālās attīstības fonda: 161 217,74 EUR.

Šī publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šīs publikācijas saturu pilnībā atbild Bauskas novada pašvaldība, un tā nekādos apstākļos nav uzskatāma par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.