Sociālā joma
atklāšana

Ceturtdien, 25. jūlijā, oficiāli atklāta Bauskas Daudzfunkcionālā sociālo pakalpojumu centra ēka Rūpniecības ielā 9, Bauskā. Oficiālajā atklāšanas pasākumā piedalījās Bauskas novada pašvaldības vadība, deputāti, administrācijas speciālisti, sadarbības partneri un citas iestādes, kuras saistītas ar realizēto projektu „Deinstitucionalizācijas plāna īstenošana Bauskas novadā”, kura ietvaros atvērts Bauskas Daudzfunkcionālais sociālo pakalpojumu centrs, kur klientiem tiks nodrošināti daudzveidīgi sabiedrībā balstīti sociālie pakalpojumi.

Svinīgo pasākumu vadīja Antra Straumane, biedrības „Cerību spārni" Bauskas pakalpojumu vadītāja. Viņa pateicās ikvienam, kurš vairāk vai mazāk tika iesaistīts projekta realizēšanā, izceļot lielo un apjomīgo darbu, kas paveikts strādājot ciešā sadarbībā ar dažādu jomu pārstāvjiem, lai rezultātā Daudzfunkcionālais sociālo pakalpojumu centrs tiktu apdzīvots un pilnvērtīgi funkcionētu.

Strauytmane

Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Mačeks pateicās deputātiem arī no iepriekšējā sasaukuma un izcēla izaicinājumus, ar kuriem nācās saskarties realizējot projektu.

„Neskatoties uz ģeopolitisko situāciju, mēs tomēr spējām projektu realizēt. Šis centrs daudziem tā iemītniekiem pavērs jaunas iespējas uz kvalitatīvākiem un labākiem dzīves apstākļiem, kāds arī ir šī projekta mērķis. Centrs dos iespēju pilnveidoties ne tikai jauniešiem, bet arī vecākiem un pedagogiem, kuri strādās ar centra iemītniekiem. Paldies administrācijas darbiniekiem, būvniekiem, Sociālajam dienestam un visiem citiem iesaistītajiem, kuri nepadevās un, neskatoties uz neskaitāmām grūtībām un šķēršļiem, projektu spēja realizēt. Lai izdodas!”, tā A. Mačeks.

Mačeks

Klātesošos uzrunāja arī Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis. Viņš sacīja, ka projekts dod pienesumu ne tikai sociālajai jomai, bet ari pilsētas infrastruktūrai.

„Prieks, ka pussagruvusi kultūrvēsturiska ēka ir ieguvusi otru dzīvi. Paldies lēmuma sagatavotājiem, deputātiem, kuri atbalstīja šo ideju. Liels paldies Būvniecības nodaļai, Attīstības un būvniecības departamenta vadītājam, projektu vadītājai Antrai Bagonei un visiem pārējiem administrācijas darbiniekiem, kuri ieguvuši neatsveramu pieredzi darbā tik sarežģītā objektā. Ja dažbrīd likās, ka šādi projekti nav realizējami, tad tagad ir zināšanas un pārliecība, kas ļauj virzīties uz priekšu un uzņemties tikpat sarežģītus un, iespējams, vēl sarežģītākus projektus arī turpmāk. Vēlreiz paldies visiem iesaistītajiem par lieliski paveiktu darbu,” tā A. Okmanis.

Okmanis

Sanākušos uzrunāja arī biedrības „Cerību spārni" vadītāja Eva Viļķina. Viņa pateicās Bauskas novada pašvaldībai par drosmi un apņēmību realizēt tik lielu un nozīmīgu projektu.

„Bauskas novads ir kļuvis par vēl vienu nozīmīgu sociālā pakalpojumu sniegšanas vietu bagātāks. Šie pakalpojumi cilvēkiem ir ļoti nepieciešami. Citas pašvaldības var tikai mācīties no Bauskas novada pašvaldības, kā realizēt sarežģītus projektus, lai attīstītu infrastruktūru un sniegtu atbalstu novada iedzīvotājiem sociālā jomā. Paldies visiem, kuri strādāja, lai projekts tiktu realizēts,” sacīja Eva Viļķina.

Bauskas novada Sociālā dienesta vadītāja Dina Romanovska:

„Lepojos ar Bauskas novada pašvaldību, tās deputātiem un speciālistiem par to, ka tālajā 2016. gadā mēs nenobijāmies pieņemt lēmumu un spērām platu soli sociālo pakalpojumu attīstībai Bauskas novadā. Projektā daudzi ir ielikuši savu sirdi un smagu darbu. Lepojos ar katru iesaistīto, kurš strādāja, domāja un darīja. Tas nebija viegli, bet tas ir izdarīts. Paldies visiem!”

Dina

Biedrības „Cerību spārni" Bauskas pakalpojumu vadītāja Antra Straumane pateicās klātienē esošajiem Bauskas novada domes deputātiem – Initai Nagņibedai, Līgai Rimševicai, Lainei Bahai, Guntim Kalniņam, Voldemāram Čačam, Raitim Ābelniekam un Arnoldam Jātniekam.

Pateicības vārdi tika veltīti ari Bauskas novada Sociālajam dienestam, projektu vadītājai Antrai Bagonei, būvniecības speciālistam Vadimam Remeiķim, būvniekam, būvuzraugam un citiem projekta sadarbības partneriem.

Lenta

„Cerību spārni" saņēma apsveikumus no kolēģiem, kuri mēroja tālo ceļu no Cēsīm un Siguldas, kā arī pateicības vārdus biedrībai un projekta realizētājiem veltīja mamma, kuras divi dēli dzīvo un saņem sociālos pakalpojumus jaunajā centrā.

Ēkā, kas atrodas blakus Bauskas novada Sociālajam dienestam ir izveidots Daudzfunkcionāls sociālo pakalpojumu centrs, kur klientiem tiks nodrošināti daudzveidīgi sabiedrībā balstīti sociālie pakalpojumi. Ēkas vēsturiskajā atjaunotajā daļā tiks sniegti pakalpojumi  pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem – dienas aprūpes centrs ar 26 pakalpojuma vietām un specializētās darbnīcas ar piecām darba vietām kokapstrādes darbnīcā un piecām darba vietām šūšanas un rokdarbu darbnīcā.

Jaunuzceltajā ēkas piebūvē izvietoti sabiedrībā balstīti sociālie pakalpojumi bērniem ar funkcionāliem traucējumiem – dienas aprūpes centrs ar 12 pakalpojuma vietām, pakalpojums “Atelpas brīdis” ar četrām pakalpojuma vietām un sociālās rehabilitācijas pakalpojums, kas ietver daudzfunkciju terapiju un Montesori terapijas kabinetu. Pakalpojumus Bauskas novada iedzīvotājiem nodrošinās biedrība “Cerību spārni”, kurai pašvaldība ir deleģējusi šo pakalpojumu sniegšanu.

Fotogalerija: ŠEIT

Foto: Ģirts Donerblics

Vairāk par “Deinstitucionalizācijas plāna īstenošana Bauskas novadā” projekta trešo realizēto infrastruktūras objektu “Daudzfunkcionāls sociālo pakalpojumu centrs Rūpniecības ielā, Bauskā” lasiet: