Bauskas novada pašvaldība
pieminekļi

22. februāra domes sēdē deputāti atbalstīja vairākus lēmuma projektus par līdzekļu piešķīrumu kultūras pieminekļa „Bauskas vecpilsētas vēsturiskais centrs” saglabāšanai.  Līdzfinansējuma pieprasījumi ir iesniegti saskaņā ar Bauskas novada domes 2023.gada 26.oktobra saistošajiem noteikumiem Nr.20 „Par Bauskas novada pašvaldības līdzfinansējumu kultūras pieminekļu saglabāšanai”.

Līdzfinansējuma pieteikumi ir izskatīti un atbalstīti arī Bauskas novada Kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanas un attīstības komisijas sēdē.

Finansējumu paredzēts nodrošināt no Bauskas novada pašvaldības 2024.gada budžeta kultūras pieminekļu saglabāšanai paredzētajiem līdzekļiem.

Līdzekļi piešķirti darbiem šādās Bauskas vecpilsētas ēkās:

1. Saules ielā 2, Bauskā – arhitektoniski mākslinieciskās inventarizācijas sagatavošanai 1 100,00 eiro;
  2. Rīgas ielā 15, Bauskā – arhitektoniski mākslinieciskās inventarizācijas un tehniskā apsekojuma sagatavošanai 3 092,40 eiro;
  3. Plūdoņa ielā 18, Bauskā – jumta konstrukcijas restaurācijai 10 000,00 eiro.

Finansējums 5000 eiro piešķirts Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas Bērsteles draudzei Bērsteles luterāņu baznīcas, Svitenes pagastā, torņa restaurācijas projekta sagatavošanai. Bērsteles luterāņu baznīca ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, celta 1653.gadā. 2021.gadā ar pašvaldības atbalstu tika sagatavots baznīcas tehniskais apsekojums.