Bauska Projekti Sabiedrības līdzdalība
pļava

Bauskas novada pašvaldība ir uzsākusi projekta “Bauskas aktīvās atpūtas parka izveide” īstenošanu. Projektā paredzēts labiekārtot publisko ārtelpu 2,4 ha platībā teritorijā aiz Bauskas peldbasiena - Rīgas ielā 42 un Salātu ielā 7 un iedzīvotāji aicināti iesaistīties sabiedrības apspriedē un izteikt viedokli.

Projekta mērķis ir izveidot aktīvās atpūtas parku Bauskā, lai uzlabotu iedzīvotājiem dzīves vides kvalitāti, labklājību un pakalpojumu pieejamību, veicinātu veselīgu dzīvesveidu, stimulētu vai radītu pozitīvas emocijas un sajūtu pieredzi ar dizaina palīdzību.

Ņemot vērā 2023. gadā notikušās iedzīvotāju aptaujas rezultātus par aktīvās atpūtas parka izveidi, tiek aplūkoti labākie risinājumi bērnu rotaļu laukuma izveidei dažādām vecuma kategorijām, multifunkcionālā laukuma izbūvei, labiekārtotas “klusās” zonas izveidei, dekoratīvo apstādījumu ierīkošanai, strūklakas un multifunkcionālās asfaltētās velotrases (angliski – pump track) ar skeitparka zonas ierīkošanai parka teritorijā.

Projekta galvenais uzdevums ir nodrošināt, ka jaunais aktīvās atpūtas parks atbilst iedzīvotāju vajadzībām un vēlmēm, tāpēc iedzīvotāju iesaiste un atgriezeniskā saite ir ļoti svarīga.

Lai šo īstenotu, tiks rīkota tikšanās ar iedzīvotājiem, kurā apspriedīs Bauskas aktīvā parka izveides nianses un iespējamos risinājumus. Sapulces laikā parka projektētāji prezentēs parka skices, piedāvājot variantus, par kuriem iedzīvotāji varēs izteikt savu viedokli un uzdot jautājumus.

Sabiedrības apspriede notiks 2024. gada 16. augustā plkst. 14:00, 3. stāva zālē, Uzvaras ielā 1, Bauskā un tiešsaistē. Aicināti visi Bauskas novada iedzīvotāji aktīvi piedalīties un izteikt savu viedokli!

Iespējamie varianti iedzīvotāju dalībai apspriedē:

• Sapulce tiks organizēta Uzvaras ielā 1, Bauskā 3.stāva zālē hibrīd režīmā (klātienē un ar iespēju pieslēgties attālināti līdz 1000 personām – tiem, kuri vēlas aktīvi iesaistīties diskusijās, izteikt priekšlikumus rakstiski vai mutiski sapulces laikā). Tiešsaistes pieslēgšanās saite: https://ej.uz/yvy1
  • Paralēli tiks nodrošināta iespēja prezentāciju skatīties tiešraidē mājaslapā www.bauskasnovads.lv. Iedzīvotājiem iespēja apdomāt idejas un līdz 31.augustam iesūtīt komentārus/ priekšlikumus Google Forms aptaujas veidā). Aptaujas saite būs atrodama mājaslapā www.bauskasnovads.lv sadaļā “Jaunumi”.
  • Sapulces videoieraksts tiks publicēts mājaslapā www.bauskasnovads.lv sadaļā “Jaunumi”. Iedzīvotājiem būs iespēja noskatīties sapulces norisi sev ērtā brīdī, apdomāt idejas un iesūtīt komentārus/  priekšlikumus līdz 31.augustam Google Forms aptaujas veidā. Aptaujas saite būs atrodama mājaslapā www.bauskasnovads.lv sadaļā “Jaunumi”.
  • Priekšlikumus brīvā formā var iesniegt arī Bauskas novada pašvaldības klientu apkalpošanas centros un pagastu nodaļās.

Sabiedrības apspriedes tiešsraide skatāmahttps://www.youtube.com/live/hbW1OAY61yk

Līdz septembra sākumam visas idejas un priekšlikumi tiks  apkopoti, lai virzītos uz priekšu tehniskās dokumentācijas izstrādē. Būvdarbus plānots uzsākt nākamā gada vasarā.

Aktīvā parka izveide Bauskā ir solis uz priekšu veselīga un aktīva dzīvesveida veicināšanā, kā arī sociālās saliedētības uzlabošanā. Šis projekts ne tikai uzlabos novada iedzīvotāju dzīves kvalitāti, bet arī padarīs Bausku pievilcīgāku viesiem. Ar kopīgiem spēkiem Bauska kļūs par vēl pievilcīgāku un dzīvotspējīgāku pilsētu.

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar:

Jolanta Kalinka

Vecākā projektu vadītāja