Vecumnieku apvienības pārvalde
attēls

Vides un attīstības komitejā 17.augustā deputāti izskatīs lēmuma projektu „Par tirgus statusa piešķiršanu nekustamajam īpašumam Bauskas ielā 16, Vecumniekos”.

Pašvaldībā saņemts SIA “Skaņa V” iesniegums, kurā izteikts lūgums piešķirt tirgus statusu nekustamajam īpašumam Bauskas ielā 16, Vecumniekos.

Bauskas novada domes 2022. gada 28. jūlija saistošie noteikumi “Par ielu tirdzniecību un nodevu par ielu tirdzniecību publiskās vietās Bauskas novadā” nosaka, ka pašvaldības saskaņojumu tirgus izveidošanai pašvaldības administratīvajā teritorijā, persona var saņemt iesniedzot visus aktā prasītos dokumentus.

Iesniegumam pievienotajā tirgus plānā norādīts, ka nekustamajā īpašumā izvietotas sešas tirdzniecības nojumes, kas klasificējas kā vairumtirdzniecības un mazumtirdzniecības ēkas.

Bauskas novada būvvalde objektu ir apsekojusi 2023. gada 18. jūlijā, konstatējot, ka būvdarbi ir veikti atbilstoši akceptētajai ieceres dokumentācijai (ģenerālplānam) un būves ir pieņemtas ekspluatācijā.

Iesniegumam pievienoti arī tirgus noteikumi, kuros iekļauts tirdzniecības vietu un tirgus pakalpojumu izmantošanas cenrādis, tirgus darba laiks, kā arī tirgus pārvaldītāja (iesniedzēja) noteiktā tirgus iekšējā kārtība. Tirgus noteikumos iekļautā informācija atbilst Ministru kabineta izdotajam dokumentam “Noteikumi par tirdzniecības veidiem, kas saskaņojami ar pašvaldību, un tirdzniecības organizēšanas kārtību”.

Tirgus teritorija ir SIA “Baltijas Delikateses” piederošs zemes gabals, kurš tiek iznomāts SIA “Skaņa V”, kura reģistrējusi saimniecisko darbību un apsaimnieko tirgus teritoriju, aprīkojumu, organizē tirgus darbu un atbild par tirgus pārvaldīšanas, apsaimniekošanas un tirdzniecības organizatoriskās kārtības ievērošanu.

Tā kā SIA „Skaņa V” ir izpildījis visus saistošajos noteikumos ietvertos nosacījumus tirgus statusa piešķiršanai nekustamajam īpašumam, tad deputāti komitejā šo lēmuma projektu izskatīs un virzīs apstiprināšanai domes sēdē 31.augustā.