Der zināt

Bauskas  novada  pašvaldībai  pieder  kapitālsabiedrības  SIA  “Bauskas  ūdens”  un  SIA  “Īslīces ūdens”, kuras nodrošina līdzīgus pakalpojumus un abām ir deleģētas pašvaldības funkcijas. SIA  “Bauskas  ūdens”  nodrošina    iedzīvotājiem komunālos  pakalpojumus:  ūdens apgādi un   kanalizācijas  notekūdeņu  savākšanu,  novadīšanu   un   attīrīšanu.

SIA  “Īslīces ūdens”  nodrošina  iedzīvotājiem komunālos  pakalpojumus:  ūdensapgādi  un notekūdeņu savākšanu, novadīšanu  un  attīrīšanu Īslīces  pagasta  Rītausmu, Bērzu  un  Pastališķu ciemos, kā arī Bauskas pilsētas teritorijā Mūsas upes kreisajā krastā.

Audita   un   kapitālsabiedrību  pārraudzības  nodaļa   2022.   gadā   veikusi   Bauskas   novada pašvaldības tiešās līdzdalības kapitālsabiedrībās izvērtējumu, kur secināts ka  ir pazīmes,   kas   liecina,   ka  kapitālsabiedrības   SIA  “Īslīces ūdens”   sniegtie   pakalpojumi   un apkalpojamā  teritorija  daļēji pārklājas  ar  Bauskas  novada  pašvaldības kapitālsabiedrības  SIA “Bauskas  ūdens”  sniegtajiem  pakalpojumiem  un  apkalpojamo  teritoriju un  ka  abu kapitālsabiedrību  apkalpotos  ūdensapgādes tīklus,  ir  iespējams  apvienot  vienā tīklā.

Ņemot vērā izvērtējuma gaitā konstatētos apstākļus  SIA  “Īslīces ūdens”  un  SIA  “Bauskas ūdens” pakalpojumos, darbības teritorijās, finanšu rādītājos un apsaimniekojamajā infrastruktūrā ir   pamats  uzskatīt,   ka   abu  kapitālsabiedrību rīcībā   esošie   resursi   un  infrastruktūra būtu veiksmīgāk pārvaldīti,  ja  to  pārvalde  tiktu  īstenota kopīgi. Tādēļ būtu  ieteicams  pašvaldībai kā abu  kapitālsabiedrību īpašniekam, kapitālsabiedrības  apvienot. Tāpēc Bauskas novada dome lēma uzsākt SIA “Īslīces ūdens” pievienošanu SIA “Bauskas ūdens”.

Bauskas novada pašvaldības
Sabiedrisko attiecību nodaļa