Kultūra Nekustamie īpašumi
ēka

Dreņģera iebraucamā sēta, Plūdoņa ielā  26-k2, Bauskā, ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis un valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekļa „Bauskas pilsētas vēsturiskais centrs” vēsturiskās apbūves daļa. Tajā atrodas divi vietējas nozīmes mākslas pieminekļi – „Portāls” un „Durvju komplekts”.

2020.gadā, konsultējoties ar Nacionālo kultūras mantojuma pārvaldi, pašvaldība pārņēma Dreņģeru iebraucamo sētu savā īpašumā. Ilgstoši neizmantotā ēka ir avārijas stāvoklī, un tās saglabāšana ir apdraudēta.

Lai novērstu ēkas tehniskā stāvokļa pasliktināšanos un ēkas sabrukšanas draudus, kas vienlaikus apdraud arī sabiedrības drošību, Bauskas novada pašvaldība ir izstrādājusi avārijas stāvokļa novēršanas skiču projektu. Projekta ietvaros plānots savilkt esošās sienas un nostiprināt tās pret pagaidu koka rāmju konstrukcijām, daļu no pārseguma slodzēm pārnest uz pagaidu koka rāmju konstrukcijām, esošo jumta krēslu konstrukcijas papildināt ar atgāžņiem, spārēm uz apakšējām plaknēm pieskrūvēt koka stinguma atgāžņus, vietām jumta konstrukcijas papildināt ar jumta krēsla elementiem un saišķiem. Projekta ietvaros  paredzēts lielu daļu no jumta slodzēm jumta krēsla zonā pārbalstīt uz pagaidu rāmjiem, kas tālāk caur pārseguma elementiem slodzi pārnes uz pagaidu rāmja konstrukcijām 1.stāvā, lai daļēji samazinātu slodzi uz nesošajām ārsienām un pārseguma elementiem, kas savukārt veicina  ēkas kopējo stingumu un novērš avārijas stāvokļa draudus.

Projekta kopējās izmaksas ir 24 176,93 EUR, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli. Valsts budžeta finansējums ir 12 000,00 EUR, savukārt Bauskas novada pašvaldības līdzfinansējums plānots 12 176,93 EUR apmērā.