Statuss:
Noslēdzies
Lat lit

Projekta finansētājs: LAT-LIT

Status: Aktīvs

Projekta nosaukums: „Kapsētu administratīvo pakalpojumu efektivitātes un pieejamības uzlabošana Latvijas un Lietuvas pārrobežu reģionos”

Projekta numurs: Nr. LLI-437, Digital Cemetery

Projekta programma/SAM: Interreg V-A Latvijas–Lietuvas pārrobežu sadarbības programma 2014-2020. gadam Vairāk informācijas: www.latlit.eu un www.europa.eu

Projekta budžets: 485 054,92 EUR

Projekta budžeta sadalījums: ERAF līdzfinansējums 412 296,66 EUR, partneru līdzfinansējums 72 758,26 EUR

Projekta mērķis

Projekta mērķis ir vienkāršot administratīvās procedūras, kas saistītas ar apbedīšanas atļauju izdošanu.


Galvenās aktivitātes

Vietējo pārvaldes dienestu sniegto pakalpojumu efektivitātes un pieejamības stiprināšana:

  • 104 kapsētu digitalizēšana Biržos (58 ha);
  • 10 kapsētu digitalizēšana Rundālē (27 ha);
  • 10 kapsētu digitalizēšana Iecavā (15 ha);
  • 16 kapsētu digitalizēšana Neretā (28 ha);
  • Tiks iegādātas 8 atbilstošas iekārtas Biržiem;
  • Tiks iegādātas 3 iekārtas Rundālei;
  • Tiks iegādāta 1 iekārta Iecavai;
  • Tiks iegādātas 3 iekārtas Neretai;
  • Tiks ierīkots 988 m garš žogs Sila kapos Iecavā.


Īstenošanas laiks: 01.05.2020. – 30.08.2022.

Koordinātors: Ineta Bramane

Kontaktinformācija: 22006871, ineta.bramane@iecava.lv

Publicitāte

Projekta publikācijas: ŠEIT un ŠEIT.


30.08.2022.

Lat%20-%20Lit%20jaunais%20logo%20Interreg_ENG(1).jpg

Kapi kļūst mūsdienīgāk
 

Ja jūlijā Iecavas apvienības teritorijas kapsētās tuviniekus kopā pulcināja kapusvētki, tad augusts iezīmējās ar pārrobežu projekta “Kapsētu administratīvo pakalpojumu efektivitātes un pieejamības uzlabošana Latvijas un Lietuvas pārrobežu reģionos” noslēguma aktivitātēm.

img_4371.jpg

Iedzīvotāju sanāksmē klausīšanās pārtop spraigās diskusijās
 

Projekta vadītāja Ineta Bramane informēja par paveikto projektā un sasniegtajiem rezultātiem. SIA “Cemety” pārstāve Marta Rone iepazīstināja ar kapsētu digitālo datu bāzi, kā arī parādīja, kādas iespējas iedzīvotājiem tā paver. Iedzīvotāji saņēma skaidrojumu, kas ir digitalizācijas process kapsētā un cik tas ir nozīmīgs kvalitatīvai datu pārnesei nākamajām paaudzēm, uzzināja, kā atrast apbedīto tuvinieku kapu kopiņas un sen meklētas apbedījumu vietas datorā, kā papildināt un precizēt informāciju datu uzturēšanas sistēmā, pievienojot fotogrāfijas un dzīvesstāstus, kā atrast informāciju par aktualitātēm kapsētās: kapu svētkiem, svecīšu vakariem.  
 

Sākotnēji ieinteresētā klausīšanās pārgāja intensīvās diskusijās, kas stundas garumā iecerēto pasākumu izvērta divreiz garāku.

kapi1.png

Laimrota Jaunzeme atzina, ka guvusi vērtīgu informāciju, ko sākotnēji pat nebija iedomājusies. Jons Mačerausks no Mežotnes pagasta izmantoja izdevību noskaidrot jautājumus saistībā ar digitalizēto datu bāzu apsaimniekošanu. Vija Kalderauska atzina, ka pasākuma afiša ieintriģējusi un nenožēlo, ka atnāca, jo uzzināja patiesi vērtīgu un noderīgu informāciju. Kāda cita kundze atzina, ka digitālās prasmes vairāk ir “jauno lauciņš”, bet neizslēdza iespēju, ka pati pamazām ielauzīsies šajā jomā. Promejot ļaudis izteica pateicību par saturīgo pasākumu un noderīgo jauno informāciju.
 

