13.05.2021.
Ēka Zaļajā ielā 33 ir aprīkota un gatava pakalpojuma reģistrēšanai
Ēka Zaļajā ielā 33, Bauskā ir labiekārtota un gatava ģimeniskai videi pietuvināta pakalpojuma ieviešanai ārpusģimenes aprūpē esošiem bērniem. 2021. gada martā ir noslēgušās materiāltehniskā nodrošinājuma piegādes ēkai Zaļā ielā 33, Bauskā projekta Nr. 9.3.1.1./19/I/046 “Deinstitucionalizācijas plāna īstenošana Bauskas novadā” ietvaros. Ēka ir pilnībā aprīkota ar nepieciešamajām mēbelēm, sadzīves tehniku un elektroniku, nodrošinot visu nepieciešamo bērnu izmitināšanai.
Iecerēts, ka Zaļajā ielā 33 tiks sniegts ģimeniskai videi pietuvināts pakalpojums. Tā ir pakalpojuma forma, kas paredz bērnu aprūpi mazās grupās tādā veidā, kas līdzinās autonomas ģimenes apstākļiem ar vienu vai vairākiem aprūpes speciālistiem, kas pilda vecāku funkcijas. Ņemot vērā nelielo audžuģimeņu skaitu novadā un samērā lielo sociālā riska ģimeņu skaitu, ir svarīgi Bauskas novadā attīstīt ģimeniskai videi pietuvinātu aprūpes pakalpojumu bērniem, kas palikuši bez vecāku aprūpēs. Plānots, ka jaunais projekts nodrošinās dzīvesvietu astoņiem bērniem.
Ēka pēc savas būtības atgādina vienģimenes dzīvojamo māju. Ēkas otrajā stāvā iekārtotas 4 guļamistabas 8 bērniem, kuri divatā dzīvos vienā istabiņā draudzīgā gaisotnē. Ēkas pirmajā stāvā izvietota virtuve, atpūtas telpa, kā arī personāla telpa, kurā strādās un mitināsies aprūpes speciālists. Ēkai ir plaša pieguloša teritorija ar lapenīti un teritoriju ieskauj žogs, lai bērni šeit varētu justies droši. Aprīkojums un veiktie telpu pielāgojumi ļaus objektā izmitināt arī bērnus ar funkcionālajiem traucējumiem, tādējādi nodrošinot viņiem nepieciešamo sociālo aprūpi un rehabilitāciju.
Projekts Nr.9.3.1.1/19/I/046 “Deinstitucionalizācijas plāna īstenošana Bauskas novadā” tiek īstenots, pamatojoties uz MK 2016.gada 20.decembra noteikumiem Nr.871 “Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" specifiskā atbalsta mērķa 9.2.2. "Palielināt kvalitatīvu institucionālai aprūpei alternatīvu sociālo pakalpojumu dzīvesvietā un ģimeniskai videi pietuvinātu pakalpojumu pieejamību personām ar invaliditāti un bērniem" 9.2.2.1. pasākuma "Deinstitucionalizācija" ietvaros. Projekta kopējais īstenošanas termiņš ir 3 gadi (no 01.01.2020. līdz 31.12.2022.).
Realizējot šo projektu, Bauskā būs par trīs atjaunotām ēkām vairāk. 2020.gadā tika atjaunota ēka Zaļā ielā 33, lai nodrošinātu ģimeniskai videi pietuvinātu pakalpojumu. 2021.gadā tiks uzsākta ēkas pārbūve Rūpniecības ielā 9 - daudzfunkcionālu sociālo pakalpojumu centra izveidei. Savukārt 2022.gadā jāpabeidz ēkas pārbūve Slimnīcas ielā 4.
Antra Bagone,
Attīstības un plānošanas nodaļas projektu vadītāja
Foto:
Artūrs Dulbe,
sabiedrisko attiecību speciālists
15.02.2021.
Uzsākti projektēšanas darbi ēkai Slimnīcas ielā 4, Bauskā
2020.gada nogalē uzsākti projektēšanas darbi ēkai Slimnīcas ielā 4, Bauskā projekta Nr.9.3.1.1./19/I/046 “Deinstitucionalizācijas plāna īstenošana Bauskas novadā” ietvaros. Projektēšanas līgums noslēgts ar SIA “KPB PROJEKTĒTĀJS” par būvprojekta “Nedzīvojamas ēkas pārbūve Slimnīcas ielā 4, Bauskā, Bauskas novadā” izstrādi. Ēkā paredzēts izveidot 16 grupu dzīvokļus pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem, pakalpojumu “Atelpas brīdis” pieaugušajiem, un sociālās rehabilitācijas telpas – sensoro istabu un fizisko aktivitāšu istabu personām ar funkcionāliem traucējumiem.
