Der zināt
Politiski represētās personas saņems svētku pabalstu

Pašvaldība valsts svētku mēnesī Bauskas novadā deklarētajām politiski represētajām personām izmaksās 100 eiro naudas pabalstu. Pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes sniegtajiem datiem Bauskas novadā ir 275 šādas personas.

Saistošajos noteikumos „Bauskas novada pašvaldības brīvprātīgās iniciatīvas pabalsti” noteikts, ka pabalsts tiek piešķirts vienu reizi kalendārajā gadā - no 5. novembra līdz 30. novembrim bez personas iesnieguma. Apvienības pārvaldes atbildīgā persona pabalstu nogādā saņēmējam personīgi, pārskaita uz kredītiestādes kontu vai izmaksā kasē.

Katrā teritoriālajā vienībā gan ir nelielas atšķirības, kā pabalsts līdz saņēmējiem nonāks, jo saglabātas līdz administratīvi teritoriālajai reformai iedibinātās iestrādes.

Bauskas apvienības pārvaldes teritorijā ir 150 politiski represētās personas. Sociālais dienests ir atbildīgs par pabalsta apmēru, piešķiršanas kārtību, kā arī personu loku, kurām ir tiesības to saņemt, savukārt Bauskas novada apvienības pārvaldes atbildīgā persona gādās, lai pabalsts nonāk līdz saņēmējiem. Ņemot vērā iepriekšējo gadu izmaksas kārtību un Sociālajam dienestam pieejamo informāciju, politiski represētās personas tiks personiski apzinātas, lai precizētu informāciju par naudas pabalsta saņemšanas iespējām un vēlmēm, skaidro Ginta Dervīte, Bauskas novada Sociālā dienesta Bauskas struktūrvienības vadītāja vietniece sociālā darba un sociālās palīdzības nodaļā.

Rundāles apvienības pārvaldes teritorijā ir 24 politiski represētās personas, sociālie darbinieki pie katras dosies individuāli un sveiks dzīvesvietā. Covid-19 pandēmijas laikā šīm personām tika piedāvāta iespēja pabalstu pārskaitīt uz bankas kontu vai izmaksāt kasē, taču iedzīvotāji šo iespēju nelabprāt atbalstīja, skaidro Kristīne Brūvele, Bauskas novada Sociālā dienesta Rundāles struktūrvienības vadītāja.

Arī Iecavas apvienības pārvaldes teritorijā ir iestrādes no iepriekšējiem gadiem, līdz ar to ir represēto personu saraksti, kuri pašlaik tiek salīdzināti ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes sniegtajiem datiem. Iecavas apvienības teritorijā ir 45 represētie. Pēc pagājušā gada datiem 29 personas pabalsta saņemšanai ir norādījušas bankas kontu, bet 12 personas vēlējušās to saņemt pārvaldes kasē. Pašlaik nav informācijas par četrām personām, kāda būtu viņu vēlme. Ja kāda politiski represētā persona vēlas pabalstu saņemt citādi, nekā iepriekšējā gadā, lūgums sazināties ar Bauskas novada Sociālā dienesta Iecavas struktūrvienību pa tālr. 63942241, 63942240, informē struktūrvienības vadītāja Sigma Strautmale.

Vecumnieku apvienības pārvaldes teritorijā ir 56 politiski represētas personas (Bārbelē – 8; Kurmenē – 1; Skaistkalnē – 10; Stelpē – 4; Vallē – 11; Vecumniekos – 22). Sociālā dienesta Vecumnieku struktūrvienības sagatavotais saraksts tiks iesniegts pārvaldes vadītājai, kura organizēs pabalsta izmaksu sadarbībā ar pagastu nodaļu vadītājiem un grāmatvežiem. Pārvaldē vēsturiski ir saglabājušies dati, kuras personas vēlas saņemt pabalstu ar pārskaitījumu uz bankas kontu. Lielākoties tie ir Vecumnieku pagastā dzīvojošie. Pārējie pabalstu saņems personīgi, skaidro Vecumnieku apvienības pārvaldes vadītāja Dace Šileika.

Bauskas novada pašvaldības
Sabiedrisko attiecību nodaļa