Bezmaksas
Izpildes termiņš darba dienās
Saņemšanas ierobežojumi

Saņemt pakalpojumu

Par rakšanas darbu atļaujas (saskaņojuma) izsniegšanas kārtību

Neattiecas uz darbiem būvobjektos, kas reģistrēti Būvniecības informācijas sistēmā (BIS).

Rakšanas darbu atļaujas, turpmāk – atļauja, saņemšana attiecināma uz gadījumiem, ja rakšanas darbus ir plānots veikt dziļāk par 30 cm Bauskas novada pašvaldības, turpmāk – pašvaldība, īpašumā vai valdījumā esošajās teritorijās:

• pilsētu un ciemu ielu sarkano līniju robežās un aizsargjoslās gar pašvaldības ceļiem,
  • ceļu, ielu nodalījuma joslās,
  • uz ielu un ceļu brauktuvēm, nomalēm un grāvjiem gar ielām un ceļiem, ietvēm un velosipēdistu celiņiem, kam nav noteiktas sarkanās līnijas,
  • teritorijās, kas saistīti ar inženierkomunikāciju remontu.

Atļauja ir pašvaldības izsniegts dokuments, kas apliecina pašvaldības un rakšanas  darbu veicēja savstarpēju vienošanos veikt rakšanas darbus atļaujā norādītajā vietā, laikā un kārtībā.

Kārtību, kādā pašvadības īpašumā vai valdījumā esošajās teritorijās veicami darbi, kas saistīti ar ceļu, ielu seguma, gājēju celiņu, ietvju, uzlaušanu (remontu) darbu veikšanu zaļajā zonā un citās teritorijās, nosaka Bauskas novada pašvaldības 2024.gada 27.jūnija noteikumi Nr.6 “Rakšanas darbu veikšanas kārtība Bauskas novada administratīvajā teritorijā”.

Pakalpojuma pieprasīšana

1. Lai saņemtu atļauju, rakšanas darbu veicējs iesniedz aizpildītu veidlapu “Pieteikums rakšanas darbu veikšanai”, turpmāk - Veidlapa Nr. 1, norādot un pievienojot plānoto darbu izpildes vietas shēmu, kas izstrādāta uz topogrāfiskā vai zemes robežu plāna pamatnes
  2. Avārijas gadījumā (neparedzēti, pēkšņi bojājumi pazemes inženierkomunikācijās, nejauši notikumi, kas apdraud kāda veselību, dzīvību, rada materiālus zaudējumus,  t.sk. nelaimes gadījumi, tehnogēnas avārijas u.tml.), ja  rakšanas darbi nepieciešami operatīvi  (iespējami  ātri), lai pēc būtības glābtu, uzturētu vai aizsargātu cilvēku drošību vai lietas no pilnīgas bojāejas, sabrukuma vai izpostījuma, avāriju novēršanas vai to seku likvidācijas darbus var uzsākt nekavējoties bez iepriekšējas vai tūlītējas atļaujas saņemšanas.
  3. Par avārijas darbu veikšanu paziņo pašvaldībai (izpilddirektoram vai izpilddirektora vietniekam, vai attiecīgās apvienības pārvaldes vadītājam ne vēlāk kā līdz nākamās darba dienas plkst. 10 un iesniedz  3.1. punktā minētos dokumentus, papildus pievienojot avārijas vietas fotofiksācijas.
  4. Dokumenti iesniedzami elektroniski, sūtot uz pasts@bauskasnovads.lv, vai klātienē kādā no Bauskas novada Valsts un pašvaldību vienotajiem klientu apkalpošanas centriem (VPVKAC).

Pakalpojuma saņemšana

1. Pēc 3.1.punktā minēto dokumentus saņemšanas pašvaldība trīs darba dienu laikā rakšanas darbu veicējam izsniedz veidlapu Nr.2 “Rakšanas darbu ieceres saskaņošanas veidlapa”, turpmāk - Veidlapa Nr.2, lai rakšanas darbu veicējs rakšanas darbus saskaņotu ar pašvaldības norādītajām institūcijām.
  2. Pēc Veidlapā Nr.2 norādīto institūciju saskaņojumu saņemšanas rakšanas darbu veicējs Veidlapu Nr.2 un saskaņojumus iesniedz pašvaldībā.
  3. Atbilstoši teritoriālajai vienībai, kurā tiek plānoti rakšanas darbi, 4.2.punktā minētos iesniegtos domumentus izvērtē  un piecu darba dienu laikā  atļauju sagatavo un izsniedz:
    Bauskas novada pašvaldības iestāde “Bauskas apvienības pārvalde”;
    Bauskas novada pašvaldības iestāde “Iecavas apvienības pārvalde”;
    Bauskas novada pašvaldības iestāde “Rundāles apvienības pārvalde”;
    Bauskas novada pašvaldības iestāde “Vecumnieku apvienības pārvalde”.
  4. Atļauja tiek nosūtīta elektroniski uz personas iesniegumā norādīto e-pasta adresi, pa pastu uz iesniegumā norādīto korespondences adresi, vai arī to iespējams saņemt klātienē VPVKAC.

Rakšanas darbu pabeigšana

1. Pēc rakšanas darbu pabeigšanas rakšanas darbu veicējs iesniedz attiecīgās apvienības pārvaldē Veidlapu Nr.2 ar pašvaldības norādīto institūciju saskaņojumu (vai atzinumu) par darbu pabeigšanu un, ja nepieciešams, augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas (ADTI) datu bāzē reģistrētu izpilduzmērījumu, norādot visus attiecīgajā rakšanas darbu teritorijā esošos, no jauna izbūvētos, atjaunotos, pārbūvētos vai nojauktās inženierkomunikācijas. Par inženierkomunikāciju uzmērīšanu atbildīgs ir rakšanas darbu veicējs.
  2. Apvienības pārvalde izskata iesniegtos dokumentus un izdara atļaujā atzīmi par atļaujas slēgšanu.

Veidlapas un citi dokumenti

Normatīvie akti

Aizsargjoslu likums
(Saeima; likumi; 11.03.1997)

Par autoceļiem
(Augstākā Padome; likumi; 02.04.1992)

Būvniecības likums
(Saeima; likumi; 01.02.2014)

Vispārīgie būvnoteikumi
(Ministru kabinets; noteikumi; 500; 01.10.2014)

Noteikumi par darba vietu aprīkošanu uz ceļiem
(Ministru kabinets; noteikumi; 421; 11.10.

Hidrotehnisko un meliorācijas būvju būvnoteikumi
(Ministru kabinets; noteikumi; 550; 01.10.2014)

Noteikumi par Latvijas būvnormatīvu LBN 008-14 "Inženiertīklu izvietojums"
(Ministru kabinets; noteikumi; 574; 01.10.2014)