Noslēguma konferencē prezentē projekta ieguvumus.
 

19. augustā Iecavas kultūras namā norisinājās pārrobežu projekta “Kapsētu administratīvo pakalpojumu efektivitātes un pieejamības uzlabošana Latvijas un Lietuvas pārrobežu reģionos” noslēguma konference.  
 

Pasākumā pulcējās projekta partneri no Iecavas un Rundāles (Bauskas novads), Neretas (Aizkraukles novads) un Biržiem (Lietuva). Pieredzes apmaiņas nolūkos konferencē piedalījās arī pašvaldību pārstāvji no Vecumniekiem un Aizkraukles.  
 

Konferences mērķis bija apkopot un prezentēt projekta ieviešanas procesu, iegūtās zināšanas un pieredzi, kā arī sasniegtos rezultātus. Pasākumu atklāja Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis. Viņš savulaik vadījis Rundāles novada pašvaldību, kas piedalījās projektā kā partneris. Domes priekšsēdētājs atzina, ka šis vienlaikus ir gan bēdīgs, gan priecīgs notikums. Bēdīgs, jo projekts noslēdzas, savukārt priecīgs, jo tas noteikti būs sākums kāda jauna projekta uzsākšanai. A. Okmanis aicināja turpināt veiksmīgi uzsākto sadarbību ar projekta partneriem un ģenerēt jaunas idejas.

kapi12.png

Konferences pirmajā daļā dalībnieki tika iepazīstināti ar visu partneru projektā paveikto. Kopumā digitalizētas 142 kapsētas ar kopējo platību 128 ha, no tām 10 Iecavas apvienības teritorijā ar kopējo platību 15 ha, 10 Rundāles apvienības pārvaldes teritorijā (27 ha), 16 kapsētas Neretas apvienības pārvaldes teritorijā (28 ha) un Biržos - 106 kapsētas (58 ha).
 

Kopā projekta ietvaros iegādāti 18 portatīvie datori (Birži, Nereta un Rundāle), divi planšetdatori (Rundāle), ierīkots žogs ap Sila kapiem un iegādāta GPS mērierīce (Iecava), ierīkoti jauni kapsētu informatīvie dēļi, izgatavots informatīvais buklets Iecavas un Rundāles apvienību teritorijām, īstenotas iedzīvotāju informēšanas kampaņas un pieredzes apmaiņas braucieni. Kapsētu uzturēšanas procesā iesaistītie speciālisti dalījās ar jauniegūto pieredzi savās un partneru teritorijās, pieredzes pārņemšanu un ieguvumiem kapsētu ikdienas apsaimniekošanas jomā un administratīvajos procesos.
 

Pēc prezentācijām tika pārrunātas arī iespējamo kopīgo nākotnes projektu idejas un vajadzības. A. Okmanis atzīmēja, ka viena no aktualitātēm ir kapsētu pieejamība un tās uzlabošana.
 

Aizkraukles novada Neretas apvienības pārvaldes vadītājs Juris Gorbačovs: “Projektā iegūto plusu ir ļoti daudz. Ir arī mīnusiņi - kapu pārziņiem pašlaik ir vairāk darba. Taču sākumā vienmēr izdevumu ir daudz, ieguldījums ir liels, bet, kad viss būs sakārtots, tad darbs ritēs krietni vieglāk. Liels paldies visiem projekta ieviesējiem un kapu pārziņiem!”
 

Sila un Pleču kapu pārzine Rita Sisene vērtēja, ka kapsētu digitalizācija noteikti atvieglos darbu. “Ir gan vēl daudz jautājuma zīmju - daudzviet nezinām, kurš tur ir paglabāts. Bet pamazām tas tiek sakārtots. Cilvēki paši viens otram pastāsta par šādu iespēju, cenšas noziņot kapu pārziņiem, un mēs ievadām iztrūkstošo informāciju sistēmā.”
 

