Jaunums
Veidosim digitālu informatīvo bāzi Bauskas pilsētas vēsturiskajam centram

Ar Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) atbalstu Bauskas novada pašvaldībai būs iespēja īstenot projektu “Bauskas vecpilsētas vēsturiskās apbūves datu bāzes izveidošana”. Finansējums 14 000 EUR apmērā piešķirts no mērķprogrammas “KULTŪRELPA”.

Projekta mērķis ir izveidot inovatīvu digitālu kultūras mantojuma informatīvo bāzi Bauskas pilsētas vēsturiskā centra reģenerācijai un kultūrvēsturiski vērtīgās apbūves saglabāšanai un kvalitatīvai restaurācijai. Tas nodrošinās kvalitatīvas un sistematizētas informācijas pieejamību par Bauskas pilsētas vēsturiskā centra kultūrvēsturiskajām vērtībām pašvaldības amatpersonām, speciālistiem, pētniekiem, arhitektiem, plānotājiem, restauratoriem, ēku īpašniekiem un sabiedrībai, padarot pieejamu kultūras mantojuma saturu digitālajā vidē.

Projektā paredzēts izstrādāt programmu Bauskas vecpilsētas vēsturiskās apbūves datu bāzes izveidei, apzināt, sagatavot un uzsākt informācijas komplektēšanu ievadīšanai datu bāzē, vienoties ar dažādiem informācijas turētājiem (valsts un pašvaldības iestādēm, muzejiem, u.c.) par datu izmantošanu un pieejamību, ievadīt informāciju datu bāzē; nodrošināt datu bāzes, pieejamību, uzturēšanu ilgtermiņā un informācijas papildināšanu.

Projekta realizācijas rezultātā tiks izveidota digitāla Bauskas pilsētas vēsturiskā centra vēsturiskās apbūves datu bāze ar informāciju par aptuveni 200 objektiem (objektu skaits var tikt precizēts projekta realizācijas gaitā). Informācija tiks uzglabāta Bauskas novada pašvaldības serverī. Šī datu bāze plānota publiski pieejama atvērto datu formātā, sasaistē ar Bauskas novada pašvaldības mājas lapas www.bauska.lv publiskojamo sadaļu un daļēji ierobežotu informācijas pieejamību, atbilstoši normatīvajiem aktiem.

Projekta aktivitātes īstenos līdz 2021.gada 31.decembrim.

Vairāk par projektu

Informāciju sagatavoja: