26. aprīlī Īslīces pagastā tika atzīmēta dižā Latvijas bruņoto spēku virsnieka, Bauskas novadnieka, ģenerāļa, Lāčplēša kara ordeņa kavaliera Krišjāņa Berķa 140. dzimšanas diena.
Pasākums aizritēja emocionālā un patriotiskā gaisotnē. Krišjāņa Berķa devumu Latvijai īsā vēstījumā atklāja Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Mačeks:
„Mums ir tas gods šodien pulcēties šeit, lai pieminētu un godinātu ģenerāli Krišjāni Berķi, kura neizdzēšamais ieguldījums mūsu valsts brīvības cīņās un aizsardzībā ir iemūžināts mūsu sirdīs un vēsturē. Šodien mēs atceramies ne tikai viņa drosmi un vadībspēju, bet arī viņa nešaubīgo apņemšanos kalpot Latvijai. Ģenerālis Berķis bija ne tikai militārais līderis, bet arī cilvēks ar dziļu mīlestību pret savu tautu un valsti. Viņa dzīvesstāsts ir par upurēšanos, disciplīnu un uzticību savai zemei. Viņa darbs ir kā iedvesma daudziem un mēs vienmēr atcerēsimies viņa nesavtīgo devumu mūsu valsts labā. Šodien mēs solām turpināt ģenerāļa Krišjāņa Berķa sākto darbu, stiprinot mūsu valsti un veicinot tās drošību un cienot tās iedzīvotāju brīvību un tiesības. Viņa mantojums dzīvos mūsos mūžīgi un mēs esam pateicīgi par viņa neaizmirstamo devumu Latvijai.”
Svinīgajā pasākumā klātesošos uzrunāja arī Rīgas 1. brigādes 53. kājinieku bataljona komandieris pulkvežleitnants Kaspars Kokins, zemessardzes kapelāns Raimonds Krasinskis kā arī grāmatas „Kur beidzas varavīksne” autors Juka Rislaki.
Bijušais Nacionālo bruņoto spēku komandieris pulkvedis Juris Dalbiņš, pateicoties visiem, kuri ir ieradušies sacīja:
„Šajā brīdī pats galvenais ir saprast to, ka vienīgi mēs Latviju varam pabarot paši, vienīgi mēs Latviju varam aizsargāt paši. Nevienam citam Latvija nav vajadzīga, izņemot mūs, un tāpēc katru dienu, katru stundu mums ir jābūt gataviem to darīt. Lai mēs to spētu, ikdienā ir jāpilnveido savas prasmes un iemaņas ne tikai militārajā jomā, bet arī ikdienas civilajā dzīvē – jāspēj pasargāt savu ģimeni un nodot tradīcijas un vēsturi mūsu jaunajai paaudzei.”
Krišjānis Berķis dzimis 1884. gada 26. aprīlī Īslīces pagasta Bērzkrogā, vietā, kur šobrīd atrodas piemiņas vieta. Pēc Kaucmindes pagasta un Bauskas pilsētas skolu absolvēšanas, ģenerālis izšķīrās par labu militārajai karjerai un iestājās Viļņas junkurskolā. 1919. gada 21. martā K. Berķis jau kā pulkvedis – leitnants iestājās Latvijas Pagaidu valdības bruņotajos spēkos. 1925. gadā viņam tika piešķirta ģenerāļa pakāpe, savukārt no 1934. gada 14. novembra līdz 1940. gada 20. jūnijam viņš bija Latvijas armijas komandieris un 1940. gada aprīlī K. Berķi iecēla par Kara ministru.
Ģenerāļa piemiņas vieta Īslīces pagastā tika atklāta 1998.gada 26.aprīlī. Varenais ozols sargā akmeni no pāri skrejošajiem vējiem, savukārt mūžzaļās tūjas, kuras šo gadu laikā ir sazēlušas un sakuplojušas, kā mūžīguma simbols liecina par ģenerāļa veikuma nozīmību un nezūdošo vietu tautas atmiņās. Ģenerāļa kapavieta nav zināma, viņš miris izsūtījumā.