attēls

Lai peldēšanās būtu droša, pašvaldība ir organizējusi veikt peldvietu ūdens kvalitātes pārbaudi Valles un Vecumnieku peldvietās.

Latvijas Republikas Veselības ministrijas pakļautībā esošā iestāde Veselības inspekcija 2024. gada 5. jūnijā "Vecumnieku apvienības pārvaldi" informē, ka pēc peldvietu kvalitātes monitoringa datiem šī gada 30. maijā ūdens kvalitāte atbilst higiēnas prasībām un peldēties ir ATĻAUTS:

• Vecumnieku Vecajā ezerā;
  • Vecumnieku Jaunajā ezerā.

Peldēties nav ieteicams, jo ir pārsniegts fekālais piesārņojums:

• Valles pagasta dīķa peldvietā.

Veicot operatīvo novērtējumu, tiek vērtēti mikrobioloģisko rādītāju robežlielumu pārsniegumi katrā individuālajā ūdens paraugā, lai pieņemtu lēmumu par peldēšanās aizliegšanu vai neieteikšanu peldēties. Peldvietas ūdens kvalitātes operatīva novērtēšana pamatojas uz eksperta slēdzienu par mikrobioloģiskā piesārņojuma lielumu un raksturu:

• peldēties nav ieteicams, ja E.coli skaits ir lielāks par 1000, bet nepārsniedz 3000 mikroorganismu šūnas 100 ml ūdens un/vai zarnu enterokoku skaits pārsniedz 300, bet nepārsniedz 500 mikroorganismu šūnas 100 ml ūdens;
  • peldēties aizliegts, ja E.coli skaits ir lielāks par 3000 mikroorganismu šūnām 100 ml ūdens un/vai zarnu enterokoku skaits pārsniedz 500 mikroorganismu šūnas 100 ml ūdens.

Saņemtie testa rezultāti:

Aicinām iedzīvotājus izvēlēties drošas un sakoptas peldvietas.