“Manuprāt, projekta svarīgākais ieguvums ir tas, ka visa informācija tiek saglabāta nākamajām paaudzēm, jo cilvēks un papīrs - mēs neviens neesam mūžīgi,” sacīja Sarmīte Avota, Iecavas SIA “Dzīvokļu komunālā saimniecība” dārzkopības speciāliste. “Ieguvums ir arī iedzīvotājiem. Tagad jebkurš var internetā atrast informāciju par tuvinieku apbedījumiem vai atsūtīt informāciju datu papildināšanai. Arī strādāt ir vieglāk, jo tuviniekiem ir iespēja attālināti noslēgt līgumu, pieteikt kapa vietu. Atliek uz kapiem braukt tikai bēru dienā. Šajos laikos, kad degviela ir dārga, cilvēkiem, īpaši no tālākām vietām, nav jābrauc un jātērē savs laiks, to var izdarīt attālināti. Noteikti digitālajās kapu grāmatās būs arī lielāka kārtība, jo agrāk bija kapi, kur kapu pārziņi te bija, te nebija, kā nu kurš tos pierakstus veica. Būtu ļoti labi, ja ar laiku varētu digitalizēt arī Baznīcas kapus, jo tur tomēr apbedīti nozīmīgi cilvēki, kas daudz devuši Iecavas izveidei un attīstībai.”
 

Pēc nelielas pusdienu pauzes viesi iepazina dažādas kapsētas Iecavas apkārtnē – Sila kapus un dažādu laiku vēsturiskās apbedījumu vietas: gan I un II pasaules kara karavīru kapus Iecavas parka teritorijā, gan kapus pie Iecavas Evaņģēliski luteriskās baznīcas, kuru apsaimniekošana ir lielisks piemērs pašvaldības un draudzes sadarbībai. Pastaiga noslēdzās Dievdārziņā, kas zināms arī kā Dieva dārzs un ir senvieta (senlatviešu kapsēta). Arī šī teritorijas uzturēšana ir pašvaldības pārziņā.
 

Viesi atzinīgi novērtēja plašo un skaisto Sila kapu teritoriju un priecājās par sakoptību un kārtību kapsētā. Interesi radīja arī pārējo redzēto kapsētu daudzveidība pilsētas teritorijā. Daudziem no konferences dalībniekiem Iecava bija kā atklājums un pārsteigums ar visu redzēto un iepazīto. Dalībnieki atzina, ka Iecava ir skaista un sakopta vieta, kas savu daudzveidību atklāj vien tad, kad, novirzoties no VIA Baltica, tiek nesteidzīgi izstaigāta.

kapi3.png

Pasākumi tika īstenoti no Interreg V-A Latvijas-Lietuvas pārrobežu programmas projekta «Kapsētu administratīvo pakalpojumu efektivitātes un pieejamības uzlabošana Latvijas un Lietuvas pārrobežu reģionos» (LLI-437) DIGITAL CEMETERY.

Kopējais projekta finansējums: 485 054,92 EUR (t. sk. ERAF līdzfinansējums 412 296,66 EUR).

Šī informācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šī raksta saturu pilnībā atbild Bauskas novada pašvaldības administrācija, un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.


02.08.2022.

Lat%20-%20Lit%20jaunais%20logo%20Interreg_ENG(1).jpg

Uzzini vairāk par kapu digitalizāciju Iecavas apvienības teritorijā

17. augustā plkst. 17.00 pašvaldība aicina uz informatīvo kampaņu Iecavas kultūras namā, lai interesentiem skaidrotu, kādas priekšrocības sniedz kapsētu digitalizācija.

info_sanaksme_kapsetu_digitaliz_17_08.jpg


Pasākumi tika īstenoti no Interreg V-A Latvijas-Lietuvas pārrobežu programmas projekta «Kapsētu administratīvo pakalpojumu efektivitātes un pieejamības uzlabošana Latvijas un Lietuvas pārrobežu reģionos» (LLI-437) DIGITAL CEMETERY.


27.07.2022.

Lat%20-%20Lit%20jaunais%20logo%20Interreg_ENG(1).jpg

Projekta dalībnieki dalās pieredzē par kapsētu apsaimniekošanu Rundālē

Svelmīgā 1.jūlija piektdienā, pieredzes apmaiņas braucienā bija ieradušies projekta “Kapsētu administratīvo pakalpojumu efektivitātes un pieejamības uzlabošana Latvijas un Lietuvas pārrobežu reģionos” partneri no Iecavas (LV), Neretas (LV) un Biržiem (LT).


