Projekts

Latvijas Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna otrās komponentes "Digitālā transformācija" 2.3. reformu un investīciju virziena "Digitālās prasmes" 2.3.2.reformas "Digitālās prasmes sabiedrības un pārvaldes digitālajai transformācijai" 2.3.2.3.i. investīcijas "Digitālās plaisas mazināšana sociāli neaizsargātajām grupām un izglītības iestādēs"

Datorizēta un jaudīga interneta vide nodrošina kvalitatīvu un mūsdienīgu mācību procesu

2024. gada jūlija beigās Bauskas novada pašvaldības izglītības iestādēs ir uzsākta interneta jaudas izpēte. Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) ar Eiropas Savienības (ES) Atveseļošanas fonda atbalstu īsteno šo priekšizpēti, lai izvērtētu interneta datu pārraides jaudu, kas ir būtiska digitālās izglītības nodrošināšanai. Pamatojoties uz izpētes rezultātiem, pašvaldībai būs pieejams ES Atveseļošanas fonda projekta finansējums, kas tiks novirzīts interneta jaudas uzlabošanai vai jaunu informācijas un komunikācijas tehnoloģiju iekārtu iegādei.

Jaudīga interneta nepieciešamība

Kvalitatīva un ātra interneta pieejamība ir būtiska, lai izglītības iestādes spētu efektīvi integrēt digitālos mācību līdzekļus, attīstīt hibrīdmācīšanas metodes, organizēt un kārtot centralizētos eksāmenus elektroniskā formātā, kā arī nodrošinot atbalstu izglītojamajiem, kuriem mājās pieejamā interneta pieslēguma jauda nav pietiekama. Ar jauno vadlīniju palīdzību tiks veicināta portatīvās datortehnikas izmantošana skolās – šie datori būs pieejami gan mācību procesam skolā, gan arī tiks izveidotas datoru bibliotēkas, kas skolēniem paplašinās piekļuvi mūsdienu tehnoloģijām un resursiem. Tas savukārt ļaus skolās pilnveidot digitālās prasmes skolēniem atbilstoši mūsdienu tehnoloģiju tendencēm.

Dators ikvienam bērnam

Projekta galvenais mērķis ir mazināt šķēršļus vispārējās izglītības satura apguvei, īpaši uzsverot atbalstu izglītojamajiem no sociāli neaizsargātām grupām. Šis projekts ir cieši saistīts ar memorandu „Dators ikvienam bērnam", kura mērķis ir nodrošināt skolēniem un pedagogiem datorus un mūsdienīgu izglītības satura apguves iespēju.

Griķu pamatskola

Jau 2022. gada nogalē tika veiksmīgi īstenots pirmais posms šajā programmā, kurā Bauskas novada 7.-9. klašu skolēniem tika nodrošināti Chromebook datori. 2024. gada sākumā Bauskas novada skolām tika piegādāti 1653 Chromebook datori, kas ir būtisks solis izglītības iestāžu digitalizācijas veicināšanai.

Bauskas novada izglītības iestādes aktīvi gatavojas jaunajam mācību gadam, veicot būtiskus uzlabojumus digitālās infrastruktūras jomā. Kā norāda iestāžu vadītāji, projekta ietvaros saņemtie datori jau tiek intensīvi izmantoti mācību procesā. Ir izveidotas datoru bibliotēkas, un tiek domāts par pedagogu atbalstu, organizējot apmācības, daloties ar labās prakses piemēriem un veidojot sadarbības grupas. Vairākās skolās palielinātā interneta jauda nodrošina stabilāku un ātrāku tīkla pārklājumu, tādējādi uzlabojot digitālo resursu pieejamību.

Iegādāti arī uzlādes skapji

Lai nodrošinātu ērtāku Chromebook datoru izmantošanu, vairākas izglītības iestādes iegādājušās uzlādes skapjus. Griķu pamatskolā tie izvietoti abos skolas korpusos, un pedagogi savstarpēji vienojas par to izmantošanu mācību stundās. Iecavas pamatskolā un Iecavas vidusskolā arī ir iegādāti uzlādes skapji – Iecavas vidusskolā tie izvietoti trīs mācību kabinetos, un pagājušajā mācību gadā datori tika aktīvi izmantoti dažādu mācību priekšmetu apguvei, piemēram, ģeogrāfijā, dizainā un tehnoloģijās, angļu valodā, fizikā, sociālajās zinībās un vēsturē. Bauskas 2. vidusskolā, Misas pamatskolā un Pamūšas pamatskolā ar datoriem ir aprīkotas klases telpas visās vecuma grupās - sākot no sākumskolas līdz vidusskolas klasēm, tādējādi nodrošinot visiem skolēniem piekļuvi digitālajiem mācību resursiem un iespēju ērtāk izpildīt mājasdarbus. Bauskas Valsts ģimnāzijā, Skaistkalnes vidusskolā, Zālītes pamatskolā  un Uzvaras pamatskolā ir izveidotas datoru bibliotēkas, un atkarībā no katras iestādes iespējām datori tiek izsniegti darbam lasītavas telpās vai tiek organizēts apmeklējumu grafiks.

Arī citās Bauskas novada skolās tiek plānots, kā nodrošināt visiem skolēniem piekļuvi digitālajiem mācību resursiem, tādējādi veicinot mūsdienīgu un efektīvu mācību procesu.

Projekts

Projekta koordinatore: