nolemj reorganizēt IVC

25. jūlija Bauskas novada pašvaldības domes sēdē deputāti pieņēma lēmumu par Bauskas novada pašvaldības aģentūras “Iecavas veselības centrs” reorganizāciju.

SIA “Bauskas slimnīca” valdes locekle Margarita Epermane uzsver:

“Svarīgākais un būtiskākais šajā procesā ir cilvēki (pacienti, darbinieki). Ar pieņemto lēmumu ir izdarīts nozīmīgs solis, lai veidotu vēl nozīmīgāku un spēcīgāku veselības aprūpes spēlētāju Latvijā, kas atrodas Zemgales sirdī. Manuprāt, šī ir iespēja visām trim ārstniecības iestādēm kopā izmantot to spēcīgās puses un apvienot resursus, lai nodrošinātu un attīstītu veselības aprūpes pakalpojumu kvalitāti un pieejamību visaugstākajā līmenī un daudzveidībā ne tikai Bauskas novada iedzīvotājiem, bet arī reģionā. Katrai no vietām ir savas spēcīgās puses, sava vēsture un identitāte, kas ir nozīmīga, un mūsu mērķis ir tās maksimāli izmantot un iespēju robežās restaurēt. Reorganizācija sniegs arī plašākas iespējas speciālistu piesaistei, sniedzot iespēju īstenot savus profesionālos mērķus, ambīcijas un attīstīt savu nozari reģionā. Strādāsim kopā, lai nodrošinātu iedzīvotājiem kvalitatīvus, pieejamus veselības aprūpes pakalpojumus.”

Reorganizācijas laikā līdz 2024. gada 31. oktobrim Bauskas novada pašvaldības aģentūras “Iecavas veselības centrs” un tās Vecumnieku filiāles mantas, saistības, finanšu līdzekļus un lietvedību pārņems pašvaldības kapitālsabiedrība “Bauskas slimnīca”, un, noslēdzoties šim procesam, aģentūra beigs pastāvēt. Pēc reorganizācijas Bauskas novadā būs viena ārstniecības iestāde SIA “Bauskas slimnīca” ar filiālēm Iecavā un Vecumniekos.

Šādu risinājumu lēmuma pieņemšanai bija izstrādājusi pašvaldībā izveidotā darba grupa, kas piedāvā novadā izveidot efektīvu un ekonomiski pamatotu veselības pakalpojumu sniegšanas struktūru.

Šobrīd pacientu pieteikšanās uz pakalpojumiem “Iecavas veselības centrā” un tā filiālē Vecumniekos saglabājas līdzšinējā kārtībā. Plānots, ka vienota pacientu pieteikšanās uz pakalpojumiem Bauskas slimnīcā un tās filiālēs Iecavā un Vecumniekos tiks uzsākta no 2. septembra. Par jauno pieteikšanās kārtību iedzīvotāji tiks informēti pēc 1. augusta Bauskas slimnīcas mājaslapā www.bauskasslimnica.lv un Bauskas slimnīcas sociālo mediju profilos.

Vairāk par pamatojumu, kāpēc bija nepieciešama reorganizācija, var lasīt šeit.

Bauskas slimnīcas filiāļu logo