Kultūrvēsturiskais mantojums

Bauskas novads ir mājvieta daudziem kultūrvēsturiskā mantojuma objektiem. Šis mantojums ir sabiedrības identitātes nesējs, kas palīdz cilvēkiem izprast savu vēsturi, savas saknes un kultūras izcelsmi. Tas ir arī dažkārt nenovērtēts spēks un enerģija, ko iespējams izmantot novada attīstībai. Lai veicinātu kultūras daudzveidību, sargātu kultūrvēsturisko ainavu un saglabātu šo mantojumu nākamajām paaudzēm, pašvaldība ik gadu piešķir līdzfinansējumu kultūrvēsturisko objektu uzturēšanai un atjaunošanai.

Iedzīvotājus, kuru īpašumā Bauskas novadā ir valsts aizsargājams kultūras piemineklis vai ēka Bauskas vecpilsētā, kas celta pirms 1940. gada, aicinām pieteikties pašvaldības līdzfinansējumam to konservācijas un restaurācijas pasākumiem:

• arhitektoniski mākslinieciskās inventarizācijas vai arhitektoniski mākslinieciskās izpētes sagatavošanai;
  • tehniskā apsekojuma vai atzinuma sagatavošanai;
  • arhitektūras pieminekļa, vēsturiskās apbūves, tās daļas vai mākslas pieminekļa konservācijas vai restaurācijas būvniecības ieceres dokumentācijas vai tam pielīdzināma dokumenta (konservācijas/restaurācijas programmas) sagatavošanai;
  • arhitektūras pieminekļa, vēsturiskās apbūves ēkas fasādes vēsturiskās apdares konservācijai vai restaurācijai;
  • arhitektūras pieminekļa, vēsturiskās apbūves ēkas autentisko būvgaldniecības izstrādājumu konservācijai vai restaurācijai vai zudušo būvgaldniecības izstrādājumu atjaunošanai atbilstoši arhitektoniski mākslinieciskās inventarizācijas/izpētes rekomendācijām;
  • arhitektūras pieminekļa, vēsturiskās apbūves ēkas oriģinālā jumta seguma restaurācijai vai vēsturiskā seguma atjaunošanai atbilstoši arhitektoniski mākslinieciskās inventarizācijas/izpētes rekomendācijām;
  • arhitektūras pieminekļa, vēsturiskās apbūves ēkas konstrukciju konservācijai vai restaurācijai;
  • arhitektūras pieminekļa, vēsturiskās apbūves ēkas fasādes autentisko dekoratīvās apdares detaļu konservācijai vai restaurācijai;
  • publiski pieejama mākslas pieminekļa, arhitektūras pieminekļa, vēsturiskās apbūves ēkas interjera apdares un iekārtas elementu konservācijai vai restaurācijai.

Informācija par līdzfinansējuma apjomu, noteikumi pieteikuma sagatavošanai un pieteikuma veidlapa

Pieteikumu līdzfinansējumam 2025. gadā veicamajiem darbiem Bauskas novada pašvaldībā var iesniegt līdz 2024. gada 1. novembrim.

Pieteikumu pašvaldībai var iesniegt, nosūtot elektronisku iesniegumu uz pašvaldības e-adresi; nosūtot ar drošu elektronisko parakstu parakstītu pieteikumu uz pašvaldības e-pasta adresi: pasts@bauskasnovads.lv vai iesniedzot pašrocīgi parakstītu pieteikumu jebkurā Bauskas novada Valsts un pašvaldību vienotajā klientu apkalpošanas centrā, apvienību pārvaldēs un to nodaļās.

Konsultācijas par pieteikumu sagatavošanu un iesniegšanu var saņemt Bauskas novada pašvaldības administrācijā (Ilze Tijone, ilze.tijone@bauskasnovads.lv, tālr. 20213021) un Bauskas novada Kultūras mantojuma saglabāšanas un attīstības komisijā.