Attēls

Zemessardzes Vasaras sporta spēles ir ilgi kopta tradīcija, kas stiprina karavīru, zemessargu un nozares darbinieku sadarbību ikdienā. Šogad 20. un 21. jūlijā, jau 32. reizi, sporta spēļu sacensībās piedalīsies visas Latvijas Republikas Zemessardzes vienības – sagaidāms, ka pasākums Vecumnieku apkaimē pulcinās vairāk nekā 1500 zemessargus, viņu ģimenes, draugus un atbalstītājus.

„Šogad gods rūpēties par Zemessardzes sporta spēļu norisi ir Rīgas brigādes zemessargiem, un sadarbībā ar Bauskas novada pašvaldību esam plānojuši notikumu, sportisko, izklaides un arī savā veidā izziņas sadaļu sporta spēlēs. Vecumnieku pagastā spēļu dalībniekiem un atbalstītājiem būs iespējams veltīt laiku ne vien sportam, bet arī iepazīt Latvijas dabas skaistumu, ieraudzīt novada tūrisma produktu piedāvājumu. Tradīcija, kad paralēli sporta spēlēm ir iespēja arī apmeklēt līdz šim neizzinātu Latvijas daļu, šajā Bauskas novada pusē var tikt realizēta sevišķi veiksmīgi,” norādīja spēļu rīkotāju pārstāvis, Zemessardzes 1. Rīgas brigādes komandieris, pulkvedis Normunds Baranovs.

„Ar prieku uzņemsim Bauskas novadā Latvijas sīkstākos un patriotiskākos iedzīvotājus – zemessargus. Augstu novērtējam līdzšinējo Bauskas novada pašvaldības sadarbību ar Zemessardzi. Jūsu brīvprātīgās rūpes par valsts drošību ir labs paraugs mūsu novada iedzīvotājiem. Ceru, ka šis pasākums rosinās arvien vairāk iedzīvotāju pievienoties Zemessardzes rindām,” pauda Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis.

Sacensības tiks aizvadītas kopumā 14 disciplīnās: pludmales volejbolā, 3x3 basketbolā, minifutbolā, veiklības braucienos ar BOMBARDIER MAX 650, t. s. „Zemessargu pastaigas” disciplīnā pārvarot šķēršļu joslas, vairākās „Militarizētās stafetes” vingrinājuma variācijās - sieviešu un vīru konkurencē, orientēšanās vingrinājumā, peldēšanas stafetē, šahā, komandieru un virsseržantu daudzcīņas vingrinājumā, tautasbumbā un virves vilkšanas disciplīnā, kā arī dueļu šaušanā ar ATŠ-3, AK-4 (šīs sacensības tiks aizvadītas Bārbelē, Zemgales šaušanas centra šautuvē).

„Novēlu sportotājiem cīņassparu un veiksmi, sacensībās pārbaudot savus spēkus un cīnoties komandas labā. Lai organizatoriem izdodas viss iecerētais un dalībniekiem pasākums paliek atmiņā ar spilgtām emocijām! Ceram, ka šajās dienās ikviens pie mums jutīsies kā mājās un vēlēsies atgriezties Bauskas novadā!” sacīja A. Okmanis.