cits
Attēls

25. jūlijā nozīmīgo 100 gadu jubileju Bauskas novada Mežotnes pagastā svin Jeļizaveta Zujeva. Šajā dienā jubilāri sveica gan draudzenes un kaimiņi, gan Bauskas novada pašvaldība. Ziedus un naudas balvu pasniedza Mežotnes pagasta pārvaldes vadītājs Zigurds Kalējs. Šajā svarīgajā dienā jubilārei sveicienus bija nosūtījis arī Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, par ko Zujevas kundze paudusi neviltotu pārsteigumu - kā gan prezidents to varējis zināt?

Jeļizavetas kundze visu mūžu dzīvojusi un strādājusi Mežotnē, augusi desmit bērnu ģimenē.  Ģimeni skarbi skāris karš un pēc kara represijas. No desmit bērniem izdzīvoja divas māsas.  Jaunībā Jeļizaveta gājusi kalpu gaitās pie saimniekiem, tad ilgus gadus strādāja Mežotnes pamatskolas ēdnīcā un savulaik arī bijušajā Valsts Mežotnes selekcijas un izmēģinājumu stacijā.

Kopā ar dzīvesbiedru Ivanu Zujevu ģimenē izaudzināti un izskoloti divi bērni – Ņina un Nikolajs. Abi strādājuši sabiedriski atbildīgos amatos.

Jubilāres meita Ņina pastāstīja, ka mammu atceras kā ļoti strādīgu un bērnu audzināšanā - stigru. „Viņai bija vislabāk iekoptais un tīrākais dārzs apkārtnē. Viņa visu darīja pamatīgi, visu paspēja.  Mums ieaudzināta darba mīlestība un atbildība.  Arī tagad mamma vēl lasa laikrakstus, cenšas palīdzēt mājas solī, prot sarēķināt skaitļus vēl veiklāk kā mēs paši,” smaida Ņina.

Pašreiz Jeļizavetas kundze dzīvo kopā ar meitu un znotu Vladimiru Labadu Rīgā, bet savu simtgadi vēlējās svinēt Mežotnē pie draugiem un kaimiņiem. Meita un znots jubilārei šo iespēju sagādājuši.

Bauskas novada pašvaldība jubilārei vēl labu veselību un daudz baltu dieniņu!

Attēls

Pašvaldības dāvanu pasniedz Mežotnes pagasta pārvaldes vadītājs Zigurds Kalējs