Attēlā: SIA “KPB PROJEKTĒTĀJS” izstrādātais fasādes variants ēkai Slimnīcas ielā 4, Bauskā
Projekta ietvaros paredzēts atjaunot arī ēku, kurā atrodas SIA “Zemgales mutes veselības centrs”, lai abas ēkas veidotu vienotu veidolu pilsētvidē, kā arī pārbūvēt inženierkomunikācijas, lai tās katrai ēkai būtu lietojamas un uzskaitāmas atsevišķi. Izmaksas, kas attiecās uz vienstāva ēkas apjomu, tiks iekļautas Deinstitucionalizācijas projektā kā neattiecināmās izmaksas.
Teritorija, aptuveni 8570 m2 platībā, tiks labiekārtota - ierīkoti soliņi, gājēju ietves, taciņas, atpūtas zona, autostāvvietas, velonovietnes un apzaļumošana, kā arī tiks demontēts esošais žogs.
Projekts Nr.9.3.1.1/19/I/046 “Deinstitucionalizācijas plāna īstenošana Bauskas novadā” tiek īstenots, pamatojoties uz MK 2016.gada 20.decembra noteikumiem Nr.871 “Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" specifiskā atbalsta mērķa 9.2.2. "Palielināt kvalitatīvu institucionālai aprūpei alternatīvu sociālo pakalpojumu dzīvesvietā un ģimeniskai videi pietuvinātu pakalpojumu pieejamību personām ar invaliditāti un bērniem" 9.2.2.1. pasākuma "Deinstitucionalizācija" ietvaros. Vienošanās grozījumu apstiprināšanas rezultātā, projekta kopējās izmaksas būs 1 804 816,16 EUR, no tiem ERAF finansējums 901 402.63 EUR, valsts budžeta dotācija 35 326,85 EUR, valsts budžeta finansējums 153 902,33 EUR un pašvaldības finansējums 901 402,63 EUR. Projekta kopējais īstenošanas termiņš ir 3 gadi (no 01.01.2020. līdz 31.12.2022.).
Realizējot šo projektu, Bauskā būs par trīs atjaunotām ēkām vairāk. 2020.gadā tika atjaunota ēka Zaļā ielā 33, lai nodrošinātu ģimeniskai videi pietuvinātu pakalpojumu. 2021.gadā tiks uzsākta ēkas pārbūve Rūpniecības ielā 9 - daudzfunkcionālu sociālo pakalpojumu centra izveidei. Savukārt 2022.gadā jāpabeidz ēkas pārbūve Slimnīcas ielā 4.
Informāciju sagatavoja:
Aiga Graudiņa,
Attīstības un plānošanas nodaļas projektu vadītāja
aiga.graudina@bauska.lv
tel. 65795188
23.10.2020.
Daudzfunkcionālā sociālo pakalpojumu centra projektēšanas darbi
Projekta Nr.9.3.1.1./19/I/046 “Deinstitucionalizācijas plāna īstenošana Bauskas novadā” ietvaros turpinās Daudzfunkcionālā sociālo pakalpojumu centra Rūpniecības ielā 9, Bauskā projektēšanas darbi, kurus veic SIA “JaunRīga ECO”. Būvdarbus paredzēts uzsākt 2021.gada pavasarī.
Būvprojekta ietvaros paredzēta daudzfunkcionāla sociālo pakalpojumu centra izveide, pārbūvējot esošo divstāvu daudzdzīvokļu māju un pievienojot jaunu būvapjomu viena stāva līmenī. Plānota arī esošās garāžas ēkas fasādes vienkāršota atjaunošana un gruntsgabala ziemeļu daļā esošās palīgēkas demontāža. Daudzfunkcionālajā sociālajā centrā paredzēts dienas aprūpes centrs bērniem ar funkcionālajiem traucējumiem, dienas aprūpes centrs personām ar garīga rakstura traucējumiem, specializētās darbnīcas un atelpas brīža pakalpojums. Teritorija tiks labiekārtota, paredzot jaunas bruģētas ietves pie projektētās ēkas galvenajām ieejām un pagalmā, kā arī aktivitāšu un rotaļu zonas Sociālo pakalpojumu centra klientiem.
