Statuss:
Noslēdzies
ESF
Proti%20un%20dari_uzsaukums(1).png

Projekta finansētājs: ESF

Status: Aktīvs

Projekta nosaukums: „PROTI un DARI!”

Projekta numurs: Nr. 8.3.3.0/15/I/001, līguma Nr. 6-13/39

Projekta programma/SAM: Eiropas Savienības fondu darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.3. specifiskā atbalsta mērķa “Attīstīt NVA nereģistrēto NEET jauniešu prasmes un veicināt to iesaisti izglītībā, NVA īstenotajos pasākumos Jauniešu

Projekta budžets: 158 994

Projekta budžeta sadalījums: 100% ESF - 158 994 EUR

Projekta mērķis:
Projekta „PROTI un DARI!” mērķis ir attīstīt to jauniešu (vecumā no 15 līdz 29 gadiem ieskaitot) prasmes, kuri pašlaik nemācās, nestrādā, neapgūst arodu un nav reģistrēti Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) kā bezdarbnieki (NEET jaunieši), un veicināt viņu iesaisti izglītībā, darba gaitās, kā arī nevalstisko organizāciju vai jauniešu centru darbībā.


Galvenās aktivitātes:
Mērķa grupas jaunietim paredzētais atbalsts:

  1. veikta jauniešu profilēšana (anketēšana, intervija), apzinot jaunieša prasmes, intereses un iegūto izglītību, kā arī nosakot attīstības virzienus;
  2. sadarbībā ar katru jaunieti, balstoties uz tā profilēšanas rezultātiem, izstrādāta viņa individuālā pasākumu programma, kas sastāv no četrām obligātajām komponentēm (UNESCO izstrādātie mācīšanās pīlāri): personības attīstība, iekļaušanās sabiedrībā, "darba tikums", mūžizglītības kompetences;
  3. noslēgta vienošanās ar mērķa grupas jaunieti par dalību individuālās pasākumu programmas īstenošanā projekta ietvaros;
  4. īstenota jaunieša individuālā pasākumu programma līdz 9 mēnešiem ilgā laika periodā, nodrošinot tajā paredzētos pasākumus, kas var ietvert šādas aktivitātes:
  • regulārs individuāls mentora (atbalsta persona) atbalsts (ne mazāk kā 20 stundas mēnesī),  kura laikā mentors sniedz atbalstu mērķa grupas jaunietim individuālās pasākumu programmas īstenošanā;
  • formālās un ikdienas mācīšanās,
  • speciālistu konsultācijas  (psihologs, karjeras konsultants u. c., izņemot ārstniecības personālu),
  • dalība pasākumos (nometnes, semināri, sporta aktivitātes, kultūras pasākumi),
  • brīvprātīgā darba aktivitātes,
  • iesaisti nevalstisko organizāciju un jauniešu centru aktivitātēs, pasākumos un projektos,
  • profesijas specifikas iepazīšana, tai skaitā vizītes uzņēmumos, lai izvēlētos iegūt profesionālo kvalifikāciju vai apgūt arodu pie amata meistara;
  • iesaisti vietējās sabiedriskajās aktivitātēs.
  • specifiski pasākumi mērķa grupas jauniešiem ar invaliditāti (ar surdotulka, asistenta palīdzību, specializēto transportu).
  • un citi pasākumi, kas iekļauti mērķa grupas jaunieša individuālajā pasākumu programmā un ir vērsti uz jauniešu prasmju un personības attīstību.


Īstenošanas laiks: 10.2016. – 12.2018.

Koordinātors: J.Kalinka

Kontaktinformācija: 63922400


Publicitāte

_eirop_soc_fonds_lv_id_eu_logo_ansamblis_esf_bw_0.jpg

Noslēdzies projekts jauniešiem “PROTI un DARI!”

Projekts “PROTI un DARI!” Latvijā darbojās kopš 2016.gada un Bauskas novada pašvaldībā projektā tika iesaistīti 125 mērķa grupas jaunieši. Projektā iesaistīties bija iespēja jauniešiem  vecumā no 15 līdz 29 gadiem, kuri nemācījās, nestrādāja algotu darbu, neapguva arodu pie amata meistara un nebija reģistrēti Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) kā bezdarbnieki.

Projektā iesaistītie jaunieši saņēma individuālu, katram personiski paredzētu atbalstu. Katram jaunietim tika izstrādāta individuālo pasākumu programma un bez maksas bija iespēja saņemt dažādus atbalsta pasākumus -  psihologa konsultācijas, profesionālu karjeras konsultāciju, apmeklēt kursus, iepazīt dažādu profesiju speciālistu darba specifiku, attīstīt talantus, apmeklēt kultūras pasākumus un sportiskas aktivitātes. Jaunieti ikdienas gaitās atbalstīja programmas vadītājs un mentors. Katrs jaunietis, īstenojot individuālo pasākumu programmu, projektā tika iesaistīts no 2 – 6 mēnešiem, ar iespēju, gan tikai  pamatotā nepieciešamības gadījumā, pagarināt to līdz 9 mēnešiem.

Projekta ietvaros vairāki jaunieši apmeklēja dažādus kursus mācību centrā “BUTS”, apguva grāmatvedības pamatus un lietvedību, komercdarbības pamatus, apguva floristikas pamatus, papildināja angļu, krievu un latviešu valodas prasmes, apmeklēja kursus ”Bērnu uzraudzības pakalpojumi”, “Autoiekrāvēja vadītājs”, “Krūmgrieža, motorzāģa operators” u.c.

Vairākas  jaunietes mācījās kursos un apmeklēja meistarklases skaistumkopšanas jomā - apguva manikīra un pedikīra tehnoloģijas, vaksācijas tehnoloģijas, skropstu estētiku un  BB Glow Treatment procedūru sejai, SPA kosmētisko masāžu, apmeklēja stila un modes kursus,  piedalījās hennas mākslas un ēterisko eļļu meistarklasēs u.c. 

Daži jaunieši kursos apguva foto mākslas pamatus, filmēšanas un video montāžas pamatus kursos “Video veidošana digitālajā vidē”.

Mācoties attālināti, jaunieši apguva LU mācību kursu “Digitālais mārketings” e-vidē ”, papildināja zināšanas IT jomā, apguva saskarsmes psiholoģijas pamatus, noklausījās lekciju kursu “Gribasspēks”, apguva interaktīvo elektroniskās apmācības moduli "Mana nauda šodien un rīt. Finanšu pratība".  

Projekta ietvaros vairāki mērķa grupas jaunieši dažādās auto skolās kursos apguva auto vadīšanas B kategorijas prasmes, apguva C un CE kategorijas  auto vadīšanas prasmes, ieguva atbilstošas kategorijas auto vadīšanas apliecības. Trīs no projekta dalībniekiem apmeklēja kursus mācību centrā LIEPA un ieguva meža tehnikas vadītāja TR3 apliecību, kāds jaunietis apguva auto salona apkopi apmācības programmā SIA "MY CAR”. 

 Vairāki jaunieši apmeklēja gleznošanas/zīmēšanas un klavierspēles nodarbības Bauskas Mūzikas un mākslas skolā, apmeklēja dambretes klubu un peldbaseinu, iepazina biedrību darbību.  Mērķa grupas jaunieši apmeklēja personības pilnveides kursus Jauno psiholoģiju centrā, apmeklējuši kultūrizglītojošus pasākumus gan Bauskā, gan Rīgā, iepazina laikmetīgās dejas specifiku un deju kolektīva vadītāja darbu u.c. prasmes.

Iespēju robežās jaunieši tika iepazīstināti ar viņiem interesējošu profesiju un darba vides  specifiku, tika organizēta saziņa un tikšanās ar atbilstošas profesijas speciālistiem.

Projekta ietvaros ļoti intensīvi tika strādāts pie bezdarba problēmu risināšanas, tika pārrunātas darba iespējas dažādās jomās. Intensīvi tika mācītas darba meklēšanas un darbā noturēšanās prasmes.

Informāciju sagatavoja:
Inga Krolle, projekta programmu vadītāja


 

_eirop_soc_fonds_lv_id_eu_logo_ansamblis_esf_bw_0.jpg

 

 Projekts tuvojas noslēgumam un projektā šobrīd atbalsts tiek sniegts jau iesaistītajiem šīs mērķa grupas jauniešus

Projekts “PROTI un DARI!” Latvijā darbojas kopš 2016.gada un Bauskas novada pašvaldībā projektā tika iesaistīti 125 mērķa grupas jaunieši vecumā no 15 līdz 29 gadiem, kuri pašlaik nemācās, nestrādā algotu darbu, neapgūst arodu pie amata meistara un nav reģistrēti Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) kā bezdarbnieki. Šobrīd aktīvi darbojas divi jaunieši. Bauskas pašvaldība šo projektu plāno īstenot līdz 2023.gada 30.oktobrim.

Projektā iesaistītie jaunieši saņēma individuālu, katram personiski paredzētu atbalstu. Katram jaunietim tika izstrādāta individuālo pasākumu programma un bez maksas bija iespēja saņemt dažādus atbalsta pasākumus -  psihologa konsultācijas, profesionālu karjeras konsultāciju, apmeklēt kursus, iepazīt dažādu profesiju speciālistu darba specifiku, attīstīt talantus, apmeklēt kultūras pasākumus un sportiskas aktivitātes, jaunieti ikdienas gaitās atbalstīja programmas vadītājs un mentors. Katrs jaunietis, īstenojot individuālo pasākumu programmu, projektā tika iesaistīts no 2 – 6 mēnešiem, ar iespēju, gan tikai  pamatotā nepieciešamības gadījumā, pagarināt to līdz 9 mēnešiem.

Projekta ietvaros šā gada otrajā ceturksnī darbojās pieci jaunieši un četri mentori. Trīs jaunieši apguva auto vadīšanas prasmes, viens jaunietis apguva auto salona apkopi.    Kāds cits jaunietis apguva latviešu valodu. Iespēju robežās jaunieši tiek iepazīstināti ar viņiem interesējošu profesiju un darba vides  specifiku, tiek organizēta saziņa ar atbilstošas profesijas speciālistiem. Visiem jauniešiem tika nodrošināta karjeras un psihologa konsultācija.

Projekta ietvaros ļoti intensīvi tika strādāts pie bezdarba problēmu risināšanas, tika pārrunātas darba iespējas dažādās jomās. Intensīvi tika mācītas darba meklēšanas un darbā noturēšanās prasmes, tiek piemērota kompleksa pieeja darbā ar mērķa grupas jauniešiem, lai viņi saņemtu pēc iespējas vispusīgāku un viņu individuālajām vajadzībām piemērotāku atbalstu.

Informāciju sagatavoja:
Inga Krolle, projekta programmu vadītāja

 


03.03.2023.

_eirop_soc_fonds_lv_id_eu_logo_ansamblis_esf_bw_0.jpg

Projekts jauniešiem “PROTI un DARI!”

Projektā var pieteikties jaunieši  vecumā no 15 līdz 29 gadiem, kuri pašlaik nemācās, nestrādā algotu darbu, neapgūst arodu pie amata meistara un nav reģistrēti Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) kā bezdarbnieki.

Projekts ir unikāla iespēja mērķgrupas jauniešiem saņemt individuālu, katram personiski paredzētu atbalstu. Katram jaunietim tiek izstrādāta individuālo pasākumu programma un bez maksas iespējams saņemt dažādus atbalsta pasākumus -  psihologa konsultācijas, profesionālu karjeras konsultāciju, apmeklēt kursus, iepazīt dažādu profesiju speciālistu darba specifiku, attīstīt talantus, apmeklēt kultūras pasākumus un sportiskas aktivitātes.

Lai īstenotu plānotos atbalsta pasākumus vēl veiksmīgāk un sasniegtu izvirzītos mērķus, katru jaunieti ikdienas gaitās atbalsta programmas vadītājs un mentors. Katrs jaunietis, īstenojot individuālo pasākumu programmu, projektā tiek iesaistīts no 2 - 4 mēnešiem, ar iespēju, gan tikai  pamatotā nepieciešamības gadījumā, pagarināt to.

Projekts Latvijā darbojas kopš 2016.gada un Bauskas novada pašvaldība šo projektu plāno īstenot līdz 2023.gada 31.decembrim, līdz šim projektā ir iesaistīti 124 mērķgrupas jaunieši. Šobrīd aktīvi darbojas septiņi jaunieši un četri mentori. Projektā šogad paredzēts iesaistīt un sniegt atbalstu vēl vienam mērķgrupas jaunietim.

Projekta ietvaros šā gada pirmajā ceturksnī viens jaunietis, mācoties kursos Rīgā, apgūst fotografēšanas pamatus. Kāds cits jaunietis marta beigās plāno apgūt auto salona apkopi apmācības programmā SIA "MY CAR". Viena jauniete mācās  Etsy miniAkseleratora kursos, apgūstot pārdošanas prasmes un likumdošanu Etsy.com platformā. Kāda cita jauniete, mācoties kursos, apgūst skropstu laminēšanas tehnoloģijas un iepazīst skaistumkopšanas jomas specifiku.  Četri jaunieši mācās auto vadīšanas kursos “Bauskas autoskola” un vēlas iegūt B kategorijas auto vadītāja apliecību.  Viens jaunietis apgūst latviešu valodu kursos SIA BUTS. Iespēju robežās jaunieši tiek iepazīstināti ar viņiem interesējošu profesiju un darba vides  specifiku, tiek organizēta saziņa ar atbilstošas profesijas speciālistiem. Visiem jauniešiem tiek nodrošināta karjeras un psihologa konsultācija.

Projekta ietvaros ļoti intensīvi tiek strādāts pie bezdarba problēmu risināšanas, tiek pārrunātas darba iespējas dažādās jomās. Intensīvi tiek mācītas darba meklēšanas un darbā noturēšanās prasmes, tiek piemērota kompleksa pieeja darbā ar mērķa grupas jauniešiem, lai viņi saņemtu pēc iespējas vispusīgāku un viņu individuālajām vajadzībām piemērotāku atbalstu.

Ja Jums ir interese vai jautājumi par šo programmu, lūdzu, zvaniet programmas vadītājai Ingai Krollei 26351163.

Informāciju sagatavoja:
Inga Krolle, projekta programmu vadītāja


24.11.2022.

_eirop_soc_fonds_lv_id_eu_logo_ansamblis_esf_bw_0.jpg

Projekts jauniešiem “PROTI un DARI!”

Projektā var pieteikties jaunieši  vecumā no 15 līdz 29 gadiem, kuri pašlaik nemācās, nestrādā algotu darbu, neapgūst arodu pie amata meistara un nav reģistrēti Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) kā bezdarbnieki.

Projekts ir unikāla iespēja mērķgrupas jauniešiem saņemt individuālu, katram personiski paredzētu atbalstu. Katram jaunietim tiek izstrādāta individuālo pasākumu programma un bez maksas iespējams saņemt dažādus atbalsta pasākumus -  psihologa konsultācijas, profesionālu karjeras konsultāciju, apmeklēt kursus, iepazīt dažādu profesiju speciālistu darba specifiku, attīstīt talantus, apmeklēt kultūras pasākumus un sportiskas aktivitātes.

Lai īstenotu plānotos atbalsta pasākumus vēl veiksmīgāk un sasniegtu izvirzītos mērķus, katru jaunieti ikdienas gaitās atbalsta programmas vadītājs un mentors. Katrs jaunietis, īstenojot individuālo pasākumu programmu, projektā tiek iesaistīts no 2 - 4 mēnešiem, ar iespēju, gan tikai  pamatotā nepieciešamības gadījumā, pagarināt to līdz pat 9 mēnešiem.

  

Projekts Latvijā darbojas kopš 2016.gada un Bauskas novada pašvaldība šo projektu plāno īstenot līdz 2023.gada 31.oktobrim. Šobrīd projektā aktīvi darbojas deviņi jaunieši un četri mentori. Projektā paredzēts iesaistīt un sniegt atbalstu vēl diviem mērķgrupas jauniešiem.

Projekta ietvaros tiek piemērota kompleksa pieeja darbā ar mērķa grupas jauniešiem, lai viņi saņemtu pēc iespējas vispusīgāku un viņu individuālajām vajadzībām piemērotāku atbalstu, īpaša uzmanība tiek veltīta pandēmijas COVID 19 radīto krīzes seku likvidēšanai. Iespēju robežās jaunieši tiek iepazīstināti ar viņiem interesējošu profesiju un darba vides  specifiku, tiek organizēta saziņa ar atbilstošas profesijas speciālistiem. Visiem jauniešiem tiek nodrošināta karjeras un psihologa konsultācija.

