Uzņēmēju gada balva Uzņēmējdarbība
Izvērtē uzņēmēju gada balvas pretendentus

5. augustā noslēdzās iesniegumu pieņemšana pašvaldības izsludinātajā konkursā “Bauskas novada Uzņēmēju gada balva”.

Šogad Bauskas novada pašvaldība saņēmusi 46 iedzīvotāju aizpildītas anketas, kurās kopā tika pieteikts 21 uzņēmums un saimnieciskās darbības veicējs. Saskaņā ar nolikumu, novada iedzīvotāji varēja iesniegt pieteikumus šādās nominācijās: “Labākais darba devējs”, “Gada amatnieks / mājražotājs”, “Gada tirgotājs / pakalpojumu sniedzējs” un “Gada tūrisma pakalpojuma sniedzējs”.

Ar uzņēmējdarbību saistītās institūcijas šogad iesniegušas 17 pieteikumus šādās nominācijās: “Novada tēla popularizētājs”, “Uz sociālām vērtībām balstīts uzņēmējs” un “Gada jaunais uzņēmējs”. Nominācijā “Gada skolēnu mācību uzņēmums” tika saņemti pieci pieteikumi.

Visās nominācijās kopā pieteikti 43 pretendenti – uzņēmēji un saimnieciskās darbības veicēji. Uzņēmējdarbības un kompetenču attīstības centra speciālisti ir apkopojuši visus pieteikumus un veikuši to pārbaudi saskaņā ar nolikumu. Šobrīd tiek plānots, ka tālākai vērtēšanai komisijai tiks nodoti 37 pretendenti, kas atbilst nolikuma prasībām: uzņēmumi ir reģistrēti Bauskas novadā, to kapitāldaļu turētāji nav pašvaldība, uzņēmumiem vai saimnieciskās darbības veicējiem nav parādu VID u. c. institūcijās, kā arī uzņēmums ar identisku nosaukumu nav bijis uzvarētājs konkrētajā nominācijā pēdējo trīs gadu laikā un atbilstība citiem kritērijiem.

Visvairāk nominantu ir pieteikts kategorijā “Novada tēla popularizētājs”. Kopā ir saņemti astoņi pieteikumi, uzsverot uzņēmēju nozīmi kopienas veidošanā un stiprināšanā, kā arī novada vārda popularizēšanā ārpus tā robežām. Vismazāk pieteikumu ir saņemts nominācijā “Uz sociālām vērtībām balstīts uzņēmējs” – tikai divi.

Kopumā šogad konkursa norisē ir vērojama pozitīva dinamika - ir vairāk pieteikumu, salīdzinot ar pagājušo gadu, kā arī tie ir iesniegti visās astoņās nominācijās.

Augustā tiek plānota konkursa “Bauskas novada Uzņēmēju gada balva” komisijas sēde, kurā notiks izvirzīto pretendentu vērtēšana un lēmumu pieņemšana. Komisija konkursa uzvarētāju nosaka, apkopojot iegūto punktu skaitu.

Konkursa uzvarētāju un nominantu apbalvošana notiks 27. septembrī svinīgā sarīkojumā Rundāles pilī.

Konkurss “Bauskas novada Uzņēmēju gada balva” ik gadu organizēts ar mērķi apzināt un godināt tos uzņēmējus, kuri ar godprātīgu darbību veicina labas uzņēmējdarbības prakses piemērus, attīstot un popularizējot gan savus uzņēmumus, gan novadu.