1.attēls. Skats no putna lidojuma uz projektējamo teritoriju
2.attēls. SIA “JaunRīga ECO” izstrādātā Daudzfunkcionālā sociālo pakalpojumu centra teritorijas Rūpniecības ielā 9 vizualizācija
Ēka Rupniecības ielā 9 atrodas valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekļa “Bauskas vecpilsēta” teritorijā. Būve kopumā saglabājusi apjomu, kāds tas radies 1890.gadā, ir saglabājušās atsevišķas arhitektoniskas detaļas, piemēram, 19.gs. logi un kāpnes, kuras būvdarbu laikā būtu jārestaurē, savukārt, pārējais apjoms jāatjauno, lai ēka atgūtu savu vēsturisko veidolu, un iekļautos Bauskas vecpilsētas vēsturiskajā vidē. Lai to veiksmīgāk varētu realizēt, 2020.gada maijā un jūnijā Mg.art. Ina Līne veica arhitektoniski māksliniecisko inventarizāciju.
3.attēls. Ēka Rūpniecības ielā 1890. gadā. Hipotētiska rekonstrukcija (attēls no Inas Līnes 2020.gadā izstrādātās Arhitektoniski mākslinieciskās inventarizācijas).
Sākotnēji ēka Rūpniecības ielā 9 tika celta kā vienstāva ēka, taču nav zināms, kā tā izskatījās. Privātā kolekcijā saglabājies attēls, kurā redzams mājas DA fasādē uzstādītais otrā stāva balkons ar gadskaitli – 1890. Domājams, ka konkrētais gadskaitlis datē mājas pārbūvi, kad, plānojot tipogrāfijas izveidošanu, ēkai uzcelts otrais stāvs un divstāvu piebūve pagalma pusē.
4. attēls. Ēkas Rūpniecības ielā 9 balkons ar otrā stāva celšanas gadu un īpašnieku iniciāļiem, privātkolekcijas foto (attēls no Inas Līnes 2020.gadā izstrādātās Arhitektoniski mākslinieciskās inventarizācijas).
5.attēls. 19.gadsimta priedes koka oderlogi, aprīkoti ar padomju laika restēm (foto no Inas Līnes 2020.gadā izstrādātās Arhitektoniski mākslinieciskās inventarizācijas).
6.attēls Groploga ar statni un škērsi konstruktīvā shēma. (attēls no Kuldīgas vecpilsētas apbūves noteikumiem. Kuldīga, 2016.)
Senākā un nozīmīgākā vēsturiskā konstrukcija ēkas iekšienē ir kāpnes, kuras izbūvētas 1890. gada pārbūves laikā, tādēļ tās būtu saglabājamas un restaurējamas. Kāpnes veido profilēti virpots koka centrālais balsts un uz metāla sijām guldīti betonēti pakāpieni ar profilētu ārmalu. Dekoratīvās ažūrā margas veidotas no rūpnieciski izgatavotiem metāla elementiem, un tās noslēdz profilēts koka parocenis.
7.attēls. Kāpņu detaļa – ažūrās metāla margas (foto no Inas Līnes 2020.gadā izstrādātās Arhitektoniski mākslinieciskās inventarizācijas)
Projekta īstenošana uzsākta 2020.gada 1.janvārī, pēc Līguma parakstīšanas ar Centrālo finanšu un līguma aģentūru.
Projekts Nr.9.3.1.1/19/I/046 “Deinstitucionalizācijas plāna īstenošana Bauskas novadā” tiek īstenots pamatojoties uz MK 2016.gada 20.decembra noteikumiem Nr.871 “Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" specifiskā atbalsta mērķa 9.2.2. "Palielināt kvalitatīvu institucionālai aprūpei alternatīvu sociālo pakalpojumu dzīvesvietā un ģimeniskai videi pietuvinātu pakalpojumu pieejamību personām ar invaliditāti un bērniem" 9.2.2.1. pasākuma "Deinstitucionalizācija" ietvaros. Projekta ietvaros tiks atjaunotas trīs ēkas. Projekta kopējie izdevumi: 1 739 498,93 EUR, no tiem ERAF finansējums 623 324,55 EUR, valsts budžeta dotācija 27 499,61 EUR un pašvaldības finansējums 1 088 674,77 EUR. Projekta īstenošanas termiņš 3 gadi (no 01.01.2020. līdz 31.12.2022.). Projekta mērķis ir nodrošināt un attīstīt personām ar garīga rakstura traucējumiem, bērniem ar funkcionāliem traucējumiem un ārpusģimenes aprūpē esošiem bērniem viņu individuālām vajadzībām sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu infrastruktūru Bauskas novadā, tādējādi novēršot risku šo personu nokļūšanai ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās.
Informāciju sagatavoja:
Aiga Graudiņa,
Attīstības un plānošanas nodaļas projektu vadītāja
aiga.graudina@bauska.lv
tel. 65795188
04.09.2020.
Bauskas novada administrācijas speciālisti strādā pieredzes apmaiņā Kalnciemā
Augustā Bauskas novada Sociālā dienesta, Bauskas novada pašvaldības administrācijas speciālisti un domes deputāte Helvija Greiere viesojās Jelgavas novada Kalnciemā, kur mūsu novada speciālisti tikās ar kolēģiem no Jelgavas novada pašvaldības daudzfunkcionālā sociālā pakalpojuma centra „LAIPA”.
Centru Kalnciemā atklāja 4.augustā. Modernais daudzfunkcionālais sociālā pakalpojuma centrs „LAIPA” izveidots kādreizējo kopmītņu telpās. Centrs “LAIPA” atrodas Draudzības ielā 3, Kalnciemā, Jelgavas novadā. Ēkas pirmajā stāvā ir iekārtota specializētā darbnīca, otrajā stāvā izvietots dienas aprūpes centrs, bet trešajā stāvā izveidoti grupu dzīvokļi. Vēl ēkā atrodas pasts, ģimenes ārstu un zobārsta prakses un frizētava. Paredzēts, ka ēkas pirmajā stāvā nākotnē tiks atvērts arī sociālais uzņēmums – kafejnīca.
Centra vadītāja Gita Aizpure informē, ka centrā pieejami trīs pakalpojumi - dienas aprūpes centrs pieaugušajiem ar garīgā rakstura traucējumiem (GRT) 12 personām, grupu dzīvokļi cilvēkiem ar GRT 16 personām un specializētā darbnīca cilvēkiem ar GRT 16 personām.
Gita atklāj, ka viesi no Bauskas novada nav pirmā delegācija, kura ieradusies vien divas nedēļas pēc centra atvēršanas un noteikti ne pēdējā. Citu pašvaldību speciālistu interese par jaunatklāto centru ir tik liela, ka divas vizītes mēnesī ir aizrunātas jau vairākus mēnešus uz priekšu.
Grupu dzīvokļi aprīkoti ar modernām iekārtām. Katrā telpā ir gaisa ventilācijas iekārta, pie durvīm uzstādīta iekārta, kas ļauj sazināties ar ārpusē esošajiem, kuri vēlas iekļūt centrā. Iekļūšana sociālā dienesta telpās tiek kontrolēta durvis strādā tikai ar čipu sistēmu. Nepiederošiem iekļūt ēkā ir praktiski neiespējami. Trauksmes gadījumā visas durvis atveras un izkļūšana no ēkas nav apgrūtināta.
Starp Bauskas novada un Kalnciema speciālistiem sarunas raisījās raiti. Speciālistus interesēja darbinieku ikdienas pienākumi, slodzes, speciālistu piesaiste, aktuālā situācija nozarē, kadru pieejamība un kā ar nozari saistītas problēmas tiek risinātas katrā pašvaldībā. Tāpat speciālisti diskutēja par situāciju nozarē valstī kopumā un prātoja par nākotnes iecerēm un nozares likteni.
Centrs virza arī sociālās uzņēmējdarbības idejas. Daudzi Jelgavas novada uzņēmēji, vismaz vārdiski, ir apliecinājuši savu gatavību iesaistīties. Novadā ir vairākas ražotnes, finiera un kokapstrādes uzņēmumi, lauksaimnieki, zemnieki un uzņēmēji, kuriem nepieciešams darbaspēks uz sezonālajiem vai vieglas pakāpes atbildības darbiem.
Bauskas novada Sociālā dienesta vadītāja Dina Romanovska uzteic pieredzes apmaiņas brauciena galvenos ieguvumus. „Pieredzes apmaiņas ietvaros saņēmām informāciju par grupu dzīvokļiem, dienas aprūpes centru un specializētajām darbnīcām. Drīzumā arī Bauskas novadā, DI projekta ietvaros, šie pakalpojumi būs pieejami. Šobrīd Bauskā darbu turpina dienas aprūpes centrs 12 personām, bet interesenti, kuri vēlētos saturīgi un radoši darboties dienas aprūpes centrā, ir krietni vairāk. Kolēģi Kalnciemā ir paveikuši lielu darbu un ir soli mums priekšā jau nodrošinot šos trīs pakalpojumus, kurus saņem krietns skaits cilvēku, kuriem tas nepieciešams. Ļoti noderīga viesošanās un informācijas ieguve bija tieši par grupu dzīvokļiem.”
Artūrs Dulbe,
Sabiedrisko attiecību speciālists
04.07.2020.
Noslēdzas pārbūves darbi ēkā Zaļajā ielā 33, Bauskā
3.jūlijā pašvaldības īpašumā Zaļajā ielā 33 bija pulcējušies Bauskas novada administrācijas un Sociālā dienesta pārstāvji, lai veiktu telpu apsekošanu pirms būvdarbu nodošanas.
Ēka Zaļajā ielā 33 ir viena no vietām, kur Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansētā projekta Nr. 9.3.1.1./19/I/046 „Deinstitucionalizācijas plāna īstenošana Bauskas novadā” ietvaros tiek īstenoti pasākumi ēkas sakārtošanai, lai tur būtu iespējams sniegt sociālos pakalpojumus.
Iecerēts, ka Zaļajā ielā 33 tiks sniegts ģimeniskai videi pietuvināts pakalpojums. Tā ir pakalpojuma forma, kas paredz bērnu aprūpi mazās grupās tādā veidā, kas līdzinās autonomas ģimenes apstākļiem ar vienu vai vairākiem aprūpes speciālistiem, kas pilda vecāku funkcijas.
Ēka pēc remonta ir gaiša, saulaina, tai ir plaša pieguļošā teritorija, kurā būvdarbu laikā aizbērts dīķis un izveidota mīlīga lapenīte. Teritoriju apjož žogs, lai bērni šeit varētu justies droši. Ēka pēc savas būtības atgādina vienģimenes dzīvojamo māju. Vien telpu pielāgojumi un speciālais aprīkojums liecina par to, ka šeit tiks sniegts sociālais pakalpojums.
„Ēkas un pakalpojuma ideja ir veicināt ģimenisku vidi bērniem, neatkarīgi no iemesliem, kādēļ bērni nokļuvuši šajā situācijā. Jebkuram ir nepieciešams sajust rūpes un ģimenes siltumu,” par ieceri stāsta Bauska novada Sociālā darbiniece Anete Brazauska. Plānots, ka jaunais projekts nodrošinās dzīvesvietu astoņiem bērniem, kuri divatā dzīvos vienā istabiņā draudzīgā gaisotnē.
Būvdarbi ēkā tika uzsākti 2020.gada janvārī. Šajos sešos mēnešos ēkā veikts ne vien kosmētiskais remonts, bet arī telpu pielāgošana jaunajam lietošanas mērķim. Aprīkojums un veiktie telpu pielāgojumi ļaus objektā izmitināt arī bērnus ar funkcionālajiem traucējumiem, tādējādi nodrošinot viņiem nepieciešamo sociālo aprūpi un rehabilitāciju.
Paralēli būvdarbiem objektā notiek inventāra iepirkums, lai ēku aprīkotu ar nepieciešamajām mēbelēm, sadzīves tehniku.
Būvdarbus ēkā, atbilstoši arhitektes Sandras Smolijas iecerei, veica būvuzņēmējs SIA „LL Namejs". Būvuzraudzību nodrošina SIA „Marčuks".
Ina Andrijenko,
parktikante Sabiedrisko attiecību nodaļā
Foto: Ina Andrijenko
27.05.2020.
Turpinās pakalpojuma infrastruktūras attīstība Deinstitucionalizācijas plāna īstenošanai
Kopš projekta Nr. 9.3.1.1./19/I/046 “Deinstitucionalizācijas plāna īstenošana Bauskas novadā” realizācijas uzsākšanas, pagājuši pieci mēneši, kuru laikā uzsāktas vairākas projekta aktivitātes:
1. Ģimeniskai videi pietuvināta pakalpojuma izveidei, būvdarbi Zaļā ielā 33, Bauskā tuvojas noslēgumam. Ir pabeigti ēkas iekšdarbi un šobrīd notiek darbs pie ēkas fasādes atjaunošanas un teritorijas labiekārtošanas. Darbus plānots pabeigt jūnija otrajā nedēļā.
Paralēli tiek veikts inventāra iepirkums, lai ēku aprīkotu ar nepieciešamajām mēbelēm, sadzīves tehniku un elektroniku, nodrošinot visu nepieciešamo bērnu izmitināšanai.
