Kultūra Vecumnieku apvienības pārvalde
Sējas svētki

Sestdien, 11. maijā, brīvdabas muzejā “Ausekļu dzirnavas” norisinājās jau par tradīciju kļuvušais pasākums „Sējas svētki”.

Bārbeles pagastā brīvdabas muzejā “Ausekļu dzirnavas” Mediņu dzimta kopīgiem spēkiem ik pavasari rīko Sējas svētkus, kuros visas dienas garumā ir iespēja klātienē interesentiem vērot un pašiem iemēģināt roku dažādās seno amatu prasmēs un izdarībās.

Svētkus pie Trīnes klētiņas ieskandināja kapela "AMMA". Dejas ritmos klātesošos priecēja Bauskas un Bārbeles deju kolektīvi. Muzicēja Albīns Baļčūns ar draugiem.

Svētku apmeklētāji varēja iepazīt pavasara lauku un Zemgales sētas darbus gan demonstrējumu laukā, gan muzeja plašajā teritorijā. Vairāki amatu meistari aicināja interesentus iesaistīties un apgūt praktiskajās nodarbībās daudzveidīgos mājsaimniecības un lauksaimniecības darbus.

Sējas svētkos kā ierasts Tvaika dampja spēks tika izmantots seno laiku gatera darbināšanā. Savukārt, lielajā 300 L katlā saimnieces vārīja tradicionālo putraimu putru, kas ir iecienīts pasākuma mielasts.

Šis brīvdabas muzejs ir neparasts ar to, ka tehnika, kas muzejā aplūkojama, vēl joprojām ir ejošā kārtībā. Ar to var droši doties lauku darbos, kā tas notika pirms vairākiem gadu desmitiem. Pasākums tiek rīkots, lai iepazīstinātu ar dažādiem amatiem un prasmēm, kā arī radītu interesi, izpratni un sabiedrības līdzdalību Latvijas nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanā.

Pasākums tiek līdzfinansēts no pašvaldības budžeta.