Pašvaldība

27. aprīļa domes sēdē deputāti pieņēma zināšanai kolektīvā iesnieguma izskatīšanas komisijas sagatavoto ziņojumu, kurā diskusiju rezultātā komisijas dalībnieki vienojušies par šādu komisijas viedokli:

Nepiemērot 2020. gadā izstrādāto vizuālo identitāti Bauskas novadam ar saukli „Bauska, kur satiekas” bez plašākas visa novada iedzīvotāju iesaistes un  speciālistu veiktās situācijas analīzes un novērtējuma. Uzņēmējdarbības un mārketinga departamentam jāturpina uzsāktais darbs vizuālās identitātes izstrādei, slēdzot līgumu saskaņā ar veiktās tirgus izpētes vizuālās identitātes izstrādei rezultātiem, iesaistot sabiedrību izstrādes procesā.

* Kolektīvā iesnieguma iesniedzējs Kaspars Kalējs,  nepiekrīt ziņojumam, jo tas ir pretrunā kolektīvajā iesniegumā paustajam.

* Bauskas apvienības pārvaldes nevalstisko organizāciju pārstāve Ieva Bronko-Pastore (biedrība „Bauskas vecpilsēta”) nevar pilnībā piekrist ziņojumam un uzskata, ka konsenss šajā situācija nav nepieciešams (dažādi viedokļi sekmē savstarpējo sapratni, neskatoties uz viedokļu atšķirībām).

Informācija

Bauskas novada pašvaldībā 2023. gada 3. februārī tika reģistrēts kolektīvais iesniegums saistībā ar platformā „ManaBalss.lv” publicēto parakstu vākšanas iniciatīvas „Par Bauskas novada vizuālās identitātes saglabāšanu” atbalstam, kuru ir parakstījuši 359 iesniedzēji. 2023. gada 23. februārī Bauskas novada dome pieņēma lēmumu „Par kolektīvā iesnieguma izskatīšanas komisijas izveidošanu”. Komisijas darbu vadīja Aivars Mačeks, Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks.