Skandīne

10. jūnijā koklētāju ansambļu konkursa finālā Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas koklētāju ansamblis „Skandīne” pedagoģes Kristīnes Jeronovičas vadībā ieguva 1. vietu savā grupā!

Visas dienas garumā Rīgas Kultūras un tautas mākslas centrā „Mazā ģilde” notika koklētāju ansambļu konkursa fināls, kurā sacentās 19 koklētāju ansambļi trīs dažādās grūtības pakāpēs.

Konkursu vērtēja starptautiska žūrija - Ingrida Kuriene /Ingrida Kurienė (Lietuva), Anna Līza Ellere /Anna Liisa Eller (Igaunija), Arja Kastinena /Arja Kastinen (Somija), Ēriks Ešenvalds, Andris Vecumnieks, Dita Neilande un Uģis Prauliņš.

Konkursa galveno balvu saņēma Mārupes novada Babītes Kultūrizglītības centra koklētāju ansamblis „Balti” (vadītāja Valda Bagāta), savukārt „Skandīne” ieguvusi 1. vietas diplomu C grūtības pakāpes grupā.

XXVII Dziesmu un XVII Deju svētkos koklētāju ansamblis „Skandīne” uzstāsies divos koncertos:

• 3. jūlijā Rīgas Domā Kokļu mūzikas nakts koncertā „Gaismas dārzs”,
  • 6. jūlijā Ķīpsalas starptautiskajā izstāžu centrā Kokļu mūzikas lielkoncertā „Laika upe”.

Sveicam koklētāju ansambli „Skandīne” ar panākumiem!

Attēli: No Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas arhīva