Atbilstoši cenrādim
Saņēmējs
Fiziska persona
Saņemšanas ierobežojumi

Bauskas novada pašvaldība sniedz šādu palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā:

1. pašvaldības dzīvojamās telpas izīrēšanai, personām, kas nodrošināmas ar palīdzību pirmām kārtām (1. reģistrs);
  2. sociālā dzīvokļa vai sociālās dzīvojamās telpas izīrēšanai (2. reģistrs);
  3. īrētās pašvaldības dzīvojamās telpas apmaiņai pret citu īrējamu pašvaldības dzīvojamo telpu (3. reģistrs);
  4. kvalificētu speciālistu nodrošināšana ar dzīvojamām telpām (4. reģistrs).

Pakalpojuma pieprasīšana

Persona pašvaldībā iesniedz iesniegumu, norādot vēlamo pašvaldības palīdzības veidu un pakalpojuma saņemšanai visu nepieciešamo informāciju.

Ja pašvaldībai nav iespējams iegūt visu nepieciešamo informāciju no citām institūcijām un valsts un pašvaldību informācijas sistēmām, iesniegumam jāpievieno personas statusam atbilstošas dokumentu kopijas, uzrādot šo dokumentu oriģinālus.

Dokumentu iesniegšanas iespējas:

• elektroniski – eAdrese vai e-pastā pasts@bauskasnovads.lv parakstītu ar drošu elektronisko parakstu;
  • klātienē;
  • Bauskas novada valsts un pašvaldību vienotajos klientu apkalpošanas centros;
  • Apvienību pārvaldēs un to nodaļās;
  • pa pastu (Bauskas novada pašvaldība, Uzvaras iela 1, Bauska, Bauskas novads, LV-3901).

Iesniedzamie dokumenti:

Pašvaldības dzīvojamās telpas izīrēšana personām, kas nodrošināmas ar palīdzību pirmām kārtām, atbilstoši likumā “Par palīdzību dzīvokļu jautājumu risināšanā” noteiktajām personu grupām:

1. Tiesas sprieduma par personas izlikšanu no dzīvojamās telpas, kas stājies likumīgā spēkā;
  2. politiski represētās personas apliecības;
  3. repatrianta statusu apliecinošs dokuments;
  4. arhīva izziņa par repatrianta, viņa vecāku vai vecvecāku pēdējo pastāvīgo dzīvesvietu pirms izceļošanas no Latvijas;
  5. izziņa par atbrīvošanu pēc brīvības atņemšanas soda izciešanas, kurā norādīts faktiski izciestais brīvības atņemšanas soda laiks.

Sociālā dzīvokļa vai sociālās dzīvojamās telpas izīrēšana:

1. veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas lēmums par invaliditāti;
  2. pensijas vecumu sasniegušas vai politiski represētās personas apliecības vai atbildīgās institūcijas lēmuma par invaliditāti.

Īrētas dzīvojamās telpas apmaiņa pret citu īrējamu dzīvojamo telpu:

1. ģimenes ārsta slēdziens, ka personai nepieciešama dzīvojamā telpa mājas zemākā stāvā vai, ka persona pārvietojas ratiņkrēslā.

Dzīvojamo telpu izīrēšana kvalificētiem speciālistiem:

1. speciālista iesniegums, kurā norādīts ģimenes sastāvs un pašreizējā dzīvesvieta;
  2. darba līguma vai darba devēja uzaicinājuma dibināt darba tiesiskās attiecības kopija;
  3. speciālista kvalifikāciju apliecinoša dokumenta kopija.

Informācija par iesniedzamajiem dokumentiem pa tālruni: Vecākā dzīvokļu lietu speciāliste T.25726605, e-pasts sandra.kazaka@bauskasnovads.lv.

Pakalpojuma apstrāde

Bauskas novada pašvaldības Dzīvokļu komisija viena mēneša laikā izskata personu iesniegumus par palīdzības sniegšanu atbilstoši spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem un noteikumiem. Dzīvokļu komisija ir tiesīga lemt par jautājuma izskatīšanas atlikšanu līdz visu nepieciešamo dokumentu saņemšanai.

Pakalpojuma saņemšana

Dzīvojamās telpas īres līgumu slēdz uz laiku līdz vienam gadam, iekļaujot līgumā saistību, ka īrniekam ir tiesības lūgt dzīvojamās telpas īres līguma noslēgšanu no jauna, ja nav zuduši apstākļi, kuri bijuši par pamatu saņemt pašvaldības palīdzību atbilstoši Latvijas Republikas spēkā esošiem normatīvajiem aktiem un tiek pildīti īres līguma nosacījumi.

Brīdinājums saņēmējam

Dzīvokļu komisija ir tiesīga atcelt tās pieņemto lēmumu par palīdzības sniegšanu, ja papildus konstatēti fakti, kas liedz palīdzības sniegšanu dzīvokļu jautājumos.

Veidlapas un citi dokumenti

Normatīvie akti