Pieredzes apmaiņas vizītē piedalījās projekta vadības komanda, kapsētu apsaimniekotāji un kapsētu pārziņi. Vizītes mērķis katram partnerim dalīties pieredzē un iepazīt Rundāles apvienības pārvaldes kapsētu apsaimniekošanas darbu organizēšanu.
Sākotnēji dalībnieki tika laipni sagaidīti Rundāles multifunkcionālajā centrā, kur īsā ekskursijā tika parādīta kultūras zāle un bibliotēka. Dalībnieki par šo iespēju bija ļoti patīkami pārsteigti un priecājās, ka vietējiem iedzīvotājiem ir tik daudz iespējas, ko var izmantot uz vietas - multifunkcionālajā centrā.


Pēc īsas Rundāles apvienības pārvaldes vadītāja Aigara Sietiņa uzrunas, projekta vadības dalībnieki turpināja sarunas un prezentēja katra partnera projektā īstenotās aktvitātes. Savukārt kapsētu pārziņi un apsaimniekotāji devās izbraucienā uz Svitenes muižas parku apskatīt brāļu kapus un Svitenes muižas kapliču, atceļā piestājot pie Bērsteles baznīcas kapiem. Neogotiskā Svitenes muižas īpašnieku fon Elmptu dzimtas kapliča atrodas Svitenes muižas parka malā. Kapličas apsaimniekošana ir apvienības pārvaldes pārziņā.


Pēc īsas pusdienošanas, pieredzes apmaiņas dalībnieki devās iepazīties ar Sudmalu, Važītes un Priedītes kapsētām. Sudmalu un Važītes kapsētas ir lielākās Rundāles pagasta kapsētas. Sudmalu kapsētā dalībnieki tika iepazīstināti ar kapos apbedītajiem cilvēkiem, kuri bijuši saistīti ar mūsu valsts izveidi, tās attīstību un izaugsmi. Šiem cilvēkiem par godu ir izveidota informatīva plāksne ar apkopotu informāciju. Ziņas par šiem nozīmīgajiem tautas varoņiem ievāktas projekta “Mēs esam TE.LV’ ietvaros. Pašreiz šī informācija ir ievadīta un saglabāta arī sistēmā www.cemety.lv.lv, līdz ar to kapsētas kartē pie ievērojamās personas kapa vietas parādās zvaigznīte un interesents var redzēt aprakstu par, ko saņemts apbalvojums vai par kādiem sasniegumiem cilvēks kļuvis nozīmīgs Latvijas vēstures attīstībai. Piemēram, viens no ievērojamākajiem cilvēkiem, kurš atdusas Sudmalu kapsētā, ir Latvijas pirmās Saeimas priekšsēdētājs Fridrihs Vesmanis.


Dienas gaitā dalībnieki devās apskatīt Mežotnes baznīcas kapus, tajā skaitā Līvenu dzimtas kapus, kas atrodas pie nupat atjaunotās Mežotnes baznīcas. Sākotnēji kapsēta veidojusies kā Mežotnes muižas īpašnieku fon Līvenu dzimtas kapsēta, taču vēlāk te apbedīti arī ar dzimtu nesaistītas personas, piemēram, 1. Pasaules kara kritušie vācu karavīri.


Baudot brīnišķīgo dienu dalībnieki izstaigāja Mežotnes pilskalna takas, kas slēpj seno zemgaļu varenību un drosmi. Liels bija pārsteigums par inovitāti - augmentētā realitāte, kas ļāva aplūkot senos zemgaļus, telefona lietotnē SAN. Aplikācija SAN radīta, izmantojot pilnīgi jaunu un pasaulē unikālu risinājumu, kas ļauj veidot GPS bāzētas lielizmēra virtuālas skulptūras un arhitektoniskus objektus, kas redzamas viedierīcē kā papildinātās realitātes 3D objekti.
Pēc kapsētu apmeklēšanas un dienas noslēgumā tika secināts, ka Latvijas kapsētas ir kokiem bagātākas un līdz ar to arī digitalizēšanas darbi bija nedaudz sarežģītāki. Lietuvā kapsētās ir salīdzinoši nedaudz koku un kapsētu uzmērīšanu bija viegli un ērti veikt, izmantojot dronus, taču Latvijā tas nebija iespējams.

ksyz7418.jpg

Daloties pieredzē par kapsētu apsaimniekošanu tika secināts, ka atkritumu šķirošana ir aktuāla problēma abās valstīs, kas noteikti jārisina, pašvaldībai sadarbībā ar iedzīvotājiem.