Projekta ietvaros šā gada ceturtajā ceturksnī divas jaunietes mācās kursos un  apgūst prasmes skaistumkopšanas jomā un, tiekoties ar speciālistiem, iepazīst šīs jomas specifiku un darba vidi. Vēl kāda jauniete apgūst kursos fotomākslas pamatus.

Pieci jaunieši mācās auto vadīšanas kursos “Bauskas autoskola” un vēlas iegūt B kategorijas auto vadītāja apliecību. Divi jaunieši iepazīst IT profesiju, tiekoties ar šīs jomas speciālistiem un vērojot viņu ikdienas darbu. Viena jauniete guva informāciju par auklītes darbu pirmskolas mācību iestādē, cita jauniete, tiekoties ar tetovēšanas speciālisti, iepazina šīs profesijas darba specifiku. Vēl viens jaunietis ieguvis apliecību – Autokrāvēja vadītājs. Cita jauniete iepazina šuvējas darba specifiku un gaida iespēju apmeklēt šūšanas kursus. Jaunieši labprāt izmanto iespēju iepazīt brīvprātīgā  darba nozīmi un gūt brīvprātīgā darba pieredze.

Projekta ietvaros ļoti intensīvi tiek strādāts pie bezdarba problēmu risināšanas, tiek pārrunātas darba iespējas dažādās jomās. Intensīvi tiek mācītas darba meklēšanas un darbā noturēšanās prasmes.

Mērķgrupas jaunieši tiek aicināti pieteikties atbalstam Eiropas Sociālā fonda finansētā projektā "PROTI un DARI!", Nr. 8.3.3.0/15/I/001.

Ja Jums ir interese vai jautājumi par šo programmu, lūdzu, zvaniet programmas vadītājai Ingai Krollei 26351163.

Informāciju sagatavoja:
Inga Krolle,
projekta programmu vadītāja


09.09.2022.

_eirop_soc_fonds_lv_id_eu_logo_ansamblis_esf_bw_0.jpg


 

Projekts jauniešiem “PROTI un DARI!”

Projekts ir unikāla iespēja mērķgrupas jauniešiem saņemt individuālu, katram personiski paredzētu atbalstu. Katram jaunietim tiek izstrādāta individuālo pasākumu programma un bez maksas iespējams saņemt dažādus atbalsta pasākumus - psihologa konsultācijas, profesionālu karjeras konsultāciju, apmeklēt kursus, iepazīt dažādu profesiju speciālistu darba specifiku, attīstīt talantus, apmeklēt kultūras pasākumus un sportiskas aktivitātes. Projektā var pieteikties jaunieši vecumā no 15 līdz 29 gadiem, kuri pašlaik nemācās, nestrādā algotu darbu, neapgūst arodu pie amata meistara un nav reģistrēti Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) kā bezdarbnieki.

Lai īstenotu plānotos atbalsta pasākumus vēl veiksmīgāk un sasniegtu izvirzītos mērķus, katru jaunieti ikdienas gaitās atbalsta programmas vadītājs un mentors. Katrs jaunietis, īstenojot individuālo pasākumu programmu, projektā tiek iesaistīts no 2 - 4 mēnešiem, ar iespēju, gan tikai pamatotā nepieciešamības gadījumā, pagarināt to līdz pat 9 mēnešiem.

Projekts Latvijā tiek īstenots kopš 2016.gada, Bauskas novada pašvaldība to plāno īstenot līdz 2023.gada 31.oktobrim. Līdz šim projektā ir iesaistīti 113 mērķgrupas jaunieši. Šobrīd aktīvi darbojas seši jaunieši, viņus atbalsta četri mentori. Līdz projekta beigām paredzēts iesaistīt un sniegt atbalstu vēl desmit mērķgrupas jauniešiem. Projekta ietvaros tiek piemērota kompleksa pieeja darbā ar mērķa grupas jauniešiem, lai viņi saņemtu pēc iespējas vispusīgāku un viņu individuālajām
vajadzībām piemērotāku atbalstu, īpaša uzmanība tiek veltīta pandēmijas COVID 19 radīto krīzes seku likvidēšanai.

Visiem jauniešiem tiek nodrošināta karjeras un psihologa konsultācija. Iespēju robežās jaunieši tiek iepazīstināti ar viņiem interesējošu profesiju un darba vides specifiku, tiek organizēta saziņa ar atbilstošas profesijas speciālistiem, tiek iepazīts
brīvprātīgais darbs un gūta brīvprātīgā darba pieredze.


Projekta ietvaros šā gada trešajā ceturksnī viena jauniete papildināja zināšanas un prasmes manikīra kursos Rīgā, iepazina profesijas specifiku un guva informāciju par saimnieciskās darbības uzsākšanu. Kāda cita jauniete iepazina friziera darba specifiku, nepieciešamās prasmes darbā ar klientu. Divi jaunieši mācās auto vadīšanas kursos “Bauskas autoskola”, lai iegūtu B kategorijas auto vadītāja apliecību. Kāds cits jaunietis iepazīst IT profesiju, tiekoties ar šīs jomas speciālistiem un vērojot viņu ikdienas darbu. Vēl viena jauniete guva informāciju par attālināta darba iespējām.


Projekta ietvaros ļoti intensīvi tiek strādāts pie bezdarba problēmu risināšanas, tiek pārrunātas darba iespējas dažādās jomās. Intensīvi tiek mācītas darba meklēšanas un darbā noturēšanās prasmes.

Mērķgrupas jaunieši tiek aicināti pieteikties atbalstam Eiropas Sociālā fonda finansētā projektā "PROTI un DARI", Nr.8.3.3.0/15/I/001.

Ja Jums ir interese vai jautājumi par šo programmu, lūdzu, zvaniet programmas vadītājai Ingai Krollei 26351163.


29.06.2022.

_eirop_soc_fonds_lv_id_eu_logo_ansamblis_esf_bw_0.jpg

Projektu līdzfinansē REACT-EU finansējums pandēmijas krīzes seku mazināšanai

Projekts jauniešiem “PROTI un DARI!”

Projektā var pieteikties jaunieši  vecumā no 15 līdz 29 gadiem, kuri pašlaik nemācās, nestrādā algotu darbu, neapgūst arodu pie amata meistara un nav reģistrēti Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) kā bezdarbnieki.

Projekts ir unikāla iespēja mērķgrupas jauniešiem saņemt individuālu, katram personiski paredzētu atbalstu. Katram jaunietim tiek izstrādāta individuālo pasākumu programma un bez maksas iespējams saņemt dažādus atbalsta pasākumus - psihologa konsultācijas, profesionālu karjeras konsultāciju, apmeklēt kursus, iepazīt dažādu profesiju speciālistu darba specifiku, attīstīt talantus, apmeklēt kultūras pasākumus un sportiskas aktivitātes.

Lai īstenotu plānotos atbalsta pasākumus vēl veiksmīgāk un sasniegtu izvirzītos mērķus, katru jaunieti ikdienas gaitās atbalsta programmas vadītājs un mentors. Katrs jaunietis, īstenojot individuālo pasākumu programmu, projektā tiek iesaistīts no 2 - 4 mēnešiem, ar iespēju, gan tikai  pamatotā nepieciešamības gadījumā, pagarināt to līdz pat 9 mēnešiem.   

Projekts Latvijā darbojas kopš 2016.gada un Bauskas novada pašvaldība šo projektu plāno īstenot līdz 2023.gada 31.oktobrim, līdz šim projektā ir iesaistīti 109 mērķgrupas jaunieši. Šobrīd aktīvi darbojas septiņi jaunieši un pieci mentori. Projektā paredzēts iesaistīt un sniegt atbalstu vēl četrpadsmit mērķgrupas jauniešiem.

Projekta ietvaros tiek piemērota kompleksa pieeja darbā ar mērķa grupas jauniešiem, lai viņi saņemtu pēc iespējas vispusīgāku un viņu individuālajām vajadzībām piemērotāku atbalstu, īpaša uzmanība tiek veltīta pandēmijas COVID 19 radīto krīzes seku likvidēšanai.

 Iespēju robežās jaunieši tiek iepazīstināti ar viņiem interesējošu profesiju un darba vides  specifiku, tiek organizēta saziņa ar atbilstošas profesijas speciālistiem. Visiem jauniešiem tiek nodrošināta karjeras un psihologa konsultācija.

Projekta ietvaros šā gada otrajā ceturksnī viena jauniete, mācoties SIA “BUTS”, apguva kursu “Dokumentu un arhīva pārvalde”. Kāda cita jauniete mācījās kursos ”Bērnu uzraudzības pakalpojumi”, ieguva apliecību un stājās darba attiecībās pirmskolas izglītības iestādē. Vēl kāda jaunietes apguva prasmes skaistumkopšanas jomā  - mācījās kursos Cukura pastas vaksācija “Sugaring”, ieguvusi sertifikātu, vēl kāda cita jauniete uzsāka mācības ZOOM platformā “Video veidošana digitālajā vidē”. Cits jaunietis mācījās kursos “Elektroniskā komercija uzņēmējdarbības attīstībai”, ieguva sertifikātu un papildina krievu valodas sarunvalodas prasmes, mācoties individuāli pie pasniedzējas. Vēl kāds cits jaunietis iepazinis ēdināšanas nozares izglītības un darba iespējas. Jaunieši labprāt izmanto iespēju noklausīties lekcijas un piedalīties meistarklasēs par sev interesējošām tēmām, tiek iepazīts brīvprātīgais darbs un gūta brīvprātīgā darba pieredze.

Projekta ietvaros ļoti intensīvi tiek strādāts pie bezdarba problēmu risināšanas, tiek pārrunātas darba iespējas dažādās jomās. Intensīvi tiek mācītas darba meklēšanas un darbā noturēšanās prasmes.

Mērķgrupas jaunieši tiek aicināti pieteikties atbalstam Eiropas Sociālā fonda finansētā projektā "PROTI un DARI!", Nr. 8.3.3.0/15/I/001.

Ja Jums ir interese vai jautājumi par šo programmu, lūdzu, zvaniet programmas vadītājai Ingai Krollei 26351163.

Informāciju sagatavoja:
Inga Krolle,
projekta programmu vadītāja


23.03.2022.

_eirop_soc_fonds_lv_id_eu_logo_ansamblis_esf_bw_0.jpg

Projektu līdzfinansē REACT-EU finansējums pandēmijas krīzes seku mazināšanai

        

Projekts jauniešiem “PROTI un DARI!”

Projektā var pieteikties jaunieši  vecumā no 15 līdz 29 gadiem, kuri pašlaik nemācās, nestrādā algotu darbu, neapgūst arodu pie amata meistara un nav reģistrēti Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) kā bezdarbnieki.

Projekts ir unikāla iespēja mērķgrupas jauniešiem saņemt individuālu, katram personiski paredzētu atbalstu. Katram jaunietim tiek izstrādāta individuālo pasākumu programma un bez maksas iespējams saņemt dažādus atbalsta pasākumus - psihologa konsultācijas, profesionālu karjeras konsultāciju, apmeklēt kursus, iepazīt dažādu profesiju speciālistu darba specifiku, attīstīt talantus, apmeklēt kultūras pasākumus un sportiskas aktivitātes.

Lai īstenotu plānotos atbalsta pasākumus vēl veiksmīgāk un sasniegtu izvirzītos mērķus, katru jaunieti ikdienas gaitās atbalsta programmas vadītājs un mentors. Katrs jaunietis, īstenojot individuālo pasākumu programmu, projektā tiek iesaistīts no 2 - 4 mēnešiem, ar iespēju, gan tikai  pamatotā nepieciešamības gadījumā, pagarināt to līdz pat 9 mēnešiem.

Projekts Latvijā darbojas kopš 2016.gada un Bauskas novada pašvaldība šo projektu plāno īstenot līdz 2023.gada 31.decembrim, līdz šim projektā ir iesaistīti 103 mērķgrupas jaunieši. Šobrīd aktīvi darbojas seši jaunieši, viņus atbalsta četri mentori. Projektā šogad paredzēts iesaistīt un sniegt atbalstu vēl astoņiem mērķgrupas jauniešiem. Līdz 2023. gada 31. decembrim, projektā “PROTI un DARI!” plānojam iesaistīt un sniegt atbalstu vēl 20 Bauskas novada jauniešiem.

Projekta darbība veiksmīgi tiek īstenota arī pandēmijas COVID-19 apstākļos, tiek ievēroti visi Valsts noteiktie ierobežojumi un piesardzība, daudzas aktivitātes jau sākotnēji tiek plānotas e-vidē.

Projekta ietvaros šā gada pirmajā ceturksnī viena jauniete, mācoties kursos SIA “BUTS”, apguva floristikas pamatus un papildus attālināti mācījās fotografēšanas pamatus, kas lieliski noderēs strādājot florista profesijā. Kāda cita jauniete mācījās kursos “SPA kosmētiskā masāža”, ieguva apliecību par 1. līmeņa programmas beigšanu un plāno turpināt mācības, lai iegūtu 2. līmeņa prasmes. Vēl kāda jauniete apgūst LU mācību kursu “Digitālais mārketings” e-vidē. Viens jaunietis iepazina IT profesiju gan tiekoties ar speciālistiem, gan izmēģinot savas spējas CODELEX pārbaudes kursos. Cita jauniete iepazina grāmatveža un lietveža darba specifiku un marta beigās uzsāks mācīsies lietvedību. Trīs jaunieši mācās auto vadīšanas kursos “Bauskas autoskola” un vēlas iegūt B kategorijas auto vadītāja apliecību. Iespēju robežās jaunieši tiek iepazīstināti ar viņiem interesējošu profesiju un darba vides  specifiku, tiek organizēta saziņa ar atbilstošas profesijas speciālistiem. Visiem jauniešiem tiek nodrošināta karjeras un psihologa konsultācija. Jaunieši labprāt izmanto iespēju noklausīties lekcijas un piedalīties meistarklasēs par sev interesējošām tēmām.

Projekta ietvaros ļoti intensīvi tiek strādāts pie bezdarba problēmu risināšanas, tiek pārrunātas darba iespējas dažādās jomās. Intensīvi tiek mācītas darba meklēšanas un darbā noturēšanās prasmes.

Projekta ietvaros tiek piemērota kompleksa pieeja darbā ar mērķa grupas jauniešiem, lai viņi saņemtu pēc iespējas vispusīgāku un viņu individuālajām vajadzībām piemērotāku atbalstu.

Mērķgrupas jaunieši tiek aicināti pieteikties atbalstam Eiropas Sociālā fonda finansētā projektā "PROTI un DARI!", Nr. 8.3.3.0/15/I/001.

Ja Jums ir interese vai jautājumi par šo programmu, lūdzu, zvaniet programmas vadītājai Ingai Krollei 26351163.

Informāciju sagatavoja:
Inga Krolle,
projekta programmu vadītāja


21.12.2021.

_eirop_soc_fonds_lv_id_eu_logo_ansamblis_esf_bw_0.jpg

Projektu līdzfinansē REACT-EU finansējums pandēmijas krīzes seku mazināšanai

Apgriezienus uzņem projekts jauniešiem «PROTI un DARI!»

Projekts ir unikāla iespēja jauniešiem vecumā no 15 līdz 29 gadiem, kuri pašlaik nemācās, nestrādā algotu darbu, neapgūst arodu pie amata meistara un nav reģistrēti Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) kā bezdarbnieki,  saņemt individuālu atbalstu un bez maksas  saņemt dažādus atbalsta pasākumus -  psihologa konsultācijas, profesionālu karjeras konsultāciju, apmeklēt kursus, iepazīt dažādu profesiju speciālistu darba specifiku, attīstīt talantus, apmeklēt kultūras pasākumus un sportiskas u.c. aktivitātes.

Lai veiksmīgi īstenotu plānotos atbalsta pasākumus un sasniegtu izvirzītos mērķus, katru jaunieti ikdienas gaitās atbalsta programmas vadītājs un mentors. Katrs jaunietis, īstenojot individuālo pasākumu programmu, projektā tiek iesaistīts no 2 - 4 mēnešiem, ar iespēju, gan tikai  pamatotā nepieciešamības gadījumā, pagarināt iesaistes laiku pat līdz 9 mēnešiem. Projektā līdz šim ir iesaistīti 104 jaunieši.

Šī gada pēdējā ceturksnī projektā darbojās viens programmu vadītājs un seši mentori.  Patreiz projektā iesaistīti un aktīvi darbojas četri jaunieši un četri mentori. Pandēmijas COVID-19 apstākļos, daudzas aktivitātes jau sākotnēji tiek plānotas e-vidē. Sazināšanās pārsvarā notiek attālināti un gadījumā, ja programmu nav iespējams īstenot, darbība tiek apturēta un pārcelta uz citu laiku, kad epidemioloģiskie  ierobežojumi  tiks atcelti, nepieciešamības gadījumā programma tiks pagarināta.

