Der zināt
Spēkā stājušies saistošie noteikumi «Par pabalstu aizgādnībā esošu pilngadīgu personu aizgādņiem»

Bauskas novada pašvaldībā ir izstrādāti un spēkā stājušies jauni saistošie noteikumi Nr.31 „Par pabalstu aizgādnībā esošu pilngadīgu personu aizgādņiem”.

Bauskas novada bāriņtiesa saskaras ar grūtībām atrast personas, kuras uzņemtos pildīt aizgādņa pienākumus personai, kurai tiesa ir ierobežojusi rīcībspēju, nodibinājusi aizgādnību vai pagaidu aizgādnību. Turklāt šobrīd par pienākumu pildīšanu aizgādņi nesaņem nekāda veida atlīdzību vai materiālu atbalstu no pašvaldības vai valsts.

Lai atbalstītu aizgādņus, Bauskas novada dome 22. decembra sēdē lēma apstiprināt jaunus saistošos noteikumus, kuri nosaka pabalsta apmēru aizgādnībā esošo pilngadīgu personu aizgādņiem un tā piešķiršanas un izmaksas kārtību. Pabalsta apmērs par vienu aizgādnībā esošu personu ir noteikts 50 eiro mēnesī. Pabalstu piešķir un izmaksā pašvaldības iestāde „Bauskas novada Sociālais dienests”.

Ar saistošajiem noteikumiem var iepazīties šajā mājaslapā.

Bauskas novada pašvaldības
Sabiedrisko attiecību nodaļa