Der zināt

Šonedēļ uzsākti Vecumnieku Jaunā ezera laipas demontāžas darbi, informē Vecumnieku apvienības pārvaldes vadītāja Dace Šileika.

Par ezera gultnes tīrīšanu (pludmales zonas grunts virskārtas noņemšanu līdz 1 m dziļumam) un laipas demontāžu ir noslēgts līgums ar uzņēmumu SIA „Norfa” par līguma summu 22 627 eiro (ar PVN).

Jau vēstījām, ka Bauskas novada būvvalde ir veikusi laipas konstrukciju un klāja vizuālo apsekošanu un fotofiksāciju, kuras laikā secināts, ka laipas pamatu stabiem ilgstošā laika periodā sācies drupšanas process. Lielākā daļa betona stabu ir vai nu saplaisājuši, vai sadalījušies atsevišķos gabalos. Tie vairs nespēj uzņemt slodzi no laipas platformas, tādēļ laipas nesošā metāla konstrukcija lieces ietekmē ir deformējusies un vietām detaļu savienojuma vietas vairs neturas kopā. Metāla konstrukcijai novērojami arī korozijas bojājumi. Laipa rada draudus cilvēku drošībai.

Laipa klasificējama kā:

• vidi degradējoša būve;
  • cilvēku drošību apdraudoša būve;
  • būve, kurai notiek sabrukšanas process.

Ievērojot iepriekš minēto, būvvalde aicina nekavējoties nojaukt visas bīstamās konstrukcijas, tas ir, visu laipu ar sagruvušajiem pamatiem.

Bauskas novada pašvaldības
Sabiedrisko attiecību nodaļa