Der zināt
Zemgale - Sēlija plaukstās

2022.gada 27.-28.augustā notiks Tradicionālās kultrūras, izglītības un amatniecības biedrības JUMALA rīkots un SIF Valsts ģimeņu atbalsta programmas ietvaros atbalstīts Ģimeņu pasākums - izbraukums Zemgale - Sēlija plaukstās.

2022.gada vasara atkal būs aizritējusi skaistās un saistošās izziņas un mākslinieciskās izpausmes noskaņās. Izbraukums Zemgale-Sēlija plaukstās, kas notiek laikā no 27.-28.augustam, ir noslēdzošais ciklā Daudzveidīgā Latvija: krāsās, skaņās, ritmos, maņās.

To iesāksim Iecavā. Ar veidošanas darbnīcu Vīnkalnu ceplī meistares Gintas Zaumanes vadībā. Ginta ir daudzveidīga māksliniece - pati darbojas dažādās plastiskās mākslas jomās un arī izbraukuma dalībniekiem dos iespēju un palīdzēs darboties ar neierastākiem materiāliem. Ginta aicina līdzi ņemt arī tumšas krāsas  vienkrāsainu kokvilnas apģērbu – Tkreklu, brunču, kleitiņu vai ko citu – to apdrukāsim vai kā citādi izdaiļosim.

Mūsu šeit uzradītie darbi ceļos tālāk lai līdz ar citiem,tai skaitā sarīkojumā Krāsainā Zemgale Dzimtmisas muižā maijā tapušajām glezniņām, piedalītos projekta noslēguma izstādē Gārsenes pilī.

Tālāk no Iecavas dosimies Sēlijas virzienā - Neretā, Dienvidsusējas krastos, Kalna Gribacānu mājās saimnieko keramiķe Zanda Ragele - viņas keramikas darbnīcā sajutīsim Neretas puses sajūtu. Baudīsim Dienvidsusējas upes plūdumu un līdztekus darbnīcai skatīsim arī Neretas baznīcas tornī izvietotos mākslas darbu galeriju.

Bet sestdienas vakaru uzņemsim jau pazīstamajā Gārsenes pilī. Te šoreiz paredzēti arī pils senatnes stāsti, ko vēstīs gan pils pārvaldniece Dace Geida, gan arī tās dārznieks Andris Zībārts.

Svētdienas rītā izstaigāsim pils Dabas takas, pēc tam rokdarbnieces Ivetas Seimanovas un mākslinieces Intas Paulsones vadītā darbnīcā  iekārtosim paši savu, projekta īstenošanas laikā tapušo un radīto, darbu izstādi. Ar dziesmām, dejām un skaistām uzrunām nosvinēsim izstādes atklāšanas un līdz ar to arī projekta noslēguma godus. Improvizētā izstāde Gārsenes pils senajā klētī, kultūrtelpā Radošā rezidence Debesjums, būs apskatāma līdz septembra beigām.

Bauskas novada pašvaldības
Sabiedrisko attiecību nodaļa