Der zināt
Sociālo pakalpojumu deleģē veikt biedrībai «Latvijas SOS ‑ bērnu ciematu asociācija»

26. janvāra Bauskas novada domes sēdē deputāti lēma uz pieciem gadiem noslēgt deleģēšanas līgumu ar biedrību „Latvijas SOS ‑ bērnu ciematu asociācija” par sociālā pakalpojuma „Ģimeniskai videi pietuvināta bērnu ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojums institūcijā” nodrošināšanu.

Līdz šim ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu Zaļajā ielā 33, Bauskā, bērniem bāreņiem un bez vecāku gādības palikušajiem bērniem sniedza Bauskas novada pašvaldības iestāde „Bauskas novada Sociālais dienests”. Pakalpojumu bija iespējams nodrošināt astoņiem bērniem un jauniešiem vecumā no diviem līdz 18 gadiem, un darba veikšanai tika piesaistīti vairāki speciālisti. Pakalpojuma nodrošināšanas izmaksas par vienu bērnu bija 1616,50 eiro mēnesī.

Jau kopš brīža, kad Sociālais dienests sāka sniegt konkrēto pakalpojumu, tika novērota liela darbinieku mainība. Tas nozīmē, ka Sociālais dienests nespēj nodrošināt pilnvērtīgu pakalpojuma sniegšanu - biežas darbinieku mainības gadījumā bērnam nerodas saikne ar darbiniekiem un bērnam institūcijā nav uzticības personas. Tāpat, izvērtējot plānotās pakalpojuma izmaksas uz vienu bērnu 2023. gadā, tās ir pieaugušas līdz 1707,70 eiro mēnesī.

Pamatojoties uz minēto, pašvaldībā tika izvērtētas sadarbības iespējas ar biedrību „Latvijas SOS ‑ bērnu ciematu asociācija”. Biedrība ir gatava sniegt ģimeniskai videi pietuvinātu bērnu aprūpes pakalpojumu, kuru nodrošinātu augsti kvalificēti un profesionāli darbinieki. Biedrības iesniegtajā pakalpojuma maksas aprēķinā pakalpojuma maksa vienam bērnam mēnesī ir 1305 eiro.

Tā kā pašvaldība sava pakalpojuma nodrošināšanai jau ir izveidojusi infrastruktūru, biedrībai, uz deleģētā pārvaldes uzdevuma izpildes laiku, pakalpojuma nodrošināšanai bezatlīdzības lietošanā tiks nodots nekustamais īpašums Zaļajā ielā 33, Bauskā, pamatlīdzekļi un inventārs.

Bauskas novada pašvaldības
Sabiedrisko attiecību nodaļa