Jauniešu vajadzību pētījums

Pētījuma “Bauskas novada jauniešu vajadzību un vēlmju izpēte” mērķis bija iegūt padziļinātu statistisku un socioloģisku raksturojumu par Bauskas novada jauniešiem, kuri dzīvo, mācās vai strādā pašvaldības teritorijā. Izpēte veikta dalījumā starp pilsētās un pagastos dzīvojošajiem jauniešiem.

Laika periodā no 2024. gada 20. maija līdz 6. jūnijam tika īstenota Bauskas novada jauniešu kvantitatīva aptauja. Tika skatīti tādi jautājumi kā jauniešu sabiedriskā un sociālā aktivitāte, vēlamās iespējas Bauskas novadā, līdzdalības barjeras, prasmju apguve, informācijas avoti, labbūtība, negatīvie ieradumi, jauniešu nākotnes plāni. Pētījums tika veikts sadarbībā ar Bauskas novada izglītības iestādēm, jaunatnes jomas darbiniekiem, Bauskas novada Jauniešu domi, biedrībām un nodibinājumiem, kas veic darbu ar jaunatni. Lai sekmētu iespējami lielākas mērķauditorijas apzināšanu, tika organizēta kampaņa “Busiņa izaicinājums”, kurā skolu pašpārvaldes skolēnu autobusos aicināja jauniešus aizpildīt anketas.

Busiņa izaicinājums Pilsrundālē

Aptaujā anketu aizpildīja kopumā 744 jaunieši, tai skaitā 220 Bauskas pilsētas jaunieši, 188 jaunieši no Iecavas pilsētas un 323 jaunieši, kas dzīvo citur novadā ārpus pilsētām.

Iegūtie dati sniedz padziļinātu iespēju izvērtēt situāciju novadā - kas sekmēs pasākumu, aktivitāšu plānošanu, sasniedzot mērķauditoriju, kā arī jauniešu vēlmju un vajadzību nodrošināšanu.

Pilnveidojot iespējas, mēs pilnveidojam jauniešu, īpaši jauniešu ar ierobežotām iespējām pārliecību par sevi, savu personību, sekmējam piederību novadam, radot atbildības sajūtu un  spēcīgu pamatu jauniešu attīstībai.

Pētījums izstrādāts projekta «Inovatīvas Izaugsmes Izaicinājums» ietvaros, kas tiek īstenots ar Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2024.-2026. gadam valsts budžeta finansējumu.

III plakāts

Projekta mērķis: attīstīt jaunatnes politiku Bauskas novadā, veicinot kvalitatīvas un ilgtspējīgas darba ar jaunatni sistēmas pilnveidi, sekmējot mobilā darba attīstību.

Līga Briģe

Jaunatnes nodaļas vadītāja