Bauskas novada pašvaldība
Sačhere

Atsaucoties uz ielūgumu, Bauskas novada delegācija no 27. līdz 30. oktobrim viesojās starptautiskās sadraudzības pilsētā Sačherē (Gruzija). Draudzību ar Sačheri 2016. gadā dibināja Vecumnieku novada pašvaldība un līdz šim tā jau rezultējusies ar savstarpēju amatiermākslas kolektīvu apmaiņas vizītēm un dalību pašvaldības svētkos.

Šoreiz Bauskas novada pašvaldību pārstāvēja Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis, deputāti Ināra Pētersone un Guntis Kalniņš un Vecumnieku apvienības pārvaldes vadītāja Dace Šileika.

Sačheres sporta zāle

,,Jūsu ierašanās mūsu novadā ir laipni gaidīta. Esam pagodināti svinēt mūsu novada svētkus kopā ar jums un priecājamies jūs iepazīstināt ar mūsu pilsētu. Es ticu, ka mūsu draudzība veidosies vēl ciešāka, un šīs draudzības ietvaros mums izdosies veicināt sadarbību ar mūsu pašvaldību speciālistiem dažādās jomās", apliecināja Levans Ivanišvili, Sačheres pašvaldības priekšsēdētājs.

Bauskas novada pašvaldības pārstāvji piedalījās kapsulas iemūrēšanā daudzfunkcionālā sporta kompleksa ēkas pamatos, simboliski apliecinot savstarpējo draudzību. “Lai mūsu kopīgā sadarbība būtu labs piemērs nākamajām paaudzēm, kas draudzību turpinās”, svinīgajā pasākumā novēlēja Gaga Darbaidze, Sačheres Mūzikas skolas pedagogs. Ar mūzikas skolas pārstāvjiem tika pārrunāta turpmākā sadarbība kultūras apmaiņas veicināšanai un izglītības jomā.

Pārstāvji piedalījās pilsētas svētku pasākumos, iepazīstot gan kultūras kolektīvu sniegumu, gan vietējo ražotāju produktus un amatnieku darinājumus. Vizītes ietvaros tika apmeklēts gruzīnu dzejnieka un nacionālās atbrīvošanās kustības pārstāvja Akaki Tsereteli piemineklis un muzejs. Delegācija apmeklēja arī divkārtējā olimpiskā čempiona svarcelšanā Lašas Talahadzes treniņu zāli.

Kapsulas iemūrēšana

Foto: Sačheres pašvaldība