Bauskas novadā dotajā brīdī tiek izstrādāti jauni kapsētu apsaimniekošanas noteikumi un tiek domāts par to, kā turpmāk notiks kapsētu apsaimniekošana visā novadā. Ceram, ka nākotnē izdosies pārņemt labās iestrādes un pieredzi apsaimniekošanas lietās no projekta partneriem Neretā un Biržos. Secinām, ka sakārtota kapsētu apsaimniekošana ir Iecavas kapsētās, kur apsaimniekošanas darbus organizē SIA “ Dzīvokļu komunālā saimniecība”, ar dārzkopības speciālisti Sarmīti Avotu priekšgalā.

Pēc pieredzes apmaiņas brauciena Iecavas kapsētās, redzējām cik veiksmīgi kapu pārziņi strādā ar planšetēm uz vietas kapos. Tādēļ arī Rundāles projekta ietvaros tika iegādātas 2 planšetes, kas paredzētas datu papildināšanai un kapu kopiņu fotogrāfēšanai uz vietas kapsētās. Lietuvā, ja kapavieta divus gadus netiek kopta, tiek sagatavots akts par nekoptu un potenciāli nolīdzināmu kapavietu. Iespējams arī šāda veida pieredze varētu būt kā risinājums nekopto kapavietu jautājumu sakārtošanai nākotnē.


Projekta mērķis pilnīgi noteikti ir sakārtot kapsētu sistēmu gan Latvijā, gan Lietuvā, daloties pieredzēs, ņemot vērā labo praksi un un sakārtojot to, kas nestrādā.


Atgādinām, ka projekta LLI-437 “Kapsētu administratīvo pakalpojumu efektivitātes un pieejamības uzlabošana Latvijas un Lietuvas pārrobežu reģionos” ietvaros, Rundāles, Svitenes, Viesturu pagastos digitalizētas 10 kapsētas, iegādāti 3 klēpjdatori, 2 planšetes, uzstādīti 9 informatīvie stendi, organizētas informatīvās kampaņas iedzīvotājiem un pieredzes apmaiņas braucieni pie projekta partneriem.


Pieredzes apmaiņa tika īstenota no Interreg V-A Latvijas-Lietuvas pārrobežu programmas projekta «Kapsētu administratīvo pakalpojumu efektivitātes un pieejamības uzlabošana Latvijas un Lietuvas pārrobežu reģionos» (LLI-437) DIGITAL CEMETERY.
Kopējais projekta finansējums: 485 054,92 EUR (t. sk. ERAF līdzfinansējums 412 296,66 EUR).


01.06.2022

Lat%20-%20Lit%20jaunais%20logo%20Interreg_ENG(1).jpg

Iedzīvotājus informē par kapsētu digitalizēšanu

12.maijā Rundāles Multifunkcionālajā centrā, Svitenes tautas namā un Viesturu pagasta nodaļā norisinājās informatīvā kampaņa iedzīvotājiem. Organizējot pasākumus vēlējāmies vienkāršā veidā izskaidrot, kas ir kapsētu digitalizācija un kas mainījies datu uzturēšanā pirms un pēc digitalizēšanas procesa uzsākšanas.
 

10 kapsētu digitalizēšana Rundāles apvienības pārvaldes teritorijā tika īstenota projekta: LLI-437 “Kapsētu  administratīvo pakalpojumu efektivitātes un pieejamības uzlabošana Latvijas un Lietuvas pārrobežu reģionos” ietvaros. Digitalizācijas rezultātā ir radīta elektroniskā datu bāze, kas nozīmē, ka sistēmā savadīti visi apzinātie dati no kapu grāmatām un miršanas apliecībām. Radītas kapsētu shēmas un ikvienam interesentam, neizejot no mājas, ir iespēja kapsētu izstaigāt virtuāli – datorā. Katra kapu kopiņa ir pieejama apskatei  un iedzīvotāji var atrast savus mirušos tuviniekus datorā, planšetē vai telefonā, ierakstot sistēmas: www.cemety.lv mājas lapā interesējošo vārdu un uzvārdu. Savukārt atrodoties kapsētā, izmantojot Google maps vai Waze aplikācijas, uzklikšķinot uz sameklētajiem datiem,  ir iespēja nokļūt tieši pie interesējošās kapa vietas.

