Attēls

Sākoties jaunajam mācību gadam, satiksme ielās un uz ceļiem kļūs intensīvāka. Tāpēc, piedaloties ceļu satiksmē, autovadītājiem, velosipēdistiem, gājējiem, it īpaši bērniem un bērnu vecākiem, jābūt uzmanīgiem.

Lai nokļūšana skolā vai no tās mājās nepārvērstos nelaimē, aicinām vecākus parūpēties par savu bērnu drošību un atgādināt par piesardzību uz ceļa, īpaši svarīgi vecākiem pārrunāt ar bērniem ceļu satiksmes noteikumus, uzvedību skolā un brīvajā laikā, kā arī vispārējo bērna drošību.

Pašvaldības policija iesaka vecākiem pārliecināties, ka bērns izprot drošību uz ceļa, un kopā ar mazākiem bērniem izstaigāt maršrutu līdz skolai, kā arī vietām, kur bērns varētu doties ārpus skolas, piemēram, apmeklēt interešu izglītības iestādes. Ja bērns brauc ar velosipēdu, skrituļdēli, skrejriteni vai citu braucamrīku, neaizmirstiet parūpēties arī par aizsargekipējumu, lai pasargātu bērnu kritiena gadījumā.

Autovadītāji! Lūdzam būt uzmanīgiem, it īpaši izglītības iestāžu, parku, sporta laukumu tuvumā.

Tāpat svarīgi atgādināt:

• pirms šķērsot ceļu, vispirms jāskatās pa kreisi un tad pa labi;
  • šķērsojot ceļu, nelietot mobilo telefonu;
  • šķērsot gājēju pāreju tikai tad, kad transportlīdzeklis ir pilnībā apstājies;
  • būt īpaši uzmanīgiem lietus vai tumšākā laikā, kā arī izmantot atstarojošos elementus.

Lai rūpētos par drošību, Pašvaldības policijas inspektori pirmajā skolas dienā pastiprinātā režīmā uzraudzīs sabiedrisko kārtību un ceļu satiksmes noteikumu ievērošanu. Tiks dežurēts pie izglītības iestādēm, kā arī tiks patrulēts pilsētās, pārbaudot vai nepilngadīgie jaunieši nesmēķē un nelieto alkoholu.

Lai skaista atkalsatikšanās ar saviem klasesbiedriem un skolotājiem.

Plašāka informācija par drošu ceļu uz skolu un paraugs kopīgai maršruta plānošanai -