Kultūra Projektu konkurss

Bauskas novada pašvaldība un biedrība “Sadarbības tilts” 15. oktobrī plkst. 18.00 aicina uz koncertu “Vajadzīgi solisti” Bauskas Kultūras centrā. Pasākuma mērķis ir veicināt kultūras un radošo industriju attīstību, profesionālas akadēmiskās mūzikas pieejamību un sabiedrības līdzdalību kultūras procesos.

Šis muzikālais notikums iespējams, pateicoties Bauskas novada pašvaldības un biedrības “Sadarbības tilts” veiksmīgai kopdarbībai, kas guvusi atbalstu Bauskas novada kultūras projektu konkursā. Publikai tiek piedāvāts koncerts, kurā piedalīsies jau no iepriekšējiem šeit notikušajiem koncertiem pazīstamais Rīgas saksofonu kvartets (Aigars Raumanis, Rūdolfs Pēteris Rubenis, Ainars Šablovskis un kādreizējā baušķeniece Baiba Tilhena) un Latvijas Nacionālā teātra dziedošie aktieri Līga Zeļģe un Raimonds Celms.

Dzirdēsim fragmentus no starptautisku atzinību guvušām filmmūzikas partitūrām, kā arī Z. Liepiņa, M. Brauna, R. Paula, J. Lūsēna un citu komponistu mūziku un dziesmas no kinofilmām. Īpaši šai programmai veidotās aranžijās Rīgas Saksofonu kvarteta pavadījumā aktieru balsis atgādinās par tādām izrādēm kā “Sensācija”, “Atjautīgā aukle”, “Kaupēn, mans mīļais”. Veldzēsimies kinofilmas “Četri balti krekli” / “Elpojiet dziļi” atmiņās un, kā vēstī koncerta nosaukums, neiztiksim arī bez kinofilmas “Vajadzīga soliste” spilgtākajām muzikālajām epizodēm.

Mūziķu aicinājumam koncertprogrammā iekļaut savu mūziku atsaukusies arī pasaules kino kontekstā populārā latviešu izcelsmes komponiste Lolita Ritmanis, piedāvājot mūziku no filmas “Dvēseļu putenis”. Instrumentālos aranžējumos skanēs arī Riharda Zaļupes mūzika kinofilmai “Nameja gredzens”. Otrdienas pievakare solās būt pārsteigumiem bagāta, jo, kā notiks mūziķu un aktieru kopdarbība, uzzināsim tikai tad, ja būsim klāt.

Ar šo koncertu tiks veidota, dažādota un attīstīta profesionālā akadēmiskā koncertdzīve Bauskas novadā. Tā būs augstas kvalitātes radoši iedvesmojoša aktivitāte, apmierinot iedzīvotāju vēlmi un pieprasījumu pēc kvalitatīvas profesionālās mūzikas. Tiks veicināta klausītāju kultūras un mūzikas līmeņa kvintesence un garīga pilnveidošanās.

Aicinām  Bauskas pilsētas un novada iedzīvotājus pabūt skaistas, relaksējošas, profesionālas un emocionāli piesātinātas mūzikas pasaulē! Ieeja bez maksas.

Vajadzīgi solisti