Informācija izstrādātajās karšu shēmās ir norādīta uz konkrētu laiku, kas fiksēts pēc apsekošanas dabā līdz 2021.gada martam. Atkarībā no finansiālajām iespējām, kartes uz informatīvajiem dēļiem pie kapsētām varētu tikt aktualizētas reizi 2 vai 3 gados.
 
Pasākumos piedalījās arī uzņēmuma SIA Cemety pārstāvis Miks Blate, kurš sniedza atbildes uz interesējošiem jautājumiem saistībā ar digitalizācijas procesu un dalījās pieredzē, informējot par www.cemety.lv sistēmas iespējām un iedzīvotāju ieguvumiem.

SIA “Cemety” ir uzņēmums, kas nodarbojas ar kapsētu digitalizācijas un informācijas uzturēšanas sistēmas izstrādi un apkalpošanu. Dotajā brīdī Latvijā mājas lapā www.cemety.lv atrodama informācija par 479 digitalizētām kapsētām. Uzņēmums patstāvīgi meklē iespējas darboties arī valstīs ārpus Latvijas. Kapsētu digitalizēšana tiek īstenota arī Lietuvā un ir uzsākti darbi arī Anglijā. Īsi pirms kara darbības sākšanās, tika sakārtota arī elektroniskā datu bāze dažām kapsētām Ukrainā. Dotajā brīdī plānotie darbi netiek īstenoti.

Miks Blate atzina, ka vietne www.cemety.lv radīta, pēc drauga aicinājuma izveidot tādu sistēmu, kas būtu ērta un vienkārša, mirušo cilvēku uzskaitīšanai, jo iepriekš nācies saskarties ar to, ka kādas kapsētas pārzinis meklējis apbedījumu biezā kapu grāmatā un informācijas atrašana prasījusi daudz laika. Tā nu sadarbībā ar pašvaldībām un kapsētu apsaimniekošanas speciālistiem tika izveidota sistēma: www.cemety.lv.

Aicinām iedzīvotājus izmēģināt atrast apbedīto tuvinieku kādā no digitalizētām kapsētām, jo tas ir ērti jebkura vecuma cilvēkam, kuram ir vismaz minimālas prasmes lietot datoru. Ikvienam ir iespējams atrast interesējošās kapu kopiņas un tuviniekus, kuru apbedījuma vieta iepriekš nebija zināma.

Projekta laikā tika apmācīti vietējie pagastu pārvaldes vadītāji un kapu pārziņi, lai katrā pagastā būtu cilvēks, kurš var papildināt un precizēt datus sistēmā. Tādēļ, ja vēlaties nomainīt ievietoto fotogrāfiju vai arī sistēmā redzama kāda neatpazīstama kapa vieta un Jums ir zināms, kas šeit atdusas, lūdzam papildināt informāciju mājas lapā www.cemety.lv, sazinoties ar kapsētas pārzini, vai arī zvanot uz pagasta pārvaldi.


Kontakti datu papildināšanai un saziņai:

  • Sarkaņu, Rimdžūnu, Vidukļu un Bērsteles baznīcas kapsētām, zvanot pa tālr.26244112,
  • Sudmalu, Cērņu kapsētas, tālr. 28763708
  • Beķeru, Cielavu kapsētas, tālr. 63962126 (viesturi@rundale.lv)
  • Važītes, Priedītes kapsētas, tālr. 63962298 (parvalde@rundale.lv).

 
Kapsētu digitalizēšanas process ļauj saglabāt vērtīgu informāciju par mūsu senčiem un dzimtas ciltskokiem, veicot elektronisku datu pārnesi un nodrošinot informācijas nodošanu nākamajām paaudzēm.
Projekta partneri Biržu rajona pašvaldība (LT), Iecavas, Rundāles un Neretas pašvaldības (LV). Pēc teritoriālās reformas Iecavas un Rundāles pašvaldības ir apvienotas kā viens partneris- Bauskas novada pašvaldība, savukārt Neretas pašvaldība kā Aizkraukles novada pašvaldība.