Projekts Latvijā darbojas kopš 2016.gada un Bauskas novada pašvaldība šo projektu plāno ieviest līdz 2023.gada 31.decembrim. 2022. gadā projektā paredzēts iesaistīt un sniegt atbalstu piecpadsmit mērķgrupas jauniešiem,  2023. gadā iesaistāmo mērķgrupas jauniešu skaits vēl nav zināms.

Projekta ietvaros šā gada ceturtajā ceturksnī viena jauniete apmeklēja skaistumkopšanas kursus -  apguva vaksācijas tehnoloģiju, skropstu estētiku un  BB Glow Treatment procedūru sejai, ieguva apliecības par iegūto kvalifikāciju,  mācījās kursos attālināti un ieguva apliecību par pakalpojumu sniegšanai noteiktajām minimālajām higēnas prasībām skaistumkopšanā. Noslēdzot dalību projektā, jauniete Valsts ieņēmumu dienestā reģistrēja saimniecisko darbību un uzsāka darbu kā pašnodarbināta persona. Kāda cita jauniete apgūst autovadīšanu B kategorijas apliecības iegūšanai, interesējas par friziera profesiju, pie speciālistiem iepazīst šis profesijas specifiku un gūst informāciju par mācību iespējām. Vēl viena jauniete apmeklē floristikas kursus un iepazīst darba specifiku ziedu veikalos un ziedu bāzē. Viens jaunietis apguva metināšanas pamatus, ieguva apliecību,  otrs jaunietis interesējas par informāciju tehnoloģijām – pie speciālistiem iepazīst profesijas un darba specifiku, izvērtē IT kursu un mācību programmu piedāvājumu, piedalās sportiskās aktivitātēs, apmeklē peldbasainu. Divi jaunieši apgūst B kategorijas autovadīšanu.

Visiem jauniešiem tiek nodrošināta karjeras un psihologa konsultācija. Jaunieši labprāt izmanto iespēju noklausīties lekcijas e-vidē par sev interesējošām tēmām vebināros ZOOM u.c. platformās.

Projekta ietvaros ļoti intensīvi tiek strādāts pie bezdarba problēmu risināšanas, tiek pārrunātas darba iespējas dažādās jomās. Intensīvi tiek mācītas darba meklēšanas un darbā noturēšanās prasmes, jaunieši tiek iepazīstināti ar darba likumdošanu – darba ņēmēja/devēja tiesībām un pienākumiem.

Projekta ietvaros tiek piemērota kompleksa pieeja darbā ar mērķa grupas jauniešiem, lai viņi saņemtu pēc iespējas vispusīgāku un viņu individuālajām vajadzībām piemērotāku atbalstu.

Mērķgrupas jaunieši tiek aicināti pieteikties atbalstam Eiropas Sociālā fonda finansētā projektā "PROTI un DARI!", Nr. 8.3.3.0/15/I/001. Vairāk par projektu: ŠEIT

Ja Jums ir interese vai jautājumi par šo programmu, lūdzu, zvaniet programmas vadītājai Ingai Krollei, tālr. 26351163.

Informāciju sagatavoja,
Inga Krolle, projekta programmu vadītāja


21.09.2021.

_eirop_soc_fonds_lv_id_eu_logo_ansamblis_esf_bw_0.jpg

Projektu līdzfinansē REACT-EU finansējums pandēmijas krīzes seku mazināšanai

Turpinās projekts jauniešiem “PROTI un DARI!”

Projekts ir unikāla iespēja jauniešiem vecumā no 15 līdz 29 gadiem, kuri pašlaik nemācās, nestrādā algotu darbu, neapgūst arodu pie amata meistara un nav reģistrēti Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) kā bezdarbnieki,  saņemt individuālu atbalstu un bez maksas  saņemt dažādus atbalsta pasākumus -  psihologa konsultācijas, profesionālu karjeras konsultāciju, apmeklēt kursus, iepazīt dažādu profesiju speciālistu darba specifiku, attīstīt talantus, apmeklēt kultūras pasākumus un sportiskas aktivitātes. Lai īstenotu plānotos atbalsta pasākumus vēl veiksmīgāk un sasniegtu izvirzītos mērķus, katru jaunieti ikdienas gaitās atbalsta programmas vadītājs un mentors. Katrs jaunietis, īstenojot individuālo pasākumu programmu, projektā tiek iesaistīts no 2 - 4 mēnešiem, ar iespēju, gan tikai  pamatotā nepieciešamības gadījumā, pagarināt iesaistes laiku. Projektā līdz šim ir iesaistīti 99 jaunieši. Šā gada trešajā ceturksnī projektā darbojās viens programmu vadītājs un seši mentori. Patreiz projektā iesaistīti pieci jaunieši, aktīvi saņem atbalstu četri jaunieši.

Projekts Latvijā darbojas kopš 2016.gada un Bauskas novada pašvaldība šo projektu ieviesīs līdz 2021.gada 31.decembrim. Šogad paredzēts vēl iesaistīt un sniegt atbalstu diviem mērķgrupas jauniešiem. Ja tiks pagarināts projekta ieviešanas laiks, tad 2022. gadā atbalstu plānots nodrošināt piecpadsmit jauniešiem.

Projekta darbība veiksmīgi turpinās arī pandēmijas COVID-19 ierobežojumu apstākļos, daudzas aktivitātes jau sākotnēji tiek plānotas e-vidē.

Projekta ietvaros šā gada trešajā ceturksnī divas jaunietes kursos  apguva “Bērnu aprūpes pamatus”, iepazina auklītes un audzinātājas darba specifiku pirmskolas  iestādēs. Viena jauniete apmeklēja skaistumkopšanas kursus mācību centrā “Elisanda”, apguva  programmu “Skropstu pieaudzēšana” un “Uzacu formas veidošana, krāsošana, henna”, ieguva sertifikātus, tiekoties ar nozares speciālistiem, jauniete iepazina profesijas specifiku un darba vidi šajā jomā, iepazīstināta ar saimnieciskās darbības veidiem un ar to saistītu likumdošanu. Viens jaunietis iepazina IT speciālista darbu un izglītības iespējas šai jomā. Kāds cits iepazina kino operatora un fotogrāfa darba specifiku. Trīs jaunieši mācās auto vadīšanu kursos, lai iegūtu B kategorijas auto vadītāja apliecību - divi jaunieši to apgūst IK “Bauskas autoskola” un viens auto vadīšanas prasmes apgūst auto skolā “ZAMS”.  Cits jaunietis projekta ietvaros ieguva C kategorijas auto vadītāja apliecību un vēlas  strādāt uz operatīvā transporta Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā, iepazinis darba specifiku šai jomā. Divi jaunieši apmeklējuši kursus mācību centrā “BUTS” un ieguvuši apliecību “Autoiekrāvēja vadītājs” un “Krūmgrieža, motorzāģa operators”.

Visiem jauniešiem tiek nodrošināta karjeras un psihologa konsultācija. Jaunieši labprāt izmanto iespēju noklausīties lekcijas un piedalīties meistarklasēs par sev interesējošām tēmām.

Projekta ietvaros ļoti intensīvi tiek strādāts pie bezdarba problēmu risināšanas, tiek pārrunātas darba iespējas dažādās jomās. Intensīvi tiek mācītas darba meklēšanas un darbā noturēšanās prasmes, jaunieši tiek iepazīstināti ar darba likumdošanu – darba ņēmēja/devēja tiesībām un pienākumiem.

Projekta ietvaros tiek piemērota kompleksa pieeja darbā ar mērķa grupas jauniešiem, lai viņi saņemtu pēc iespējas vispusīgāku un viņu individuālajām vajadzībām piemērotāku atbalstu.

Mērķgrupas jaunieši tiek aicināti pieteikties atbalstam Eiropas Sociālā fonda finansētā projektā "PROTI un DARI!", Nr. 8.3.3.0/15/I/001.

Ja Jums ir interese vai jautājumi par šo programmu, lūdzu, zvaniet programmas vadītājai Ingai Krollei 26351163.

Informāciju sagatavoja:
Inga Krolle,
projekta programmu vadītāja


14.06.2021.

_eirop_soc_fonds_lv_id_eu_logo_ansamblis_esf_bw_0.jpg

Projektu līdzfinansē REACT-EU finansējums pandēmijas krīzes seku mazināšanai

Projekts jauniešiem “PROTI un DARI!”

Projekts ir unikāla iespēja jauniešiem vecumā no 15 līdz 29 gadiem, kuri pašlaik nemācās, nestrādā algotu darbu, neapgūst arodu pie amata meistara un nav reģistrēti Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) kā bezdarbnieki,  saņemt individuālu atbalstu un bez maksas  saņemt dažādus atbalsta pasākumus - psihologa konsultācijas, profesionālu karjeras konsultāciju, apmeklēt kursus, iepazīt dažādu profesiju speciālistu darba specifiku, attīstīt talantus, apmeklēt kultūras pasākumus un sportiskas aktivitātes. Lai īstenotu plānotos atbalsta pasākumus vēl veiksmīgāk un sasniegtu izvirzītos mērķus, katru jaunieti ikdienas gaitās atbalsta programmas vadītājs un mentors. Katrs jaunietis, īstenojot individuālo pasākumu programmu, projektā tiek iesaistīts no 2 - 4 mēnešiem, ar iespēju, gan tikai  pamatotā nepieciešamības gadījumā, pagarināt iesaistes laiku. Projektā līdz šim ir iesaistīti 94 jaunieši, šobrīd aktīvi darbojas septiņi jaunieši un pieci mentori.

Projekts Latvijā darbojas kopš 2016.gada un Bauskas novada pašvaldība šo projektu plāno ieviest līdz 2021.gada 31.decembrim. Projektā paredzēts vēl iesaistīt un sniegt atbalstu septiņiem mērķgrupas jauniešiem.

Projekta darbība turpinās arī pandēmijas COVID-19 apstākļos, daudzas aktivitātes jau sākotnēji tiek plānotas e-vidē. Sazināšanās pārsvarā notiek attālināti un gadījumā, ja programmu nav iespējams īstenot, darbība tiek apturēta un pārcelta uz citu laiku, kad epidemioloģiskie  ierobežojumi  tiks atcelti, nepieciešamības gadījumā programma tiks pagarināta.

Projekta ietvaros šā gada otrajā ceturksnī viena jauniete apguva lietvedības pamatus un pašreiz attālināti mācās kursos grāmatvedības pamatus mācību centrā “LoDe”. Kāda cita jauniete sākusi mācības kursos “Bērnu aprūpes pamati”, vēl kāda jauniete kursos apguva filmēšanas un videomontāžas pamatus, piedalījās praktiskās nodarbībās, iepazina laikmetīgās dejas specifiku un deju kolektīva vadītāja darbu. Trīs jaunieši mācās auto vadīšanas kursos “Bauskas autoskola” – divi jaunieši vēlas iegūt B kategorijas auto vadītāja apliecību un viens jaunietis C kategorijas apliecību. Iespēju robežās jaunieši tiek iepazīstināti ar viņiem interesējošu profesiju un darba vides  specifiku, tiek organizēta saziņa ar atbilstošas profesijas speciālistiem. Visiem jauniešiem tiek nodrošināta karjeras un psihologa konsultācija. Jaunieši labprāt izmanto iespēju noklausīties lekcijas un piedalīties meistarklasēs par sev interesējošām tēmām.

Projekta ietvaros ļoti intensīvi tiek strādāts pie bezdarba problēmu risināšanas, tiek pārrunātas darba iespējas dažādās jomās. Intensīvi tiek mācītas darba meklēšanas un darbā noturēšanās prasmes, jaunieši tiek iepazīstināti ar darba likumdošanu – darba ņēmēja/devēja tiesībām un pienākumiem.

Projekta ietvaros tiek piemērota kompleksa pieeja darbā ar mērķa grupas jauniešiem, lai viņi saņemtu pēc iespējas vispusīgāku un viņu individuālajām vajadzībām piemērotāku atbalstu.

Mērķgrupas jaunieši tiek aicināti pieteikties atbalstam Eiropas Sociālā fonda finansētā projektā "PROTI un DARI!", Nr. 8.3.3.0/15/I/001.

Ja Jums ir interese vai jautājumi par šo programmu, lūdzu, zvaniet programmas vadītājai Ingai Krollei 26351163.

Informāciju sagatavoja:
Inga Krolle,
projekta programmu vadītāja


17.03.2021.

_eirop_soc_fonds_lv_id_eu_logo_ansamblis_esf_bw_0.jpg

Projektu līdzfinansē REACT-EU finansējums pandēmijas krīzes seku mazināšanai

Turpinām īstenot projektu jauniešiem “PROTI un DARI!”

Projekts ir unikāla iespēja mērķgrupas jauniešiem saņemt individuālu, katram personiski paredzētu atbalstu. Katram jaunietim tiek izstrādāta individuālo pasākumu programma un bez maksas iespējams saņemt dažādus atbalsta pasākumus -  psihologa konsultācijas, profesionālu karjeras konsultāciju, apmeklēt kursus, iepazīt dažādu profesiju speciālistu darba specifiku, attīstīt talantus, apmeklēt kultūras pasākumus un sportiskas aktivitātes.

Projektā var pieteikties jaunieši  vecumā no 15 līdz 29 gadiem, kuri pašlaik nemācās, nestrādā algotu darbu, neapgūst arodu pie amata meistara un nav reģistrēti Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) kā bezdarbnieki. Lai īstenotu plānotos atbalsta pasākumus vēl veiksmīgāk un sasniegtu izvirzītos mērķus, katru jaunieti ikdienas gaitās atbalsta programmas vadītājs un mentors. Katrs jaunietis, īstenojot individuālo pasākumu programmu, projektā tiek iesaistīts no 2 - 4 mēnešiem, ar iespēju, gan tikai  pamatotā nepieciešamības gadījumā, pagarināt to līdz pat 9 mēnešiem.  Projektā līdz šim ir iesaistīts 91 jaunietis, šobrīd aktīvi darbojas septiņi jaunieši un četri mentori.

Projekts Latvijā darbojas kopš 2016.gada un Bauskas novada pašvaldība šo projektu plāno ieviest līdz 2021.gada 31.oktobrim. Projektā paredzēts vēl iesaistīt un sniegt atbalstu pieciem mērķgrupas jauniešiem. Iespējams, ka projekta “PROTI un DARI!” darbības laiku pagarinās līdz 2022. gada 31. oktobrim un tajā varēs iesaistīt vēl 15 Bauskas novada jauniešus.

Projekta darbība turpinās arī pandēmijas COVID-19 apstākļos, daudzas aktivitātes jau sākotnēji tiek plānotas e-vidē. Sazināšanās pārsvarā notiek attālināti un gadījumā, ja programmu nav iespējams īstenot, darbība tiek apturēta un pārcelta uz citu laiku, kad epidemioloģiskie  ierobežojumi  tiks atcelti, nepieciešamības gadījumā programma tiks pagarināta.

Projekta ietvaros šā gada pirmajā ceturksnī viena jauniete apgūst grāmatvedības pamatus kursos SIA “BUTS”, cita jauniete sākusi mācības kursos “Bērnu aprūpes pamati” un vēl kāda jauniete marta beigās uzsāks mācīties lietvedību, viens jaunietis apgūst zināšanas IT jomā. Trīs jaunieši mācās auto vadīšanas kursos “Bauskas autoskola” – divi jaunieši vēlas iegūt B kategorijas auto vadītāja apliecību un viens jaunietis C kategorijas apliecību. Viena jauniete praktisko auto vadīšanu apgūst Rīgā auto skolā “EINŠTEINS”. Iespēju robežās jaunieši tiek iepazīstināti ar viņiem interesējošu profesiju un darba vides  specifiku, tiek organizēta saziņa ar atbilstošas profesijas speciālistiem. Visiem jauniešiem tiek nodrošināta karjeras un psihologa konsultācija. Jaunieši labprāt izmanto iespēju noklausīties lekcijas un piedalīties meistarklasēs par sev interesējošām tēmām.

Projekta ietvaros ļoti intensīvi tiek strādāts pie bezdarba problēmu risināšanas, tiek pārrunātas darba iespējas dažādās jomās. Intensīvi tiek mācītas darba meklēšanas prasmes.

Projekta ietvaros tiek piemērota kompleksa pieeja darbā ar mērķa grupas jauniešiem, lai viņi saņemtu pēc iespējas vispusīgāku un viņu individuālajām vajadzībām piemērotāku atbalstu.

Mērķgrupas jaunieši tiek aicināti pieteikties atbalstam Eiropas Sociālā fonda finansētā projektā "PROTI un DARI!", Nr. 8.3.3.0/15/I/001.

