Izglītība
Vecsaulei 170

9. septembrī Vecsaules pamatskolas pedagogi, darbinieki, esošie un bijušie audzēkņi, pašvaldības pārstāvji un viesi pulcējās kopā, lai svinētu skolas 170. jubileju.

„Skaitlis „170” liek aizdomāties par tādu būtisku lietu kā ilgdzīvotāja fenomens, un tas ir raksturīgs Vecsaules pamatskolai. Tā pamatā ir vairākas svarīgas vērtības un lietas – tie ir cilvēki, stiprās Vecsauliešu dzimtas, un mūsu skolas simbols, Austras koks jeb Saules koks, ko redzat ieaustu mūsu skolas karogā. Tas glabā sevī mūsu skolas vēsturi ar visām tās izcilajām personībām, pedagogiem, skolēniem un vecākiem,” svinīgo pasākumu atklāja Vecsaules pamatskolas direktore Aija Spriņķe. „Es esmu tikai vienu gadu šīs skolas cilvēks, bet skolas īpašā aura un cilvēki manī ir radījuši piederības sajūtu. Saku lielu paldies savam kolektīvam par to, ka ir devis man sajūtu, ka esmu savējā.”

Vakara gaitā dažādu gadu Vecsaules pamatskolas absolventi un pedagogi dalījās ar atmiņu stāstiem par savām un laikabiedru skolas un darba gaitām, priecēja sanākušos ar priekšnesumiem (dziesmām, dejām, akordeona spēli), paši bija arī vakara vadītāji. Deju un dziesmu priekšnesumus sniedza arī esošie Vecsaules pamatskolas skolēni un pedagogi.

Sveicienus apaļajā jubilejā izteica arī Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Mačeks: „Šīs mazās lauku skolas ir ar savu dvēseli, būtību, draudzību. Mūsu, pašvaldības, uzdevums ir domāt par to, kā piesaistīt cilvēkus lauku teritorijām, lai tur būtu bērni, būtu bērnudārzi un arī skolas.

Lai arī kā būtu nākotnē, šobrīd man ir jāsveic jūsu skola tik nozīmīgā jubilejā, kādu, man šķiet, nav piedzīvojusi neviena cita bez pārtraukuma strādājoša skola mūsu novadā. Ieskatījos arī pats vēsturē, jā, ir visādi laiki bijuši, reformas, bet es ceru, ka skola turpinās pastāvēt un uzlaboties.”

Kā īpašs sveiciens skolai tika dāvāta viesu grāmata, kurā ikviens tās viesis varēs ierakstīt kādu pateicības vārdu vai sveicienu. A.Mačeks pasniedza arī vairākus pašvaldības apbalvojumus.

Bauskas novada pašvaldības Atzinības rakstu saņēma:

• Aija Spriņķe – Vecsaules pamatskolas direktore – par ilggadēju radošu darbu un nozīmīgu ieguldījumu izglītībā Bauskas novadā;
  • Valentīna Slišāne – Vecsaules pamatskolas skolotāja – par veiksmīgu un ilggadēju pedagoģisko darbu;
  • Sandra Kalniņa – Vecsaules pamatskolas skolotāja - par apzinīgu un ilggadēju pedagoģiski darbu;
  • Līga Lepse – Vecsaules pamatskolas skolotāja - par godprātīgu, radošu un ilggadēju darbu;
  • Diāna Gabrānova – Vecsaules pamatskolas skolotāja - par godprātīgu un ilggadēju darbu;
  • Artūrs Kupčiuns – Vecsaules pamatskolas skolotājs - par nozīmīgu ieguldījumu sporta attīstībā.

Ielūgumu uz Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienai veltīto svinīgo pasākumu pašvaldības apbalvojuma „Goda raksts” saņemšanai Rundāles pilī 17. novembrī saņēma:

• Sarma Kukute - Vecsaules pamatskolas skolotāja - par godprātīgu, radošu un ilggadēju pedagoģisko darbu;
  • Daina Jarmalaviča - Vecsaules pamatskolas skolotāja - par godprātīgu, radošu un ilggadēju pedagoģisko darbu;
  • Agra Ķēniņa - Vecsaules pamatskolas skolotāja - par nozīmīgu un ilggadēju ieguldījumu sekmīga pedagoģiskā procesa nodrošināšanā;
  • Valentīna Līdaka - Vecsaules pamatskolas skolotāja - par godprātīgu, radošu un ilggadēju pedagoģisko darbu;
  • Dace Sausā - Vecsaules pamatskolas skolotāja - par godprātīgu, radošu un ilggadēju pedagoģisko darbu.

Vecsaules pamatskolas pirmsākumi meklējami tālajā 1853. gadā, kad barons Brandenburgs piešķir zemi un materiālus tās celtniecībai. Interesanti, ka, neraugoties uz dažādiem politiskajiem vēstures notikumiem, visus šos gadus skola nav pārtraukusi savu darbību.

Šobrīd Vecsaules pamatskola izglītības programmas īsteno divās adresēs Vecsaulē un Ozolainē.