Der zināt

Šodien, 15. februārī, Bauskas novada pašvaldībā viesojās Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja Latvijā direktors Stefan Eriksson un Dānijas, Norvēģijas un Somijas vēstniecības pārstāvji, lai tiktos ar Bauskas novada domes priekšsēdētāju Aivaru Okmani, Bauskas novada administrācijas speciālistiem un pārrunātu iespēju šī gada septembra beigās Bauskas novadā rīkot Ziemeļvalstu dienas.

„Šogad būs jau astotais gads, kopš īstenojam tradīciju - Ziemeļvalstu dienas rīkot kādā no Latvijas reģioniem. Šogad tās jārīko Zemgalē, tādēļ skatāmies Bauskas virzienā,” par ieceri stāsta Stefan Eriksson, uzsverot, ka piedāvājumā būtu plaša pasākumu programma dažādām mērķauditorijām un vecuma grupām. „Protams, par konkrētu programmu vēl ir pāragri runāt, taču sadarbībā ar pašvaldību Ziemeļvalstu dienu ietvaros mēs varētu, piemēram, organizēt izstādes, koncertu, rādīt filmas. Savukārt vēstnieki labprāt apmeklētu izglītības iestādes, vietējos uzņēmumus, apskatītu pilsētu, kurai daudzi ikdienā brauc cauri, bet neapstājas to apskatīt. Esmu pārliecināts, ka Bauskai ir, ko piedāvāt.”

Vēstniecību pārstāvji piekrita S. Eriksson teiktajam un interesējās, kādi ir galvenie uzņēmējdarbības virzieni Bauskas novadā (tie ir pārtikas ražošana, lauksaimniecība un mežistrāde), jo viņi labprāt klātienē apmeklētu un iepazītu uzņēmumus, ar kuriem, iespējams, varētu veidot un veicināt starptautisku sadarbību.

Domes priekšsēdētājs interesējās par to, vai pasākumi un vizītes plānotas tikai Bauskas pilsētā vai arī citur novadā, jo arī citur ir pasākumiem piemērotas vietas. S. Eriksson atbildēja, ka ir aktivitātes, kuras varētu organizēt arī citur. Veidojot kopējo programmu, ir jāizvērtē vēlmes, iespējas un laika resursi.

Galvenie virzieni, kuros pasākuma organizatori raugās, ir kultūra, uzņēmējdarbība un izglītība. „Ja runājam par ziemeļvalstīm, tad mums jau ir ilggadēja sadarbība un starptautiska draudzība ar pašvaldībām Zviedrijā. Esam sadarbojušies sociālajā jomā, tādēļ varbūt būtu vērts Ziemeļvalstu dienu ietvaros paraudzīties arī šajā virzienā,” papildināja A. Okmanis. „Jāpiemin, ka mūsu novadā spēcīgi attīstīta ir jaunatnes joma. Biedrības strādā dažādos virzienos, organizē pasākumus, nodarbojas ar labdarību, tādēļ būtu vērtīgi iepazīt arī viņu darbu.”

Delegācija atzinīgi vērtēja izskanējušās idejas, jo Ziemeļvalstu dienu mērķis ir veidot ciešāku sadarbību ar pašvaldību, stiprināt reģionālu sadarbību, veidot regulāru un koordinētu dialogu un rast iespējas dalīties ar Ziemeļvalstu labās prakses piemēriem.

Tikšanās beigās sanākušie vienojās, ka Ziemeļvalstu dienas Bauskas novadā septembra beigās varētu notikt. Pēc tam delegācija devās apskatīt Bauskas pili, kas varētu būt interesanta vieta koncerta rīkošanai. Pirms došanās atpakaļ uz Rīgu viesi izbrauca līkumu pa Bausku, lai jau tagad, pirms atgriešanās šeit septembrī, rastu iespaidu par pilsētu.

Diāna Goldmane,
Sabiedrisko attiecību speciāliste