Ja Jums ir interese vai jautājumi par šo programmu, lūdzu, zvaniet programmas vadītājai Ingai Krollei 26351163.

Informāciju sagatavoja,
Inga Krolle,
projekta programmu vadītāja


14.12.2020.

_eirop_soc_fonds_lv_id_eu_logo_ansamblis_esf_bw_0.jpg

Projektu līdzfinansē REACT-EU finansējums pandēmijas krīzes seku mazināšanai

Projekts jauniešiem “PROTI un DARI!”

Projektā ir iespēja bez maksas saņemt dažādus atbalsta pasākumus - psihologa konsultācijas, profesionālu karjeras konsultāciju, apmeklēt kursus, iepazīt dažādu profesiju speciālistu darba specifiku, attīstīt talantus, apmeklēt pasākumus.

Projektā var pieteikties jaunieši  vecumā no 15 līdz 29 gadiem, kuri pašlaik nemācās, nestrādā algotu darbu un neapgūst arodu pie amata meistara. Lai īstenotu plānotos atbalsta pasākumus vēl veiksmīgāk un sasniegtu izvirzītos mērķus, katru jaunieti ikdienas gaitās atbalsta programmas vadītājs un mentors. Tā ir unikāla iespēja mērķgrupas jauniešiem saņemt individuālu, katram personiski paredzētu atbalstu. Katrs jaunietis, īstenojot individuālo pasākumu programmu, projektā tiek iesaistīts no 2 - 4 mēnešiem, ar iespēju, gan tikai  pamatotā nepieciešamības gadījumā, pagarināt to līdz pat 9 mēnešiem.  Projektā līdz šim ir iesaistīti 86 jaunieši, šobrīd projektā darbojas pieci jaunieši un pieci mentori.

Projekts Latvijā tiek īstenots kopš 2016.gada un Bauskas novada pašvaldība šo projektu plāno ieviest līdz 2021.gada 31.oktobrim. Līdz vasaras vidum projektā paredzēts vēl iesaistīt un sniegt atbalstu septiņiem mērķgrupas jauniešiem.

Projekta ietvaros jauniešiem tiek sniegts atbalsts dažādu trūkstošo prasmju apgūšanā un problēmu risināšanā. Intensīvi tiek strādāts pie bezdarba problēmu risināšanas, tiek pārrunātas darba iespējas dažādās jomās, tiek mācītas darba meklēšanas un darbā noturēšanās prasmes. Šobrīd viena jauniete apmeklē 2.līmeņa vizāžas speciālista kursus un plāno reģistrēties kā saimnieciskās darbības veicēja šai jomā, kāda cita iepazīst lauku tūrisma darba specifiku, plāno apmeklēt grāmatvedības kursus un ēdiena gatavošanas meistarklases. Viens jaunietis apmeklē kursus B kategorijas autovadītāja apliecības iegūšanai un interesējas par IT jomas darbu. Cits jaunietis papildina zināšanas krievu valodā un apgūst lekciju kursu “Gribasspēks”. Kāda jauniete interesējas par pavāra darbu un ar šis profesijas apguves un darba iespējām.

Projekta ietvaros turpinām veidot sadarbību ar uzņēmējiem, lai jauniešiem ir iespēja iepazīt un izprast profesiju jomas un specifiku. Tas palīdz jauniešiem izvēlēties jomu, kuru vēlas apgūt padziļināti.

Projekta darbība valsts ārkārtas situācijas COVID-19 pandēmijas apstākļos nav pārtraukta, bet tiek piemērota kompleksa pieeja darbā ar mērķa grupas jauniešiem, lai viņi saņemtu pēc iespējas vispusīgāku un viņu individuālajām vajadzībām piemērotāku atbalstu.

Atgādinu, ka projektā „PROTI un DARI!” var iesaistīties jaunieši vecumā no 15 līdz 29 gadiem (ieskaitot), kuri pašlaik nemācās, nestrādā, neapgūst arodu un nav reģistrēti Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) kā bezdarbnieki.

Ja Jums ir interese vai jautājumi par šo programmu, lūdzu, zvaniet programmas vadītājai Ingai Krollei 26351163.

Informāciju sagatavoja:
Inga Krolle,
projekta programmu vadītāja


15.09.2020.

_eirop_soc_fonds_lv_id_eu_logo_ansamblis_esf_bw_0.jpg

Projektu līdzfinansē REACT-EU finansējums pandēmijas krīzes seku mazināšanai

Projekts "PROTI un DARI!" ir unikāla iespēja mērķgrupas jauniešiem saņemt individuālu, katram personiski paredzētu atbalstu

Balstoties uz jaunieša prasmēm, interesēm, iespējamiem attīstības virzieniem un vajadzībām, jaunietim tiek izstrādāta individuālo pasākumu programma, bez maksas piedāvājot tādas aktivitātes kā:
 

  • neformālās un ikdienas mācības (piemēram, nagu dizaina speciālista, florista kursus, autoskolu u.c.);
  • speciālistu konsultācijas (psihologs, karjeras konsultants u. c., izņemot ārstniecības personālu);
  • dalību pasākumos (nometnes, semināri, sporta aktivitātes, kultūras pasākumi);
  • brīvprātīgo darbu;
  • iesaisti nevalstisko organizāciju un jauniešu centru aktivitātēs, pasākumos un projektos;
  • profesijas specifikas iepazīšanu, tai skaitā vizītes uzņēmumos, lai izvēlētos iegūt profesionālo kvalifikāciju vai apgūt arodu pie amata meistara;
  • iesaisti vietējās sabiedriskajās aktivitātēs, arī specifiskos pasākumos mērķa grupas jauniešiem ar invaliditāti;
  • regulāru mentora atbalstu, motivējot sekmīgai programmas pildīšanai un mērķu sasniegšanai.

Katrs jaunietis, īstenojot individuālo pasākumu programmu, var tikt iesaistīts projektā līdz pat 9 mēnešiem. Projektā var pieteikties jaunieši  vecumā no 15 līdz 29 gadiem, kuri pašlaik nemācās, nestrādā algotu darbu, neapgūst arodu pie amata meistara un nav reģistrēti Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) kā bezdarbnieki. Mērķgrupas jaunieši tiek aicināti pieteikties atbalstam Eiropas Sociālā fonda finansētā projektā "PROTI un DARI!", Nr. 8.3.3.0/15/I/001. Lai īstenotu plānotos atbalsta pasākumus vēl veiksmīgāk un sasniegtu izvirzītos mērķus, katru jaunieti ikdienas gaitās atbalsta programmas vadītājs un mentors.

Projekts Latvijā darbojas kopš 2016.gada un Bauskas novada pašvaldība šo projektu plāno ieviest līdz 2021.gada 31.oktobrim.  Bauskā līdz šī gada 1.septembrim  projektā ir iesaistījušies 83 jaunieši. Augustā aktīvi darbojās divi jaunieši  un  viens viņu mentors. Projektā paredzēts vēl iesaistīt un sniegt atbalstu desmit mērķgrupas jauniešiem.

Projekta ietvaros intensīvi tiek strādāts pie bezdarba problēmu risināšanas, tiek pārrunātas darba iespējas dažādās jomās un mācītas darba meklēšanas prasmes. Jauniešiem ir iespēja apmeklēt sevi interesējošus kursus un citas aktivitātes gan Bauskā, gan Rīgā, gan citviet.

Jaunieši izmanto un atzinīgi novērtē karjeras konsultanta un psihologa pakalpojumus. Šobrīd viena jauniete apmeklē vizāžas speciālista kursus un piedalās šūšanas meistarklasēs. Iepriekšējos mēnešos kāds jaunietis papildināja zināšanas un prasmes angļu valodas pasniegšanas jomā, ieguva sertifikātu un noslēgumā uzsāka saimniecisko darbību kā pašnodarbināta persona,  apmeklēja personības pilnveides kursus Jauno psiholoģiju centrā. Kāds cits – mācījās kursos SIA “Liepa”  un ieguva traktortehnikas vadītāja TR3 apliecību, uzsāka darba gaitas mežizstrādes jomā.  Kāda jauniete ieguva auto vadīšanas B kategorijas apliecību un apmeklēja nagu dizaina speciālista kursus, guva zināšanas par komercdarbības uzsākšanu.

Projekta ietvaros turpinām veidot sadarbību ar uzņēmējiem, lai jauniešiem ir iespēja iepazīt un izprast profesiju jomas un specifiku. Tas palīdz jauniešiem izvēlēties jomu, kuru vēlas apgūt padziļināti. Jaunieši projekta ietvaros ir apmeklējuši kultūrizglītojošus pasākumus gan Bauskā, gan Rīgā.

Ja rodas interese par iesaistīšanos projekta aktivitātēs, droši zvaniet 26351163 vai rakstiet uz inga.krolle@gmail.com!

Inga Krolle,
projekta programmu vadītāja


10.06.2020.

_eirop_soc_fonds_lv_id_eu_logo_ansamblis_esf_bw_0.jpg

Projektu līdzfinansē REACT-EU finansējums pandēmijas krīzes seku mazināšanai

Projekts jauniešiem “PROTI un DARI!”

Projektā ir iespēja bez maksas saņemt dažādus atbalsta pasākumus -  psihologa konsultācijas, profesionālu karjeras konsultāciju, apmeklēt kursus, iepazīt dažādu profesiju speciālistu darba specifiku, attīstīt talantus, apmeklēt kultūras u.c. pasākumus.

Projektā var pieteikties jaunieši  vecumā no 15 līdz 29 gadiem, kuri pašlaik nemācās, nestrādā algotu darbu, neapgūst arodu pie amata meistara un nav reģistrēti Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) kā bezdarbnieki. Lai īstenotu plānotos atbalsta pasākumus vēl veiksmīgāk un sasniegtu izvirzītos mērķus, katru jaunieti ikdienas gaitās atbalsta programmas vadītājs un mentors. Tā ir unikāla iespēja mērķgrupas jauniešiem saņemt individuālu, katram personiski paredzētu atbalstu. Katrs jaunietis, īstenojot individuālo pasākumu programmu, projektā tiek iesaistīts no 2 - 4 mēnešiem, ar iespēju, gan tikai  pamatotā nepieciešamības gadījumā, pagarināt to līdz pat 9 mēnešiem.  Projektā līdz šim ir iesaistīti 80 jaunieši, šobrīd aktīvi darbojas pieci jaunieši un divi mentori.

Projekts Latvijā darbojas kopš 2016.gada un Bauskas novada pašvaldība šo projektu plāno ieviest līdz 2021.gada 31.oktobrim. Projektā paredzēts vēl iesaistīt un sniegt atbalstu trīspadsmit mērķgrupas jauniešiem.

Projekta darbība Valsts ārkārtas situācijas COVID-19 pandēmijas apstākļos tika pārtraukta tikai aprīlī un plānotās aktivitātes pārceltas uz citu laiku. Arī šajos apstākļos projekta ietvaros tiks piemērota kompleksa pieeja darbā ar mērķa grupas jauniešiem, lai viņi saņemtu pēc iespējas vispusīgāku un viņu individuālajām vajadzībām piemērotāku atbalstu

Projekta ietvaros jauniešiem tiek sniegts atbalsts dažādu trūkstošo prasmju apgūšanā un problēmu risināšanā. Tiek plānotas aktivitātes un individuāli uzdevumi izvirzīto mērķu sasniegšanai. Ļoti intensīvi tiek strādāts pie bezdarba problēmu risināšanas, tiek pārrunātas darba iespējas dažādās jomās. Intensīvi tiek mācītas darba meklēšanas prasmes. Šobrīd divas jaunietes apmeklē kursus skaistumkopšanas jomā, iepazīst šīs profesijas darba specifiku, kāda jauniete interesējas par medicīnas māsas darbu un izglītības iespējām.  Trīs  jaunieši apmeklē kursus B kategorijas autovadītāja apliecības iegūšanai, viens jaunietis apmeklē meža tehnikas vadītāja TR3 kursus, lai strādātu mežizstrādes jomā. Viens no projekta dalībniekiem iepriekšējos mēnešos online apguvis saskarsmes psiholoģijas pamatus un iepazinis žurnālista darba specifiku laikrakstā ”Bauskas Dzīve”.

Mērķgrupas jaunieši tiek aicināti pieteikties atbalstam Eiropas Sociālā fonda finansētā projektā "PROTI un DARI!", Nr. 8.3.3.0/15/I/001.

Ja Jums ir interese vai jautājumi par šo programmu, lūdzu, zvaniet programmas vadītājai Ingai Krollei 26351163.

Informāciju sagatavoja:
Inga Krolle,
projekta programmu vadītāja


10.12.2019.

_eirop_soc_fonds_lv_id_eu_logo_ansamblis_esf_bw_0.jpg

Projektu līdzfinansē REACT-EU finansējums pandēmijas krīzes seku mazināšanai

Projekts jauniešiem “PROTI un DARI!”

Projektā ir iespēja bez maksas saņemt dažādus atbalsta pasākumus -  psihologa konsultācijas, profesionālu karjeras konsultāciju, apmeklēt kursus, iepazīt dažādu profesiju speciālistu darba specifiku, attīstīt talantus, apmeklēt kultūras u.c. pasākumus.

Projektā var pieteikties jaunieši  vecumā no 15 līdz 29 gadiem, kuri pašlaik nemācās, nestrādā algotu darbu, neapgūst arodu pie amata meistara un nav reģistrēti Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) kā bezdarbnieki. Lai īstenotu plānotos atbalsta pasākumus vēl veiksmīgāk un sasniegtu izvirzītos mērķus, katru jaunieti ikdienas gaitās atbalsta programmas vadītājs un mentors. Tā ir unikāla iespēja mērķgrupas jauniešiem saņemt individuālu, katram personiski paredzētu atbalstu. Katrs jaunietis, īstenojot individuālo pasākumu programmu, var tikt iesaistīts projektā līdz pat 9 mēnešiem.  Projektā līdz šim ir iesaistīti 75 jaunieši, šobrīd aktīvi darbojas astoņi jaunieši un četri mentori.

Projekts Latvijā darbojas kopš 2016.gada un Bauskas novada pašvaldība šo projektu plāno ieviest līdz 2020.gada 31.oktobrim. Līdz vasaras vidum projektā paredzēts vēl iesaistīt un sniegt atbalstu deviņiem mērķgrupas jauniešiem.

Projekta ietvaros jauniešiem tiek sniegts atbalsts dažādu trūkstošo prasmju apgūšanā un problēmu risināšanā. Tiek plānotas aktivitātes un individuāli uzdevumi izvirzīto mērķu sasniegšanai. Ļoti intensīvi tiek strādāts pie bezdarba problēmu risināšanas, tiek pārrunātas darba iespējas dažādās jomās. Intensīvi tiek mācītas darba meklēšanas prasmes. Šobrīd viena jauniete apmeklē kursus lietvedībā, kāda cita apmeklē mūzikas skolu, dambretes klubu, iepazīst klientu apkalpošanas speciālista darbu un plāno iesaistīties biedrības darbībā. Kāds jaunietis apmeklē kursus B kategorijas autovadītāja apliecības iegūšanai un interesējas par IT jomas darbu, papildina zināšanas angļu valodā. Cits jaunietis šobrīd apmeklē kursus C kategorijas auto vadītāja apliecības iegūšanai un plāno arī iegūt CE kategoriju. Viens no projekta dalībniekiem iepriekšējā mēnesī ieguvis meža tehnikas vadītāja TR3 apliecību un nu intensīvi meklē darbu, paralēli tam vēl papildinot prasmes sev interesējošos vienas dienas kursos, lai darba tirgū būtu konkurētspējīgāks.

Projekta ietvaros turpinām veidot sadarbību ar uzņēmējiem, lai jauniešiem ir iespēja iepazīt un izprast profesiju jomas un specifiku. Tas palīdz jauniešiem izvēlēties jomu, kuru vēlas apgūt padziļināti. Jaunieši, apmeklējot uzņēmumus, ir iepazinuši bibliotekāra, lietveža, IT speciālista, darba drošības speciālista, klientu apkalpošanas speciālista, biškopja, florista, auklītes, pārdevēja, nagu dizaina speciālista, friziera u.c. profesijas. Jaunieši projekta ietvaros ir apmeklējuši kultūrizglītojošus pasākumus gan Bauskā, gan Rīgā, izmantojuši Bauskas peldbaseina pakalpojumus.

