dsbvfb

Bauskas Lodiņa alus fabrikas komplekss atrodas Bauskas pilsētas vēsturiskajā centrā.[1] Tajā esošās ēkas būvētas laikā no 19.gs. 80.gadiem līdz 20.gs. 30.gadiem. Daļai ēku 21.gs. sākumā veikti atjaunošanas un pārbūves darbi.

Lai varētu plānot ēku turpmāku attīstību, atbilstoši pašvaldības funkcijām, tika pasūtīta un veikta ēku arhitektoniski mākslinieciskās inventarizācijas pirmā kārta. Arhitektoniski mākslinieciskās inventarizācijas uzdevums bija:

• veikt ēku vizuālu arhitektonisku apsekošanu un noskaidrot apjomu un konstrukciju periodizāciju;
  • noskaidrot vēsturiski vērtīgu būvgaldniecības izstrādājumu esamību un vizuāli novērtēt to saglabātības pakāpi;
  • noskaidrot, vai ēkā saglabājušies vēsturiskie interjera apdares elementi un priekšmeti, apkures, vēdināšanas u.c. tehniskie objekti, kā arī ražošanas vēsturiskās tehnoloģiskās iekārtas;
  • fotofiksācija objektā;
  • sagatavot informatīvu būvvēstures apskatu, izmantojot pieejamos arhīvu u.c. materiālus;
  • sagatavot atskaites materiālus grafiskā formātā, atspoguļojot kartogrammās konstrukciju hronoloģiju un vēsturisko būvgaldniecības izstrādājumu u.c. elementu lokāciju un datējumu;
  • sagatavot atskaites tekstu un slēdzienu, sniegt rekomendācijas ēku un vēsturiski vērtīgu elementu saglabāšanai.

Pakalpojumu sniedza SIA "Arhitektoniskās izpētes grupa".

Lai popularizētu izpētes rezultātus, sadarbībā ar biedrību „Bauskas vecpilsēta” tika rīkots informatīvs seminārs, kurā tika iekļauts jautājums par  Bauskas Lodiņa alusfabrikas vēsturiskās apbūves arhitektoniski mākslinieciskās inventarizācijas rezultātiem un rekomendācijām. Pašvaldības mērķis ir veikt kompleksa restaurāciju un rekonstrukciju izmantojot publiskās un privātās partnerības iespējas kompleksa pielāgošanai kultūras funkcijai.

Projektu finansē Valsts kultūrkapitāla fonds par valsts budžeta līdzekļiem. Projekta izmaksas 4 500 EUR.

kkf

[1] Valsts nozīmes pilsētbūvniecības piemineklis ar aizsardzības Nr.7425.