pedagogi

3. oktobrī Rundāles multifunkcionālā centra kultūras zālē valdīja sirsnīga atmosfēra – uz atkal redzēšanās svētkiem bija ieradušies Rundāles apvienības pensionētie pedagogi. Šādas tikšanās jau ir izveidojušās par ikgadēju tradīciju 20 gadu garumā, kur bijušajiem skolotājiem ir iespēja atkal sanākt kopā, satikt kolēģus un dalīties patīkamās atmiņās.

Pasākumu atklāja Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis, kurš pensionētajiem skolotājiem novēlēja veselību, labu garastāvokli un neizsīkstošu enerģiju turpmākajos gados. Viņš izteica pateicību par ilggadējo darbu izglītības jomā un uzsvēra viņu nozīmīgo ieguldījumu novada jauniešu izglītošanā un attīstībā.

Pedagogus, ar rūpīgi sagatavotiem priekšnesumiem, sveica arī Pilsrundāles vidusskolas, pirmsskolas izglītības iestādes “Mārpuķīte” un Kandavas lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālās struktūrvienības pārstāvji. Koncerta turpinājumā ar savu uzstāšanos klātesošos priecēja jaunā dziedātāja Alise Krūmiņa. Pasākuma otrajā daļā pensionētie skolotāji tika aicināti iesaistīties siltās un atmiņām piepildītās sarunās.

Kā jau ierasts, katrs no pedagogiem ar prieku izvēlējās sev tīkamāko nākamā gada kalendāru, ko sarūpējuši Rundāles apvienības pārvaldes darbinieki. Tā ir kļuvusi par patīkamu tradīciju, kurā ikviens var izvēlēties savai gaumei un personīgajām vēlmēm atbiltošāku kalendāru.  Šis vienkāršais, bet rūpīgi pārdomātais žests vienmēr rada siltas emocijas, jo kalendārs pavada visu nākamo gadu un kalpo gan kā prakstisks, gan simbolisks atgādinājums par kopā pavadīto laiku.