Atgādinu, ka projekta „PROTI un DARI!” mērķis ir attīstīt to jauniešu (vecumā no 15 līdz 29 gadiem ieskaitot) prasmes, kuri pašlaik nemācās, nestrādā, neapgūst arodu un nav reģistrēti Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) kā bezdarbnieki, un veicināt viņu iesaisti izglītībā, darba gaitās, kā arī nevalstisko organizāciju vai jauniešu centru darbībā.  Vienlaikus projekta ietvaros tiks piemērota kompleksa pieeja darbā ar mērķa grupas jauniešiem, lai viņi saņemtu pēc iespējas vispusīgāku un viņu individuālajām vajadzībām piemērotāku atbalstu.

Mērķgrupas jaunieši tiek aicināti pieteikties atbalstam Eiropas Sociālā fonda finansētā projektā "PROTI un DARI!", Nr. 8.3.3.0/15/I/001.

Ja Jums ir interese vai jautājumi par šo programmu, lūdzu, zvaniet programmas vadītājai Ingai Krollei 26351163.

Informāciju sagatavoja:
Inga Krolle,
projekta programmu vadītāja


06.09.2019.

_eirop_soc_fonds_lv_id_eu_logo_ansamblis_esf_bw_0.jpg

Projektu līdzfinansē REACT-EU finansējums pandēmijas krīzes seku mazināšanai

„PROTI un DARI!” projekts jauniešiem

Projekts "PROTI un DARI!" ir unikāla iespēja mērķgrupas jauniešiem saņemt individuālu, katram personiski paredzētu atbalstu. Balstoties uz jaunieša prasmēm, interesēm, iespējamiem attīstības virzieniem un vajadzībām, jaunietim tiek izstrādāta individuālo pasākumu programma, bez maksas piedāvājot tādas aktivitātes kā:

  • neformālās un ikdienas mācības (piemēram, florista kursus, autoskolu u.c.),
  • speciālistu konsultācijas (psihologs, karjeras konsultants u. c., izņemot ārstniecības personālu),
  • dalību pasākumos (nometnes, semināri, sporta aktivitātes, kultūras pasākumi),
  • brīvprātīgo darbu,
  • iesaisti nevalstisko organizāciju un jauniešu centru aktivitātēs, pasākumos un projektos,
  • profesijas specifikas iepazīšanu, tai skaitā vizītes uzņēmumos, lai izvēlētos iegūt profesionālo kvalifikāciju vai apgūt arodu pie amata meistara,
  • iesaisti vietējās sabiedriskajās aktivitātēs, arī specifiskos pasākumos mērķa grupas jauniešiem ar invaliditāti,
  • regulāru mentora atbalstu, motivējot sekmīgai programmas pildīšanai un mērķu sasniegšanai.

Katrs jaunietis, īstenojot individuālo pasākumu programmu, var tikt iesaistīts projektā līdz pat 9 mēnešiem. Projektā var pieteikties jaunieši  vecumā no 15 līdz 29 gadiem, kuri pašlaik nemācās, nestrādā algotu darbu, neapgūst arodu pie amata meistara un nav reģistrēti Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) kā bezdarbnieki. Mērķgrupas jaunieši tiek aicināti pieteikties atbalstam Eiropas Sociālā fonda finansētā projektā "PROTI un DARI!", Nr. 8.3.3.0/15/I/001. Lai īstenotu plānotos atbalsta pasākumus vēl veiksmīgāk un sasniegtu izvirzītos mērķus, katru jaunieti ikdienas gaitās atbalsta programmas vadītājs un mentors.

Projekts Latvijā tiek īstenots kopš 2016.gada rudens. Bauskas novada pašvaldība šo projektu plāno ieviest līdz 2020.gada 31.oktobrim. Bauskas novadā līdz šī gada 1.septembrim  projektā ir iesaistījušies 66 jaunieši. Augustā aktīvi darbojās astoņi jaunieši, ar viņiem strādā četri mentori. Projekta ietvaros jauniešiem tiek plānotas aktivitātes un individuāli uzdevumi izvirzīto mērķu sasniegšanai. Intensīvi tiek strādāts pie bezdarba problēmu risināšanas, tiek pārrunātas darba iespējas dažādās jomās un mācītas darba meklēšanas prasmes. Jauniešiem ir iespēja apmeklēt sevi interesējošus kursus un citas aktivitātes gan Bauskā, gan Rīgā.

Jaunieši izmanto un atzinīgi novērtē karjeras konsultanta un psihologa pakalpojumus. Šobrīd viena jauniete mācās stila un modes kursos. Iepriekšējos mēnešos viena jauniete apmeklējusi lietvedības kursus un semināru, otra - auklīšu kursus, vēl kāda cita – semināru par hennas mākslu un ēteriskām eļļām, foto kursus. Divas no projekta dalībniecēm šajā vasarā ieguva B kategorijas auto vadītāja apliecību un vēl viena jauniete  šobrīd apmeklē kursus B kategorijas autovadītāja apliecības iegūšanai. Divas jaunietes,  pēc dalības  projektā, septembrī ir iesaistījušās mācībās izglītības sistēmā.

Projekta ietvaros turpinām veidot sadarbību ar uzņēmējiem, lai jauniešiem ir iespēja iepazīt un izprast profesiju jomas un specifiku. Tas palīdz jauniešiem izvēlēties jomu, kuru vēlas apgūt padziļināti. Jaunieši, apmeklējot uzņēmumus, ir iepazinuši bibliotekāra, lietveža, biškopja, florista, auklītes, pārdevēja u.c. profesijas. Jaunieši projekta ietvaros ir apmeklējuši kultūrizglītojošos pasākumus gan Bauskā, gan Rīgā.

Ja rodas interese par iesaistīšanos projekta aktivitātēs, droši zvaniet 26351163 vai rakstiet uz inga.krolle@gmail.com!

Informāciju sagatavoja:
Inga Krolle, projekta programmu vadītāja


13.06.2019.

_eirop_soc_fonds_lv_id_eu_logo_ansamblis_esf_bw_0.jpg

Projektu līdzfinansē REACT-EU finansējums pandēmijas krīzes seku mazināšanai

Jau trešo gadu  Bauskas novadā tiek realizēts projekts “PROTI un DARI."

Jau trešo gadu  Bauskas novadā tiek realizēts projekts “PROTI un DARI. Projektā līdz šim ir iesaistīti 62 jaunieši, kuri pašlaik nemācās, nestrādā un neapgūst arodu. Šobrīd darbojas 4 jaunieši. Projektā jauniešiem joprojām ir iespēja saņemt dažādus atbalsta pasākumus. Jaunieši saņem psihologa atbalstu un konsultācijas, intensīvu mentora un programmu vadītāju emocionālu un informatīvu atbalstu, kā arī profesionālu karjeras konsultāciju.

Projekta ietvaros jauniešiem tiek sniegts atbalsts dažādu trūkstošo prasmju apgūšanā un problēmu risināšanā. Tiek plānotas aktivitātes un individuāli uzdevumi izvirzīto mērķu sasniegšanai. Ļoti intensīvi tiek strādāts pie bezdarba problēmu risināšanas, tiek pārrunātas darba iespējas dažādās jomās. Intensīvi tiek mācītas darba meklēšanas prasmes. Šobrīd viena jauniete apmeklē kursus B kategorijas autovadītāja apliecības iegūšanai. Cita jauniete šobrīd apmeklē fotogrāfa kursus. Viens no projekta dalībniekiem iepriekšējā mēnesī ieguvis C un CE kategorijas auto vadītāja apliecību.

Projekta ietvaros turpinām veidot sadarbību ar uzņēmējiem, lai jauniešiem ir iespēja “ēnot” dažādu profesiju pārstāvjus, ar mērķi iepazīt un izprast profesiju jomas un specifiku. Tas palīdz jauniešiem izvēlēties jomu, kuru vēlas apgūt padziļināti. Projekta ietvaros jaunieši apgūst pašaprūpes, mājsaimniecības un ēdiena gatavošanas prasmes. Turpinās sadarbība ar Jauniešu organizāciju – biedrību "Jaunatne smaidam". Rīkojam galda spēļu pēcpusdienas, kuru laikā jaunieši iepazīst viens otru un sadraudzējas, kā arī lietderīgi pavada savu brīvo laiku. Jauniešiem ļoti patīk radošās nodarbības. Jauniešiem ir iespēja apmeklēt kultūrizglītojošos pasākumus, kurus piedāvā Bauskas kultūras centrs. Ir izveidota un veiksmīgi turpinās sadarbība arī ar ģimenes uzņēmumu “GUSTO”, kurā ar roku darbu top skaistumkopšanas produkti.

Maijā notika tikšanās ar ģimenes uzņēmuma “GUSTO” vienu no īpašniecēm Andru, kura dalījās ar savu stāstu par biznesa ideju, sadarbību ar biznesa inkubatoru, uzņēmuma tapšanu, produktu tapšanu, produktu daudzveidību. Tika organizēta kosmētikas produktu tapšanas meistarklase.

Atgādinu, ka projekta „PROTI un DARI!” mērķis ir attīstīt to jauniešu (vecumā no 15 līdz 29 gadiem ieskaitot) prasmes, kuri pašlaik nemācās, nestrādā, neapgūst arodu un nav reģistrēti Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) kā bezdarbnieki, un veicināt viņu iesaisti izglītībā, darba gaitās, kā arī nevalstisko organizāciju vai jauniešu centru darbībā.  Vienlaikus projekta ietvaros tiks piemērota kompleksa pieeja darbā ar mērķa grupas jauniešiem, lai viņi saņemtu pēc iespējas vispusīgāku un viņu individuālajām vajadzībām piemērotāku atbalstu.

Bauskas novada pašvaldība šo projektu plāno ieviest līdz 2020.gada 31.oktobrim. Projektā iesaistāmo mērķa grupas jauniešu maksimālais skaits – 103 jaunieši, kopējais pieejamais finansējums 161 112,60 eiro.

Ja Jums ir interese vai jautājumi par šo programmu, lūdzu, zvaniet programmas vadītājai Dinai Romanovskai, tel.63921802 vai 26351163.

20190604_114034.jpg

Informāciju sagatavoja,
Dina Romanovska, projekta programmu vadītāja


17.12.2018.

_eirop_soc_fonds_lv_id_eu_logo_ansamblis_esf_bw_0.jpg

Projektu līdzfinansē REACT-EU finansējums pandēmijas krīzes seku mazināšanai

Turpinās projekta "PROTI un DARI" realizācija

Jau otro gadu  Bauskas novadā tiek realizēts projekts “PROTI un DARI!”.  Tajā iesaista jauniešus, kuri pašlaik nemācās, nestrādā un neapgūst arodu.   Projektā šajā periodā iesaistījušies jau 56 jaunieši, šobrīd darbojas 6 jaunieši.

Projekta dalībniekiem joprojām ir iespēja saņemt dažādus atbalsta pasākumus. Jaunieši saņem psihologa atbalstu un konsultācijas, intensīvu mentora un programmu vadītāja emocionālo un informatīvo atbalstu. Projekta ietvaros jauniešiem tiek sniegts atbalsts dažādu trūkstošo prasmju apgūšanā un problēmu risināšanā. Ļoti intensīvi tiek strādāts pie bezdarba problēmu risināšanas, tiek pārrunātas darba iespējas dažādās jomās.Tiek mācītas darba meklēšanas prasmes. Veiksmīgi turpinās sadarbība ar karjeras konsultanti Jolantu Priedi. Dažādos mācību centros vairāki jaunieši ir apmeklējuši kursus, cītīgi mācījušies un ieguvuši apliecības. Turpinās sadarbība ar vairākiem mācību centriem Rīgā.

Šobrīd divi jaunieši apmeklē kursus B kategorijas vadītāja apliecības iegūšanai un viens jaunietis apmeklē C kategorijas vadītāja kursus. Vēl viena jauniete pabeigusi nagu dizaina kursus, cita fotogrāfa kursus, bet jaunietis grāmatvežu kursus.

Projektā turpinām veidot sadarbību ar uzņēmējiem, lai jauniešiem ir iespēja “ēnot” dažādu profesiju pārstāvjus, ar mērķi iepazīt un izprast darba jomas un specifiku. Tas palīdz jauniešiem izvēlēties jomu, kuru vēlas apgūt padziļināti.

Projekta ietvaros rīkojam galda spēļu pēcpusdienas, kuru laikā jaunieši iepazīst viens otru un sadraudzējas, kā arī lietderīgi pavada savu brīvo laiku. Jauniešiem ļoti patīk arī radošās nodarbības. Vienā no pēdējām nodarbībām gatavojām Adventes vainadziņus. Projekta ietvaros jaunieši apgūst pašaprūpes, mājsaimniecības un ēdiena gatavošanas prasmes.

Jauniešiem ir iespēja apmeklēt kultūrizglītojošos pasākumus, kurus piedāvā Bauskas kultūras centrs. labprāt kopā ar mentoriem apmeklē arī kino Rīgā.

Atgādinu, ka projekta „PROTI un DARI!” mērķis ir attīstīt to jauniešu (vecumā no 15 līdz 29 gadiem ieskaitot) prasmes, kuri pašlaik nemācās, nestrādā, neapgūst arodu un nav reģistrēti Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) kā bezdarbnieki, un veicināt viņu iesaisti izglītībā, darba gaitās, kā arī nevalstisko organizāciju vai jauniešu centru darbībā.  Vienlaikus projekta ietvaros tiks piemērota kompleksa pieeja darbā ar mērķa grupas jauniešiem, lai viņi saņemtu pēc iespējas vispusīgāku un viņu individuālajām vajadzībām piemērotāku atbalstu.

Bauskas novada pašvaldība šo projektu plāno ieviest līdz 2020.gada 31.oktobrim. Projektā iesaistāmo mērķa grupas jauniešu maksimālais skaits – 103 jaunieši, kopējais pieejamais finansējums 161 112,60 eiro.

Ja Jums ir interese vai jautājumi par šo programmu, lūdzu, zvaniet programmas vadītājai Dinai Romanovskai, tel.63921802.

Jolanta Kalinka,
projektu vadītāja 


25.09.2018.

_eirop_soc_fonds_lv_id_eu_logo_ansamblis_esf_bw_0.jpg

Projektu līdzfinansē REACT-EU finansējums pandēmijas krīzes seku mazināšanai

Jau otro gadu  Bauskas novadā tiek realizēts projekts “PROTI un DARI!”.  Tajā iesaista jauniešus, kuri pašlaik nemācās, nestrādā un neapgūst arodu.   Projektā kopā iesaistījušies jau 53 jaunieši, šobrīd darbojas 11 jaunieši.

Projekta ietvaros jauniešiem joprojām ir iespēja saņemt dažādus atbalsta pasākumus. Jaunieši saņem psihologa atbalstu un konsultācijas, intensīvu mentora un programmu vadītāja emocionālu un informatīvu atbalstu. Jauniešiem tiek sniegts atbalsts dažādu trūkstošo prasmju apgūšanā un problēmu risināšanā. Tiek plānotas aktivitātes un individuāli uzdevumi izvirzīto mērķu sasniegšanai. Ļoti intensīvi tiek strādāts pie bezdarba problēmu risināšanas, tiek pārrunātas darba iespējas dažādās jomās. Intensīvi tiek mācītas darba meklēšanas prasmes. Veiksmīgi turpinās sadarbība ar NVA Bauskas filiāles karjeras konsultanti, kā arī ir izveidota sadarbība ar karjeras konsultanti Jolantu Priedi. Mācību centrā “BUTS” vairāki jaunieši ir apmeklējuši apmācību kursus un ieguvuši apliecības par iegūto specialitāti. Izveidota sadarbība ar vairākiem mācību centriem Rīgā.

Jūlijā un augustā notika trīs informatīvi un izglītojoši sadraudzības pasākumi kopā ar Siguldas un Jūrmalas projekta jauniešiem, mentoriem un programmu vadītājiem. Sadraudzības pasākumu ietvaros ciemojāmies Siguldā un Jūrmalā, savukārt augustā sadraudzības pasākums notika Bauskā. Siguldā jaunieši iepazina pilsētu un apkārtni, brauca ar panorāmas ratu, viesojās bobsleja trasē. Jūrmalā bija iespēja apskatīt pilsētu, skatu torni, Dzintaru koncertzāli, baudīt jūru un sauli, kā arī noklausīties iedvesmojošo personiskās izaugsmes semināru “Iepazīsti sevi, lai sasniegtu savus mērķus!”.

Sadraudzības pasākumā Bauskā jauniešiem piedāvājām “Āra dzīves piedzīvojumi” aktivitātes - stāstus, sarunas, praktisko darbošanos. Projekta mentors Renārs Manuilovs pastāstīja par āra dzīves piedzīvojumiem, par brīvprātīgo darbu ārzemēs. Bija iespēja aprunāties ar brīvprātīgajiem jauniešiem no Francijas, kuri šobrīd ir Latvijā. Notika tikšanās ar ģimenes uzņēmuma “GUSTO” vienu no īpašniecēm Andru, kura pastāstīja par ideju, uzņēmuma tapšanu, produktu tapšanu un produktiem. Tika organizēta roku krēma tapšanas meistarklase. Kopā ar viesiem izstaigājām mūsu skaisto pilsētu Bausku, apmeklējām Rātsnamu, Pilskalnu un apskatījām Ķirbaksalu – vietu, kur satek Mūsa un Mēmele un veidojas Lielupe.

Šobrīd trīs jaunieši apmeklē auto vadītāju kursus B kategorijas vadītāja apliecības iegūšanai. Viena jauniete apmeklē nagu dizaina kursus, vēl viena apmeklē fotogrāfa kursus, savukārt jaunietis apmeklē grāmatvežu kursus.

Projekta ietvaros turpinām veidot sadarbību ar uzņēmējiem, lai jauniešiem ir iespēja “ēnot” dažādu profesiju pārstāvjus, ar mērķi iepazīt un izprast darba jomas un specifiku. Tas palīdz jauniešiem izvēlēties jomu, kuru vēlas apgūt padziļināti. Projekta ietvaros jaunieši apgūst pašaprūpes, mājsaimniecības un ēdiena gatavošanas prasmes.

Turpinās sadarbība ar Jauniešu organizāciju – biedrību "Jaunatne smaidam". Projekta ietvaros rīkojam galda spēļu pēcpusdienas, kuru laikā jaunieši iepazīst viens otru un sadraudzējas, kā arī lietderīgi pavada savu brīvo laiku. Jauniešiem ļoti patīk radošās nodarbības. Vienā no pēdējām nodarbībām apguvām ziepju gatavošanu mājas apstākļos. Jauniešiem ir iespēja apmeklēt kultūrizglītojošos pasākumus, kurus piedāvā Bauskas kultūras centrs. Trīs jaunieši kopā ar mentoriem apmeklēja Rīgas Dinamo hokeja spēli Arēnā Rīga.

Atgādinu, ka projekta „PROTI un DARI!” mērķis ir attīstīt to jauniešu (vecumā no 15 līdz 29 gadiem ieskaitot) prasmes, kuri pašlaik nemācās, nestrādā, neapgūst arodu un nav reģistrēti Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) kā bezdarbnieki, un veicināt viņu iesaisti izglītībā, darba gaitās, kā arī nevalstisko organizāciju vai jauniešu centru darbībā.  Vienlaikus projekta ietvaros tiks piemērota kompleksa pieeja darbā ar mērķa grupas jauniešiem, lai viņi saņemtu pēc iespējas vispusīgāku un viņu individuālajām vajadzībām piemērotāku atbalstu.

Bauskas novada pašvaldība šo projektu plāno ieviest līdz 2020.gada 31.oktobrim. Projektā iesaistāmo mērķa grupas jauniešu maksimālais skaits – 103 jaunieši, kopējais pieejamais finansējums 161 112,60 eiro.

Ja Jums ir interese vai jautājumi par šo programmu, lūdzu, zvaniet programmas vadītājai Dinai Romanovskai, tel.63921802.

Informāciju sagatavoja,
projektu vadītāja Jolanta Kalinka


26.06.2018.

_eirop_soc_fonds_lv_id_eu_logo_ansamblis_esf_bw_0.jpg

Projektu līdzfinansē REACT-EU finansējums pandēmijas krīzes seku mazināšanai

Jau otro gadu  Bauskas novadā tiek realizēts projekts “PROTI un DARI!”.  Tajā iesaista jauniešus, kuri pašlaik nemācās, nestrādā un neapgūst arodu.  Projektā šobrīd jau ir iesaistīti 46 jaunieši, aktīvi patreiz darbojas 8 jaunieši. Projekta ietvaros jauniešiem joprojām ir iespēja saņemt dažādus atbalsta pasākumus: psihologa atbalstu un konsultācijas, intensīvu mentora un programmu vadītāju atbalstu. Projekta ietvaros jauniešiem tiek sniegts atbalsts dažādu trūkstošo prasmju apgūšanā un problēmu risināšanā. Tiek plānotas aktivitātes un individuāli uzdevumi izvirzīto mērķu sasniegšanai. Ļoti intensīvi tiek strādāts pie bezdarba problēmu risināšanas, tiek pārrunātas darba iespējas dažādās jomās. Intensīvi tiek mācītas darba meklēšanas prasmes. Veiksmīgi turpinās sadarbība ar NVA Bauskas filiāles karjeras konsultanti. Mācību centrā “BUTS” vairāki jaunieši ir izgājuši apmācību un ieguvuši apliecības par iegūto specialitāti.

Viens jaunietis ir ieguvis autokrāvēja vadītāja apliecību un arī ieguvis praktisko pieredzi šajā darba jomā. Šobrīd cita jauniete apmeklē kursus B kategorijas vadītāja apliecības iegūšanai, vēl kāda jauniete ir izgājusi kursus un ieguvusi apliecību “Viesnīcu pakalpojumu speciālists.” Diviem jauniešiem ļoti interesē lauksaimniecības nozare. Lai vairāk iepazītu šo nozari apmeklētas zemnieku saimniecības. Sadarbībā ar projekta stratēģisko partneri SIA “VIDES SERVISS” vienam jaunietim ir iespēja “ēnot” uzņēmuma speciālistus un iegūt praktisko darba pieredzi.

Projekta ietvaros turpinām veidot sadarbību ar uzņēmējiem, lai jauniešiem ir iespēja “ēnot” dažādu profesiju pārstāvjus, ar mērķi iepazīt un izprast darba jomas un specifiku. Tas palīdz jauniešiem izvēlēties jomu, kuru vēlas apgūt padziļināti. Projekta ietvaros jaunieši apgūst pašaprūpes, mājsaimniecības un ēdiena gatavošanas prasmes. Turpinās sadarbība ar Jauniešu organizāciju – biedrību "Jaunatne smaidam". Projekta ietvaros rīkojam galda spēļu pēcpusdienas, kuru laikā jaunieši iepazīst viens otru un sadraudzējas, kā arī lietderīgi pavada savu brīvo laiku. Jauniešiem ļoti patīk radošās nodarbības. Vienā no pēdējām nodarbībām apguvām pērļošanas mākslu un jaunieši sev izgatavoja pērļu rotas. Jauniešiem ir iespēja apmeklēt kultūrizglītojošos pasākumus, kurus piedāvā Bauskas kultūras centrs. Pirmssvētku laikā jauniešiem bija iespēja apgūt pīrāgu cepšanas prasmi.

Atgādinu, ka projekta „PROTI un DARI!” mērķis ir attīstīt to jauniešu (vecumā no 15 līdz 29 gadiem ieskaitot) prasmes, kuri pašlaik nemācās, nestrādā, neapgūst arodu un nav reģistrēti Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) kā bezdarbnieki, un veicināt viņu iesaisti izglītībā, darba gaitās, kā arī nevalstisko organizāciju vai jauniešu centru darbībā.  Vienlaikus projekta ietvaros tiks piemērota kompleksa pieeja darbā ar mērķa grupas jauniešiem, lai viņi saņemtu pēc iespējas vispusīgāku un viņu individuālajām vajadzībām piemērotāku atbalstu.

Bauskas novada pašvaldība šo projektu plāno ieviest līdz 2018.gada 31.decembrim. Projektā iesaistāmo mērķa grupas jauniešu maksimālais skaits – 103 jaunieši, kopējais pieejamais finansējums 161 112,60 eiro.

Ja Jums ir interese vai jautājumi par šo programmu, lūdzu, zvaniet programmas vadītājai Dinai Romanovskai, tel.63921802.

dsdddddddd.jpeg

Informāciju sagatavoja:
Jolanta Kalinka,
projektu vadītāja 


19.03.2018.

Proti%20un%20dari_uzsaukums(1).png

12.03.2018.

Aktīvi rit projekts "Proti un dari"

_eirop_soc_fonds_lv_id_eu_logo_ansamblis_esf_bw_0.jpg

Projektu līdzfinansē REACT-EU finansējums pandēmijas krīzes seku mazināšanai

Jau otro gadu  Bauskas novadā tiek realizēts projekts “PROTI un DARI!”.  Tajā iesaista jauniešus, kuri pašlaik nemācās, nestrādā un neapgūst arodu.  

Projektā šobrīd jau ir iesaistīti 39 jaunieši, aktīvi pašlaik darbojas 14 jaunieši. Projekta ietvaros jauniešiem joprojām ir iespēja saņemt dažādus atbalsta pasākumus: psihologa atbalstu un konsultācijas, intensīvu mentora un programmu vadītāju atbalstu. Veiksmīgi turpinās sadarbība ar NVA Bauskas filiāles karjeras konsultanti. Mācību centrā “BUTS” vairāki jaunieši ir izgājuši apmācību un ieguvuši apliecības par iegūto specialitāti.

Pateicoties dažiem vietējiem uzņēmējiem un pašvaldības iestāžu vadītājiem, jauniešiem ir iespēja “ēnot” dažādu profesiju pārstāvjus, lai iepazītu un izprastu darba jomas un specifiku. Tas palīdz jauniešiem izvēlēties jomu, kuru vēlas apgūt padziļināti. Viena no aktivitātēm, kura interesē jauniešus ir brīvprātīgais darbs. To veiksmīgi varam realizēt sadarbībā ar projekta stratēģisko partneri - Bauskas novada Sociālo dienestu. Projekta ietvaros jaunieši apgūst pašaprūpes, mājsaimniecības un ēdiena gatavošanas prasmes.

Ir izveidojusies ļoti laba sadarbība ar Jauniešu organizāciju – biedrību “Jaunatne smaidam”. Vienu reizi mēnesī tiek rīkoti pasākumi, kuru laikā projekta jaunieši satiekas, iepazīstas ar šīs biedrības jauniešiem un arī ar tiem jauniešiem, kuri uz Latviju ir atbraukuši brīvprātīgo apmaiņas programmas Eiropā  ietvaros. Vienā no pēdējām tikšanās reizēm, iepazināmies ar jaunieti no Spānijas, kurš ne tikai stāstīja par savas zemes tradīcijām, kultūru, vēsturi, bet arī demonstrēja kā pagatavojams viens no Spānijas nacionālajiem ēdieniem kartupeļu omlete jeb spāņu tortilja – bieza omlete ar kartupeļiem, sīpoliem un olām. Jaunietis dziedāja spāņu dziesmas un spēlēja mutes ermoņikas.

Projekta ietvaros rīkojam arī galda spēļu pēcpusdienas, kuru laikā jaunieši iepazīst viens otru un sadraudzējas, kā arī lietderīgi pavada savu brīvo laiku. Jauniešiem ļoti patīk radošās nodarbības. Vienā no pēdējām nodarbībām ar hennas materiālu apzīmējām sveces, mērcējām parafīnā, lai veidotos noturīgs zīmējums. Jaunieši regulāri apmeklē kultūrizglītojošos pasākumus – teātra izrādes, koncertus, izstādes Bauskas kultūras centrā.

Šomēnes  ir notikusi jau projekta kvalitātes novērtēšanas otrā vizīte, piedaloties pārstāvjiem no Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras struktūrfondu daļas un Centrālās finanšu un līgumu aģentūras. Vizītes laikā tika pārbaudīta projekta dokumentācija, notika tikšanās un pārrunas ar jauniešiem par projektā gūto atbalstu un iegūto pieredzi. Arī šoreiz projekta novērtējums ir pozitīvs, tas tiek īstenots veiksmīgi!

Atgādinu, ka projekta „PROTI un DARI!” mērķis ir attīstīt to jauniešu (vecumā no 15 līdz 29 gadiem ieskaitot) prasmes, kuri pašlaik nemācās, nestrādā, neapgūst arodu un nav reģistrēti Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) kā bezdarbnieki, un veicināt viņu iesaisti izglītībā, darba gaitās, kā arī nevalstisko organizāciju vai jauniešu centru darbībā.  Vienlaikus projekta ietvaros tiks piemērota kompleksa pieeja darbā ar mērķa grupas jauniešiem, lai viņi saņemtu pēc iespējas vispusīgāku un viņu individuālajām vajadzībām piemērotāku atbalstu.

Bauskas novada pašvaldība šo projektu plāno ieviest līdz 2018.gada 31.decembrim. Projektā iesaistāmo mērķa grupas jauniešu maksimālais skaits – 103 jaunieši, kopējais pieejamais finansējums 161 112,60 eiro.

Ja Jums ir interese vai jautājumi par šo programmu, lūdzu, zvaniet programmas vadītājai Dinai Romanosvskai, tel.63921802.

Informāciju sagatavoja

projektu vadītāja Jolanta Kalinka


15.12.2017.

Gūstam atzinību par projekta „PROTI un DARI!” īstenošanu

_eirop_soc_fonds_lv_id_eu_logo_ansamblis_esf_bw_0.jpg

Projektu līdzfinansē REACT-EU finansējums pandēmijas krīzes seku mazināšanai

Ir apritējis gads kopš Bauskas novadā tiek realizēts projekts ‘’PROTI un DARI!’’.  Tajā iesaista jauniešus, kuri pašlaik nemācās, nestrādā un neapgūst arodu.   

Uz decembra sākumu projektā atbalstu guvis 31 jaunietis, no tiem 20 jaunieši darbības projektā ir pabeiguši.  Šobrīd aktīvi darbojas 11 jaunieši. Projekta ietvaros jaunieši  turpina saņemt dažādus atbalsta pakalpojumus, darbojas radošajās darbnīcās, mācās apgūt ēdiena gatavošanas prasmes, apgūs pašaprūpes un mājsaimniecības darbu veikšanas prasmes. Turpinās sadarbība ar mācību centru “BUTS” un Bauskas NVA filiāles karjeras konsultantu.  Jaunieši apmeklē psihologa konsultācijas un piedalās aktivitātēs, kuras paredzētas katra jaunieša individuālajā pasākumu programmā un veicina jauniešu izaugsmi un iespējas sasniegt izvirzītos mērķus. Divas jaunietes mācību centrā “BUTS” ir apguvušas mācību kursus “Bērnu uzraudzības pakalpojumi”. Pēc kursu pabeigšanas jaunietēm bija iespēja “ēnot” auklītes darbu PII ‘’Pasaulīte”.

“Projektā “PROTI un DARI!” darbojos kopš šī gada septembra mēneša. Līdz tam biju apzinīga mamma un veltīju lielāko daļu sava laika bērna vajadzībām. Taču domājot par savu atvasi, biju aizmirsusi par sevi, tāpēc, piesakoties šim projektam, man bija iespēja apmeklēt dažādus speciālistus, piemēram, karjeras konsultantu, kurš palīdzēja izvērtēt manas spējas, psihologs palīdzēja saprast savas vēlmes un iedrošināja turpināt iesākto ceļu pašizaugsmē. Esmu sajūsmā par iespēju apmeklēt laikraksta “Bauskas Dzīve” redakciju, gan arī vērot sabiedrisko attiecību speciālistu darbu Bauskas novada domē. Tas ļāva saprast, ko vēlos studēt tuvākajā laikā un ar ko vēlos nodarboties darba tirgū nākotnē”, dalās pieredzē projektā iesaistītā jauniete Līga. 

12. decembrī Rīgā notika projekta "PROTI un DARI" īstenošanas un sasniegto rezultātu izvērtēšanas un labās prakses pārņemšanas pasākums. Tajā dalījāmies projekta īstenošanas pieredzē, pārstāvot Zemgales reģionu, un saņēmām Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras pateicību par veiksmīgu sadarbību, lielu ieguldījumu darbā ar jauniešiem un precizitāti darbā ar projekta dokumentāciju. Lepojamies ar projekta “PROTI un DARI” īstenošanas komandu, īpaši Bauskas novada Sociālā dienesta darbinieces Dinas Romanovskas veikumu!

Atgādinu, ka projekta „PROTI un DARI!” mērķis ir attīstīt to jauniešu (vecumā no 15 līdz 29 gadiem ieskaitot) prasmes, kuri pašlaik nemācās, nestrādā, neapgūst arodu un nav reģistrēti Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) kā bezdarbnieki, un veicināt viņu iesaisti izglītībā, darba gaitās, kā arī nevalstisko organizāciju vai jauniešu centru darbībā.  Vienlaikus projekta ietvaros tiks piemērota kompleksa pieeja darbā ar mērķa grupas jauniešiem, lai viņi saņemtu pēc iespējas vispusīgāku un viņu individuālajām vajadzībām piemērotāku atbalstu.

Bauskas novada pašvaldība šo projektu plāno ieviest līdz 2018.gada 31.decembrim. Projektā iesaistāmo mērķa grupas jauniešu maksimālais skaits – 103 jaunieši, kopējais pieejamais finansējums 161 112,60 eiro.

Ja Jums ir interese vai jautājumi par šo programmu, lūdzu, zvaniet programmas vadītājai Dinai Romanosvskai, tel.63921802.

DSCF9796.jpg

Informāciju sagatavoja

projektu vadītāja Jolanta Kalinka


20.09.2017.

Projektā „PROTI un DARI!” atbalstu saņem arvien jauni jaunieši

_eirop_soc_fonds_lv_id_eu_logo_ansamblis_esf_bw_0.jpg

Projektu līdzfinansē REACT-EU finansējums pandēmijas krīzes seku mazināšanai

Sākot ar 2016.gada decembri Bauskas novada pašvaldība iesaista projektā “PROTI un DARI” jauniešus, kuri pašlaik nemācās, nestrādā un neapgūst arodu.   

Uz 1.septembri projektā ir iesaistīti 24 jaunieši. No tiem 15 jaunieši darbības projektā ir sekmīgi pabeiguši,  šobrīd aktīvi darbojas deviņi. Projekta ietvaros jaunieši saņem dažādus atbalsta pasākumus, apmeklē radošās nodarbības, apgūst mājsaimniecības un ēdiena gatavošanas prasmes. Ņemot vērā katra jaunieša individuālās vajadzības, tiek piedāvātas psihologa konsultācijas, sadarbībā ar NVA, jaunieši saņem karjeras konsultācijas. Mentori kopā ar jauniešiem apmeklē Bauskas Kultūras centra piedāvātos pasākumus un izstādes, motivē tos lietderīgi un pozitīvi pavadīt brīvo laiku, sniedz atbalstu pašvērtības stiprināšanai, māca plānot personīgo budžetu, palīdz nospraust reālus mērķus un soli, pa solim tos piepildīt.

Piecas jaunietes mācību centrā “BUTS” ir apguvušas viesmīļa darba tehnoloģijas kursus. Pēc kursu pabeigšanas jaunietēm bija iespēja “ēnot” viesmīlības darba speciālistus vairākās Bauskas ēstuvēs. Viena jauniete ieguva viesmīļa pieredzi ēdināšanas zonā Bauskas pilskalna parka estrādē notikušajā mūzikas un aktīvās atpūtas festivālā “Bauska TasTe”.

Jūnijā  ir notikusi projekta kvalitātes novērtēšanas pirmā vizīte, piedaloties Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras struktūrfondu daļas projektu vadītājai Kristīnei Šiļūnei un aģentūras projektu vadītājai Ingai Adamovičai. Vizītes laikā tika pārbaudīta projekta dokumentācija, notika tikšanās un pārrunas ar jauniešiem par projektā gūto atbalstu un iegūto pieredzi.

Bauskā 12.septembrī Latvijas Valsts prezidenta vizītes laikā prezidenta  kundze Iveta Vējone apmeklēja arī Bauskas novada Sociālo dienestu. Vizītes ietvaros tika prezentēts projekts  "PROTI un DARI!". Prezidenta kundze atzinīgi novērtēja un izteica pateicību par ieguldījumu darbā ar šiem jauniešiem.

Šīs programmas ietvaros projektā iesaistītie darbinieki piedalījās divu dienu pieredzes apmaiņas pasākumā Tīnūžu pagastā, Ikšķiles novadā. Pasākumā informēja par jaunumiem un izmaiņām projekta "PROTI un DARI!" ieviešanā, kā arī bija iespēja tikties ar citu pašvaldību kolēģiem un apspriest dažādus ar projekta aktivitātēm saistītus jautājumus. Šāda veida pieredzes apmaiņa ir ļoti nozīmīga projekta aktivitāšu īstenošanai un mērķu sasniegšanai.

Atgādinu, ka projekta „PROTI un DARI!” mērķis ir attīstīt to jauniešu (vecumā no 15 līdz 29 gadiem ieskaitot) prasmes, kuri pašlaik nemācās, nestrādā, neapgūst arodu un nav reģistrēti Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) kā bezdarbnieki, un veicināt viņu iesaisti izglītībā, darba gaitās, kā arī nevalstisko organizāciju vai jauniešu centru darbībā.  Vienlaikus projekta ietvaros tiks piemērota kompleksa pieeja darbā ar mērķa grupas jauniešiem, lai viņi saņemtu pēc iespējas vispusīgāku un viņu individuālajām vajadzībām piemērotāku atbalstu.

Bauskas novada pašvaldība šo projektu plāno ieviest līdz 2018.gada 31.decembrim. Projektā iesaistāmo mērķa grupas jauniešu maksimālais skaits – 103 jaunieši, kopējais pieejamais finansējums 161 112,60 eiro.

Ja Jums ir interese vai jautājumi par šo programmu, lūdzu, zvaniet programmas vadītājai Dinai Romanovskai, tel.63921802.

Informāciju sagatavoja

projektu vadītāja Jolanta Kalinka


Projektā „PROTI un DARI!” turpina iesaistīties arvien jauni jaunieši

_eirop_soc_fonds_lv_id_eu_logo_ansamblis_esf_bw_0.jpg

Projektu līdzfinansē REACT-EU finansējums pandēmijas krīzes seku mazināšanai

Sākot ar 2016.gada decembri Bauskas novada pašvaldība iesaista projektā “PROTI un DARI” jauniešus, kuri pašlaik nemācās, nestrādā un neapgūst arodu.   

Līdz šim projektā iesaistīti 18 jaunieši. Saskaņā ar projekta nosacījumiem, jaunieši ir nointervēti un katram ir izstrādāta individuālā pasākumu programma. Deviņi jaunieši jau ir īstenojuši individuālās pasākumu programmas. Viena jauniete ir izgājusi apmācības un ieguvusi apliecību sociālajā aprūpē un šobrīd apgūst praksi. Pieci jaunieši mācību centrā “BUTS” uzsāks apmācības kursā “Viesmīļa darba tehnoloģija”. Pēc apmācībām tie izies praksi un būs gatavi iesaistīties darba tirgū. Projekta ietvaros jaunieši joprojām saņem dažādus atbalsta pasākumus, apmeklē radošās nodarbības, apgūst mājsaimniecības un ēdiena gatavošanas prasmes. Ņemot vērā katra jaunieša individuālās vajadzības, tiek piedāvātas psihologa konsultācijas, sadarbībā ar NVA, jaunieši saņem karjeras konsultācijas. Mentori kopā ar jauniešiem apmeklē Bauskas Kultūras centra piedāvātos pasākumus un izstādes, motivē tos lietderīgi un pozitīvi pavadīt brīvo laiku, sniedz atbalstu pašvērtības stiprināšanai, māca plānot personīgo budžetu, palīdz nospraust reālus mērķus un soli, pa solim tos piepildīt. Jauniešiem ir iespēja apmeklēt bērnu emocionālās audzināšanas grupiņas.

Atgādinu, ka projekta „PROTI un DARI!” mērķis ir attīstīt to jauniešu (vecumā no 15 līdz 29 gadiem ieskaitot) prasmes, kuri pašlaik nemācās, nestrādā, neapgūst arodu un nav reģistrēti Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) kā bezdarbnieki (NEET jaunieši), un veicināt viņu iesaisti izglītībā, darba gaitās, kā arī nevalstisko organizāciju vai jauniešu centru darbībā.  Vienlaikus projekta ietvaros tiks piemērota kompleksa pieeja darbā ar mērķa grupas jauniešiem, lai viņi saņemtu pēc iespējas vispusīgāku un viņu individuālajām vajadzībām piemērotāku atbalstu.

Programmas ietvaros šie jaunieši varēs saņemt psihologa konsultācijas, karjeras konsultācijas, sadarbībā ar vietējiem uzņēmējiem, jauniešiem būs iespēja ieskatīties uzņēmumu darbā, piedalīties brīvprātīgajā darbā. Katram jaunietim tiek nodrošināts mentors. Tas sniegs atbalstu pašvērtības stiprināšanai, motivācijas attīstībai, savas dzīves plānošanai, mācīs lietderīgi un pozitīvi pavadīt brīvo laiku un darboties radošajās darbnīcās, mācīs dažādas dzīves prasmes. Sadarbībā ar Sociālo dienestu, jauniešiem būs iespēja apmeklēt jaunizveidoto Higiēnas centru, mācīties ēdiena gatavošanas prasmes. Paredzēts apmeklēt arī sabiedriskos, kultūras un izglītojošos pasākumus.

Kāpēc jārisina NEET jauniešu problēmas?

Pirmkārt, atrisinot NEET jauniešu problēmas, varētu samazināties nepieciešamība ieguldīt ievērojamus līdzekļus dažādu pabalstu un palīdzības programmu finansēšanai.

Otrkārt, NEET jaunieša iegūtā izglītība, prasmes un darbs gan pozitīvi ietekmē viņa paša dzīvi, gan sniedz labumu sabiedrībai. Iesaistoties apmācībā, jaunietis iegūst nepieciešamo cilvēk kapitālu, kas var tikt izmantots darba tirgū. Jaunietis rod arī materiālu stabilitāti un psiholoģisku pārliecību, iegūstot darbu. Jaunieša nodarbinātība savukārt rada pievienoto vērtību precēm un pakalpojumiem, kā arī papildu nodokļu ieņēmumus, kas savukārt ir sabiedrības ieguvums.

Treškārt, risinot NEET jauniešu problēmas, iespējams novērst vai samazināt arī blaknes, kas izpaužas kā dažādas sociālas problēmas. Izolētība no sabiedrības un materiālā stāvokļa nestabilitāte var radīt citus riskus – stimulēt deviantas uzvedības (devianta uzvedība izpaužas alkoholisma, bezpajumtniecības, narkomānijas, nepilngadīgo noziedzības u.c. formās) attīstību un atkarību no dažādu apreibinošu vielu lietošanas, kuru novēršana sabiedrībai prasa ievērojamus cilvēku un finanšu resursus.

Mērķa grupas jaunietim paredzētais atbalsts:

1. veikta jauniešu profilēšana (anketēšana, intervija), apzinot jaunieša prasmes, intereses un iegūto izglītību, kā arī nosakot attīstības virzienus;

2. sadarbībā ar katru jaunieti, balstoties uz tā profilēšanas rezultātiem, izstrādāta viņa individuālā pasākumu programma, kas sastāv no četrām obligātajām komponentēm (UNESCO izstrādātie mācīšanās pīlāri): personības attīstība, iekļaušanās sabiedrībā, "darba tikums", mūžizglītības kompetences;

3. noslēgta vienošanās ar mērķa grupas jaunieti par dalību individuālās pasākumu programmas īstenošanā projekta ietvaros;

4. īstenota jaunieša individuālā pasākumu programma līdz 9 mēnešiem ilgā laika periodā, nodrošinot tajā paredzētos pasākumus, kas var ietvert šādas aktivitātes:

-   regulārs individuāls mentora (atbalsta persona) atbalsts (ne mazāk kā 20 stundas mēnesī),  kura laikā mentors sniedz atbalstu mērķa grupas jaunietim individuālās pasākumu programmas īstenošanā;

-    formālās un ikdienas mācīšanās,

-    speciālistu konsultācijas  (psihologs, karjeras konsultants u. c., izņemot ārstniecības personālu),

-    dalība pasākumos (nometnes, semināri, sporta aktivitātes, kultūras pasākumi),

-    brīvprātīgā darba aktivitātes,

-    iesaisti nevalstisko organizāciju un jauniešu centru aktivitātēs, pasākumos un projektos,

-  profesijas specifikas iepazīšana, tai skaitā vizītes uzņēmumos, lai izvēlētos iegūt profesionālo kvalifikāciju vai apgūt arodu pie amata meistara;

-    iesaisti vietējās sabiedriskajās aktivitātēs.

-   specifiski pasākumi mērķa grupas jauniešiem ar invaliditāti (ar surdotulka, asistenta palīdzību, specializēto transportu).

-    un citi pasākumi, kas iekļauti mērķa grupas jaunieša individuālajā pasākumu programmā un ir vērsti uz jauniešu prasmju un personības attīstību.

Bauskas novada pašvaldība šo projektu plāno ieviest sākot ar šī gada oktobri līdz 2018.gada 31.decembrim. Projektā iesaistāmo mērķa grupas jauniešu maksimālais skaits – 103 jaunieši, kopējais pieejamais finansējums 161 112,60 eiro.

Ja Jums ir interese vai jautājumi par šo programmu, lūdzu, zvaniet programmas vadītājai Dinai Romanosvskai, tel.63921802.

Informāciju sagatavoja
projektu vadītāja Jolanta Kalinka
12.06.2017.


Projektu līdzfinansē REACT-EU finansējums pandēmijas krīzes seku mazināšanai

Projektā  „PROTI un DARI!” iesaistās pirmie jaunieši

Sākot ar 2016,gada decembri Bauskas novada pašvaldība iesaista jauniešus, kuri pašlaik nemācās, nestrādā un neapgūst arodu projektā “PROTI un DARI”.  

Saskaņā ar projekta nosacījumiem, jaunieši ir nointervēti un katram ir izstrādāta individuālā pasākumu programma. Uz šo brīdi projektā ir iesaistīti 11 jaunieši, divi no tiem darbības projektā ir jau pabeiguši, jo uzsākuši darba gaitas. Viena jauniete projekta ietvaros izgājusi apmācības “Klasiskais manikīrs un gelish tehnoloģija” un ieguvusi apliecību. Jaunieši, saskaņā ar savu individuālo programmu, turpina saņemt dažādus atbalsta pasākumus - psihologa konsultācijas, karjeras konsultācijas un mentoru atbalstu. Mentori jauniešus motivē lietderīgi un pozitīvi pavadīt brīvo laiku, sniedz atbalstu pašvērtības stiprināšanai, māca plānot personīgo budžetu, palīdz nospraust reālus mērķus un soli, pa solim tos piepildīt. Jauniešiem ir iespēja apmeklēt bērnu emocionālās audzināšanas grupiņas. Šajā mēnesī ir uzsāktas arī radošās nodarbības. Paredzēts apgūt tapošanu uz grābekļa. Par projekta līdzekļiem ir iegādāti nodarbībām nepieciešamie materiāli. Turpinās ēdiena gatavošanas un mājsaimniecības prasmju apgūšana sociālā dienesta higiēnas centra telpās. Jaunieši apmeklē Bauska Kultūras centra piedāvātos sabiedriskos un kultūrizglītojošus pasākumus. Šobrīd projektā ir iesaistījušies jaunieši no Dāviņu, Īslīces, Gailīšu un Vecsaules pagastiem, kā arī jaunieši no Bauskas.

Atgādinu, ka projekta „PROTI un DARI!” mērķis ir attīstīt to jauniešu (vecumā no 15 līdz 29 gadiem ieskaitot) prasmes, kuri pašlaik nemācās, nestrādā, neapgūst arodu un nav reģistrēti Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) kā bezdarbnieki (NEET jaunieši), un veicināt viņu iesaisti izglītībā, darba gaitās, kā arī nevalstisko organizāciju vai jauniešu centru darbībā.  Vienlaikus projekta ietvaros tiks piemērota kompleksa pieeja darbā ar mērķa grupas jauniešiem, lai viņi saņemtu pēc iespējas vispusīgāku un viņu individuālajām vajadzībām piemērotāku atbalstu.

Programmas ietvaros šie jaunieši varēs saņemt psihologa konsultācijas, karjeras konsultācijas, sadarbībā ar vietējiem uzņēmējiem, jauniešiem būs iespēja ieskatīties uzņēmumu darbā, piedalīties brīvprātīgajā darbā. Katram jaunietim tiek nodrošināts mentors. Tas sniegs atbalstu pašvērtības stiprināšanai, motivācijas attīstībai, savas dzīves plānošanai, mācīs lietderīgi un pozitīvi pavadīt brīvo laiku un darboties radošajās darbnīcās, mācīs dažādas dzīves prasmes. Sadarbībā ar Sociālo dienestu, jauniešiem būs iespēja apmeklēt jaunizveidoto Higiēnas centru, mācīties ēdiena gatavošanas prasmes. Paredzēts apmeklēt arī sabiedriskos, kultūras un izglītojošos pasākumus.

Kāpēc jārisina NEET jauniešu problēmas?

Pirmkārt, atrisinot NEET jauniešu problēmas, varētu samazināties nepieciešamība ieguldīt ievērojamus līdzekļus dažādu pabalstu un palīdzības programmu finansēšanai.