51c6be64-fc94-42db.png

Projekta kopējais finansējums ir 485 054,92 EUR, tajā skaitā ERAF finansējums - 412 296,66 EUR.


09.05.2022.

Lat%20-%20Lit%20jaunais%20logo%20Interreg_ENG(1).jpg

Informatīvas tikšanās par Rundāles apvienības pārvaldes kapsētu digitalizēšanu

Aicinām iedzīvotājus piedalīties informatīvā kampaņā par Rundāles apvienības pārvaldes kapsētu digitalizēšanu.

Pasākuma laikā iedzīvotāji tiks informēti par to kas ir digitalizācijas process un kā mainījusies datu saglabāšana, kopš kapsētas digitalizētas. Akcentēsim ieguvumus, kas rodas saglabājot un sakārtojot datus kapsētu uzturēšanas sistēmā www.cemety.lv, kā arī parādīsim kādā veidā ikviens interesents var papildināt un precizēt informāciju par apbedītajiem tuviniekiem, tādā veidā atstājot kvalitatīvu datu pārnesi nākamajām paaudzēm.

Aktivitātes īstenošana finansēta no Interreg V-A Latvijas-Lietuvas pārrobežu programmas projekta «Kapsētu administratīvo pakalpojumu efektivitātes un pieejamības uzlabošana Latvijas un Lietuvas pārrobežu reģionos» (LLI-437) DIGITAL CEMETERY.

lejupiel%C4%81de.png

Kopējais projekta finansējums: 485 054,92 EUR (t.sk. ERAF līdzfinansējums 412 296,66 EUR)


11.03.2022.

Lat%20-%20Lit%20jaunais%20logo%20Interreg_ENG(1).jpg

Rundāles, Svitenes, Viesturu pagastos uzstādīti kapsētu informatīvie stendi
 

Decembra beigās Rundāles, Svitenes, Viesturu pagastos tika izvietoti 9 informatīvie stendi pie kapsētu ieejām: Važītes, Priedītes, Bērsteles baznīcas, Vidukļu, Rimdžūnu, Sarkaņu, Cielavu, Beķeru un Cērņu kapsētās. Uz informatīvā stenda izvietotas digitalizēto kapsētu shēmas, kā arī informācija par kapsētu digitalizēšanu. Kartē atpoguļoti dati, kas fiksēti pēc kapsētu apsekošanas dabā līdz 2021.gada martam. Uz katra informatīvā stenda norādīts QR kods, kuru skenējot ar telefonu ir iespēja apskatīt un virtuāli izstaigāt kapsētu. Stendu izgatavošanas un uzstādīšanas darbus veica SIA “Drukā Bauskā”.
 

Stendu uzstādīšana tiek finansēta no Interreg V-A Latvijas-Lietuvas pārrobežu programmas projekta «Kapsētu administratīvo pakalpojumu efektivitātes un pieejamības uzlabošana Latvijas un Lietuvas pārrobežu reģionos» (LLI-437) DIGITAL CEMETERY.


Projekta ietvaros 2022.gadā plānota arī iedzīvotāju informatīvā kampaņa Rundāles, Svitenes, Viesturu pagastos, kuras laikā iedzīvotāji tiks informēti par padarīto un iespējām aktualizēt datus kapsētu digitalizācijas un informācijas uzturēšanas sistēmā www.cemety.lv, lai nākamajām paaudzēm tiktu nodota pēc iespējas precīzāka informācija par apbedītajiem.

51c6be64-1204-6bb8.jpeg

Kopējais projekta finansējums: 485 054,92 EUR (t.sk. ERAF līdzfinansējums 412 296,66 EUR)
Rundāles novada finansējums: 72 343.22 EUR (t.sk. ERAF līdzfinansējums 61 491,73 EUR)


Pasākumi tika īstenoti no Interreg V-A Latvijas-Lietuvas pārrobežu programmas projekta «Kapsētu administratīvo pakalpojumu efektivitātes un pieejamības uzlabošana Latvijas un Lietuvas pārrobežu reģionos» (LLI-437) DIGITAL CEMETERY.

Kopējais projekta finansējums: 485 054,92 EUR (t. sk. ERAF līdzfinansējums 412 296,66 EUR).

Šī informācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šī raksta saturu pilnībā atbild Bauskas novada pašvaldības administrācija, un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.