Nekustamie īpašumi
pieminekļi

Pašvaldības izdotajos saistošajos noteikumos „Par Bauskas novada pašvaldības līdzfinansējumu kultūras pieminekļu saglabāšanai”  ir iestrādātas normas, kas izriet no  Eiropas Komisijas 2013. gada 18. decembra regulas “Par Līguma par Eiropas Savienības darbību 107. un 108. panta piemērošanu de minimis atbalstam”.

2024. gada 1. janvārī stājās spēkā Eiropas Komisijas 2023. gada 13. decembra Regula, kas paredz, ka de minimis tiek palielināts un, ka kopējais de minimis atbalsts jeb robežlielums, ko viena dalībvalsts piešķīrusi vienam vienotam uzņēmumam, jebkurā triju gadu periodā nepārsniedz 300 000 eiro.  Regula nosaka, ka trīs gadu laikposms noteikts kā slīdošs periods, tas ir, turpmāk de minimis atbalsta kopsumma, ko piešķir vienam vienotam uzņēmumam, nevienā trīs gadu periodā no tā piešķiršanas brīža nedrīkst pārsniegt noteikto robežlielumu.

No šī gada 1.jūlija ir piemērojama Eiropas Komisijas 2023. gada 13. decembra Regula par Līguma par Eiropas Savienības darbību 107. un 108. panta piemērošanu de minimis atbalstam.

Saistošo noteikumu projekts no 03.09.2024. līdz 17.09.2024. bija publicēti pašvaldības interneta vietnē www.bauskasnovads.lv sabiedrības viedokļa noskaidrošanai. Priekšlikumi netika saņemti. Atbilstoši Komercdarbības atbalsta kontroles likumam, Saistošo noteikumu projekts tika iesniegts Finanšu ministrijai sākotnējai izvērtēšanai un ir saņemts pozitīvs atzinums.