Otrkārt, NEET jaunieša iegūtā izglītība, prasmes un darbs gan pozitīvi ietekmē viņa paša dzīvi, gan sniedz labumu sabiedrībai. Iesaistoties apmācībā, jaunietis iegūst nepieciešamo cilvēk kapitālu, kas var tikt izmantots darba tirgū. Jaunietis rod arī materiālu stabilitāti un psiholoģisku pārliecību, iegūstot darbu. Jaunieša nodarbinātība savukārt rada pievienoto vērtību precēm un pakalpojumiem, kā arī papildu nodokļu ieņēmumus, kas savukārt ir sabiedrības ieguvums.

Treškārt, risinot NEET jauniešu problēmas, iespējams novērst vai samazināt arī blaknes, kas izpaužas kā dažādas sociālas problēmas. Izolētība no sabiedrības un materiālā stāvokļa nestabilitāte var radīt citus riskus – stimulēt deviantas uzvedības (devianta uzvedība izpaužas alkoholisma, bezpajumtniecības, narkomānijas, nepilngadīgo noziedzības u.c. formās) attīstību un atkarību no dažādu apreibinošu vielu lietošanas, kuru novēršana sabiedrībai prasa ievērojamus cilvēku un finanšu resursus.

Mērķa grupas jaunietim paredzētais atbalsts:

1. veikta jauniešu profilēšana (anketēšana, intervija), apzinot jaunieša prasmes, intereses un iegūto izglītību, kā arī nosakot attīstības virzienus;

2. sadarbībā ar katru jaunieti, balstoties uz tā profilēšanas rezultātiem, izstrādāta viņa individuālā pasākumu programma, kas sastāv no četrām obligātajām komponentēm (UNESCO izstrādātie mācīšanās pīlāri): personības attīstība, iekļaušanās sabiedrībā, "darba tikums", mūžizglītības kompetences;

3. noslēgta vienošanās ar mērķa grupas jaunieti par dalību individuālās pasākumu programmas īstenošanā projekta ietvaros;

4. īstenota jaunieša individuālā pasākumu programma līdz 9 mēnešiem ilgā laika periodā, nodrošinot tajā paredzētos pasākumus, kas var ietvert šādas aktivitātes:

-   regulārs individuāls mentora (atbalsta persona) atbalsts (ne mazāk kā 20 stundas mēnesī),  kura laikā mentors sniedz atbalstu mērķa grupas jaunietim individuālās pasākumu programmas īstenošanā;

-    formālās un ikdienas mācīšanās,

-    speciālistu konsultācijas  (psihologs, karjeras konsultants u. c., izņemot ārstniecības personālu),

-    dalība pasākumos (nometnes, semināri, sporta aktivitātes, kultūras pasākumi),

-    brīvprātīgā darba aktivitātes,

-    iesaisti nevalstisko organizāciju un jauniešu centru aktivitātēs, pasākumos un projektos,

-  profesijas specifikas iepazīšana, tai skaitā vizītes uzņēmumos, lai izvēlētos iegūt profesionālo kvalifikāciju vai apgūt arodu pie amata meistara;

-    iesaisti vietējās sabiedriskajās aktivitātēs.

-   specifiski pasākumi mērķa grupas jauniešiem ar invaliditāti (ar surdotulka, asistenta palīdzību, specializēto transportu).

-    un citi pasākumi, kas iekļauti mērķa grupas jaunieša individuālajā pasākumu programmā un ir vērsti uz jauniešu prasmju un personības attīstību.

Bauskas novada pašvaldība šo projektu plāno ieviest sākot ar šī gada oktobri līdz 2018.gada 31.decembrim. Projektā iesaistāmo mērķa grupas jauniešu maksimālais skaits – 103 jaunieši, kopējais pieejamais finansējums 161 112,60 eiro.

Ja Jums ir interese vai jautājumi par šo programmu, lūdzu, zvaniet programmas vadītājai Dinai Romanosvskai, tel.63921802

 Informāciju sagatavoja

projektu vadītāja Jolanta Kalinka

30.03.2017.


Projektu līdzfinansē REACT-EU finansējums pandēmijas krīzes seku mazināšanai

Projektā  „PROTI un DARI!” iesaistās pirmie jaunieši

Sākot ar decembra mēnesi dalību projektā ir uzsākuši pirmie divi jaunieši. Saskaņā ar projekta nosacījumiem, jaunieši ir nointervēti un katram ir izstrādāta individuālā pasākumu programma. Ar janvāra mēnesi plānota vēl piecu jauniešu iesaiste.

Programmas ietvaros šie jaunieši varēs saņemt psihologa konsultācijas, karjeras konsultācijas, sadarbībā ar vietējiem uzņēmējiem, jauniešiem būs iespēja ieskatīties uzņēmumu darbā, piedalīties brīvprātīgajā darbā. Katram jaunietim tiek nodrošināts mentors. Tas sniegs atbalstu pašvērtības stiprināšanai, motivācijas attīstībai, savas dzīves plānošanai, mācīs lietderīgi un pozitīvi pavadīt brīvo laiku un darboties radošajās darbnīcās, mācīs dažādas dzīves prasmes. Sadarbībā ar Sociālo dienestu, jauniešiem būs iespēja apmeklēt jaunizveidoto Higiēnas centru, mācīties ēdiena gatavošanas prasmes. Paredzēts apmeklēt arī sabiedriskos, kultūras un izglītojošos pasākumus.

Atgādinu, ka projekta „PROTI un DARI!” mērķis ir attīstīt to jauniešu (vecumā no 15 līdz 29 gadiem ieskaitot) prasmes, kuri pašlaik nemācās, nestrādā, neapgūst arodu un nav reģistrēti Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) kā bezdarbnieki (NEET jaunieši), un veicināt viņu iesaisti izglītībā, darba gaitās, kā arī nevalstisko organizāciju vai jauniešu centru darbībā.  Vienlaikus projekta ietvaros tiks piemērota kompleksa pieeja darbā ar mērķa grupas jauniešiem, lai viņi saņemtu pēc iespējas vispusīgāku un viņu individuālajām vajadzībām piemērotāku atbalstu.

Kāpēc jārisina NEET jauniešu problēmas?

Pirmkārt, atrisinot NEET jauniešu problēmas, varētu samazināties nepieciešamība ieguldīt ievērojamus līdzekļus dažādu pabalstu un palīdzības programmu finansēšanai.

Otrkārt, NEET jaunieša iegūtā izglītība, prasmes un darbs gan pozitīvi ietekmē viņa paša dzīvi, gan sniedz labumu sabiedrībai. Iesaistoties apmācībā, jaunietis iegūst nepieciešamo cilvēk kapitālu, kas var tikt izmantots darba tirgū. Jaunietis rod arī materiālu stabilitāti un psiholoģisku pārliecību, iegūstot darbu. Jaunieša nodarbinātība savukārt rada pievienoto vērtību precēm un pakalpojumiem, kā arī papildu nodokļu ieņēmumus, kas savukārt ir sabiedrības ieguvums.

Treškārt, risinot NEET jauniešu problēmas, iespējams novērst vai samazināt arī blaknes, kas izpaužas kā dažādas sociālas problēmas. Izolētība no sabiedrības un materiālā stāvokļa nestabilitāte var radīt citus riskus – stimulēt deviantas uzvedības (devianta uzvedība izpaužas alkoholisma, bezpajumtniecības, narkomānijas, nepilngadīgo noziedzības u.c. formās) attīstību un atkarību no dažādu apreibinošu vielu lietošanas, kuru novēršana sabiedrībai prasa ievērojamus cilvēku un finanšu resursus.

Mērķa grupas jaunietim paredzētais atbalsts:

1. veikta jauniešu profilēšana (anketēšana, intervija), apzinot jaunieša prasmes, intereses un iegūto izglītību, kā arī nosakot attīstības virzienus;

2. sadarbībā ar katru jaunieti, balstoties uz tā profilēšanas rezultātiem, izstrādāta viņa individuālā pasākumu programma, kas sastāv no četrām obligātajām komponentēm (UNESCO izstrādātie mācīšanās pīlāri): personības attīstība, iekļaušanās sabiedrībā, "darba tikums", mūžizglītības kompetences;

3. noslēgta vienošanās ar mērķa grupas jaunieti par dalību individuālās pasākumu programmas īstenošanā projekta ietvaros;

4. īstenota jaunieša individuālā pasākumu programma līdz 9 mēnešiem ilgā laika periodā, nodrošinot tajā paredzētos pasākumus, kas var ietvert šādas aktivitātes:

-   regulārs individuāls mentora (atbalsta persona) atbalsts (ne mazāk kā 20 stundas mēnesī),  kura laikā mentors sniedz atbalstu mērķa grupas jaunietim individuālās pasākumu programmas īstenošanā;

-    formālās un ikdienas mācīšanās,

-    speciālistu konsultācijas  (psihologs, karjeras konsultants u. c., izņemot ārstniecības personālu),

-    dalība pasākumos (nometnes, semināri, sporta aktivitātes, kultūras pasākumi),

-    brīvprātīgā darba aktivitātes,

-    iesaisti nevalstisko organizāciju un jauniešu centru aktivitātēs, pasākumos un projektos,

-  profesijas specifikas iepazīšana, tai skaitā vizītes uzņēmumos, lai izvēlētos iegūt profesionālo kvalifikāciju vai apgūt arodu pie amata meistara;

-    iesaisti vietējās sabiedriskajās aktivitātēs.

-   specifiski pasākumi mērķa grupas jauniešiem ar invaliditāti (ar surdotulka, asistenta palīdzību, specializēto transportu).

-    un citi pasākumi, kas iekļauti mērķa grupas jaunieša individuālajā pasākumu programmā un ir vērsti uz jauniešu prasmju un personības attīstību.

Bauskas novada pašvaldība šo projektu plāno ieviest sākot ar šī gada oktobri līdz 2018.gada 31.decembrim. Projektā iesaistāmo mērķa grupas jauniešu maksimālais skaits – 103 jaunieši, kopējais pieejamais finansējums 161 112,60 eiro.

Ja Jums ir interese vai jautājumi par šo programmu, lūdzu, zvaniet programmas vadītājai Dinai Romanovskai, tel.63921802.

 Informāciju sagatavoja

projektu vadītāja Jolanta Kalinka

22.12.2016.


Projektu līdzfinansē REACT-EU finansējums pandēmijas krīzes seku mazināšanai

Bauskas novada pašvaldība iesaistās projektā  „PROTI un DARI!”

Jaunieši ir katras nācijas bagātība. Viņi atspoguļo situāciju valstī, kā arī ir šīs valsts nākotne, jo īstenos tos lēmumus, kas tiks pieņemti tagad. Latvijā samazinās kopējais iedzīvotāju skaits, īpaši jauniešu, tāpēc ir būtiski izveidot tādu atbalsta sistēmu, kas ikvienam jaunietim dod iespēju un rada vēlēšanos būt noderīgam Latvijas sabiedrībai.

Projekta „PROTI un DARI!” mērķis ir attīstīt to jauniešu (vecumā no 15 līdz 29 gadiem ieskaitot) prasmes, kuri pašlaik nemācās, nestrādā, neapgūst arodu un nav reģistrēti Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) kā bezdarbnieki (NEET jaunieši), un veicināt viņu iesaisti izglītībā, darba gaitās, kā arī nevalstisko organizāciju vai jauniešu centru darbībā.

Eiropas Savienības mērogā šis projekts ir unikāls, jo izstrādā vienotu metodoloģiju darbam ar mērķa grupas jauniešiem visā valstī un paredz aicināt piedalīties projekta īstenošanā visas Latvijas pašvaldības. Vienlaikus projekta ietvaros tiks piemērota kompleksa pieeja darbā ar mērķa grupas jauniešiem, lai viņi saņemtu pēc iespējas vispusīgāku un viņu individuālajām vajadzībām piemērotāku atbalstu.

Kompleksās pieejas piemērošana darbam ar mērķa grupas jauniešiem bieži vien ir izaicinājumiem bagāts un laikietilpīgs process, kas prasa veidot sadarbību ar stratēģiskajiem partneriem – jaunatnes jomā strādājošajām valsts un pašvaldības, kā arī nevalstiskajām un citām organizācijām. Latvijā atbalsta sistēma NEET jauniešiem tikai veidojas un publiskajā telpā raisās spraigas diskusijas par atbalsta nepieciešamību un lietderību, bet Eiropā ir valstis, kurās jau vairākus gadus notiek mērķtiecīgs un sistemātisks darbs ar mērķa grupu, gūstot labus panākumus.

Kāpēc jārisina NEET jauniešu problēmas? Pirmkārt, atrisinot NEET jauniešu problēmas, varētu samazināties nepieciešamība ieguldīt ievērojamus līdzekļus dažādu pabalstu un palīdzības programmu finansēšanai. Otrkārt, NEET jaunieša iegūtā izglītība, prasmes un darbs gan pozitīvi ietekmē viņa paša dzīvi, gan sniedz labumu sabiedrībai. Iesaistoties apmācībā, jaunietis iegūst nepieciešamo cilvēk kapitālu, kas var tikt izmantots darba tirgū. Jaunietis rod arī materiālu stabilitāti un psiholoģisku pārliecību, iegūstot darbu. Jaunieša nodarbinātība savukārt rada pievienoto vērtību precēm un pakalpojumiem, kā arī papildu nodokļu ieņēmumus, kas savukārt ir sabiedrības ieguvums. Treškārt, risinot NEET jauniešu problēmas, iespējams novērst vai samazināt arī blaknes, kas izpaužas kā dažādas sociālas problēmas. NEET jaunieši jūtas izolēti no pārējās sabiedrības. Viņi retāk iesaistās dažādās politiskajās un sabiedriskajās aktivitātēs (nevalstisko organizāciju darbā u.tml.). Izolētība no sabiedrības un materiālā stāvokļa nestabilitāte var radīt citus riskus – stimulēt deviantas uzvedības (devianta uzvedība izpaužas alkoholisma, bezpajumtniecības, narkomānijas, nepilngadīgo noziedzības u.c. formās) attīstību un atkarību no dažādu apreibinošu vielu lietošanas, kuru novēršana sabiedrībai prasa ievērojamus cilvēku un finanšu resursus.

Mērķa grupas jaunietim paredzētais atbalsts:

1. veikta jauniešu profilēšana (anketēšana, intervija), apzinot jaunieša prasmes, intereses un iegūto izglītību, kā arī nosakot attīstības virzienus;

2. sadarbībā ar katru jaunieti, balstoties uz tā profilēšanas rezultātiem, izstrādāta viņa individuālā pasākumu programma, kas sastāv no četrām obligātajām komponentēm (UNESCO izstrādātie mācīšanās pīlāri): personības attīstība, iekļaušanās sabiedrībā, "darba tikums", mūžizglītības kompetences;

3. noslēgta vienošanās ar mērķa grupas jaunieti par dalību individuālās pasākumu programmas īstenošanā projekta ietvaros;

4. īstenota jaunieša individuālā pasākumu programma līdz 9 mēnešiem ilgā laika periodā, nodrošinot tajā paredzētos pasākumus, kas var ietvert šādas aktivitātes:

-   regulārs individuāls mentora (atbalsta persona) atbalsts (ne mazāk kā 20 stundas mēnesī),  kura laikā mentors sniedz atbalstu mērķa grupas jaunietim individuālās pasākumu programmas īstenošanā;

-    formālās un ikdienas mācīšanās,

-    speciālistu konsultācijas  (psihologs, karjeras konsultants u. c., izņemot ārstniecības personālu),

-    dalība pasākumos (nometnes, semināri, sporta aktivitātes, kultūras pasākumi),

-    brīvprātīgā darba aktivitātes,

-    iesaisti nevalstisko organizāciju un jauniešu centru aktivitātēs, pasākumos un projektos,

-  profesijas specifikas iepazīšana, tai skaitā vizītes uzņēmumos, lai izvēlētos iegūt profesionālo kvalifikāciju vai apgūt arodu pie amata meistara;

-    iesaisti vietējās sabiedriskajās aktivitātēs.

-   specifiski pasākumi mērķa grupas jauniešiem ar invaliditāti (ar surdotulka, asistenta palīdzību, specializēto transportu).

-    un citi pasākumi, kas iekļauti mērķa grupas jaunieša individuālajā pasākumu programmā un ir vērsti uz jauniešu prasmju un personības attīstību.

Bauskas novada pašvaldība šo projektu plāno ieviest sākot ar šī gada oktobri līdz 2018.gada 31.decembrim. Projektā iesaistāmo mērķa grupas jauniešu maksimālais skaits – 103 jaunieši, kopējais pieejamais finansējums 161 112,60 eiro.

Ja Jums ir interese vai jautājumi par šo programmu, lūdzu, zvaniet programmas vadītājai Dinai Romanosvskai, tel.63921802.

Informāciju sagatavoja

projektu vadītāja Jolanta Kalinka

23.09.2016.