Ģimeniskai videi pietuvināts pakalpojums ir pakalpojuma forma, kas paredz bērna aprūpi mazās grupās tādā veidā, kas līdzinās autonomas ģimenes apstākļiem ar vienu vai vairākiem aprūpes speciālistiem, kas pilda vecāku funkcijas.
2. Daudzfunkcionāla sociālo pakalpojumu centra pilngadīgām personām ar GRT un bērniem ar FT izveidei uzsākta ēkas Rūpniecības ielā 9, Bauskā projektēšana.
2020. gada 4. martā tika noslēgts līgums ar projektētājiem SIA “JaunRīga ECO” par 38 405.40 euro (ieskaitot PVN) par būvprojekta izstrādi un autoruzraudzību daudzfunkcionāla sociālo pakalpojumu centra izveidošanai Rūpniecības ielā 9, Bauskā.
Būvprojekta izstrādes laiks noteikts 8 mēneši (240 dienas) no Līguma noslēgšanas dienas.
3. Grupu dzīvokļu pakalpojuma izveidei 16 pilngadīgām personām ar GRT plānots pārbūvēt ēku Slimnīcas ielā 4, Bauskā, 952 m2 lielā platībā. Šobrīd ēkai tiek veikts tehniskās apsekošanas iepirkums.
Grupu dzīvoklis - dzīvoklis cilvēkam ar garīga rakstura traucējumiem, kuram ikdienā ir nepieciešams atbalsts. Atbalstu grupu dzīvoklī nodrošina sociālā darba speciālisti, kuri palīdz risināt dažādas ikdienas situācijas, atgādina par medikamentu lietošanu un sniedz cita veida atbalstu. Šajos dzīvokļos, dzīvos cilvēki, kuri VAR dzīvot neatkarīgu dzīvi, ja viņiem tiek nodrošināts atbalsts.
Projekta īstenošana uzsākta 2020.gada 22.janvārī, pēc Līguma parakstīšanas ar Centrālo finanšu un līguma aģentūru.
Informāciju sagatavoja:
Ieva Spriņķe,
Attīstības un plānošanas nodaļas projektu vadītāja
tel. 65795188
04.02.2020.
Parakstīta vienošanās par ERAF projekta īstenošanu
Bauskas novada pašvaldība 2020. gada 22. janvārī parakstīja vienošanos ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par Eiropas Savienības fonda projekta Nr. 9.3.1.1./19/I/046 “Deinstitucionalizācijas plāna īstenošana Bauskas novada” īstenošanu. Projekts iesniegts 9.3.1. specifiskā atbalsta mērķa "Attīstīt pakalpojumu infrastruktūru bērnu aprūpei ģimeniskā vidē un personu ar invaliditāti neatkarīgai dzīvei un integrācijai sabiedrībā" 9.3.1.1. pasākuma "Pakalpojumu infrastruktūras attīstība deinstitucionalizācijas plānu īstenošanai" 2. kārtas ietvaros.
Kas ir deinstitucionalizācija?
Labklājības ministrija skaidro: “Deinstitucionalizācijas (DI) process paredz cilvēku ar garīga rakstura traucējumiem iekļaušanu sabiedrībā un iesaisti darba tirgū, tādējādi veicinot viņu neatkarību un patstāvību. Tostarp tiek radīts plašs pakalpojumu klāsts, lai arī bērni, kas dzīvo sociālās aprūpes centros, varētu augt ģimeniskā vidē un bērni ar funkcionāliem traucējumiem varētu saņemt sociālo aprūpi un rehabilitāciju savā pašvaldībā.”
Bauskas novada pašvaldība projekta ietvaros paredzējusi izveidot sekojošu infrastruktūru sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu sniegšanai:
- Izveidots Daudzfukcionālais sociālo pakalpojumu centrs pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem (GRT) un bērniem ar funkcionāliem traucējumiem (FT). Centrā tiks izveidots:
- dienas aprūpes centrs bērniem ar FT (10 vietas);
- dienas aprūpes centrs personām ar GRT (20 vietas);
- specializētā darbnīca (10 vietas);
- atelpas brīdis ( 4vietas).
- Izbūvēti 16 Grupu dzīvokļi personām ar GRT.
- Atjaunota divstāvu dzīvojamā ēka ģimeniskai videi pietuvināta pakalpojuma izveidei ārpusģimenes aprūpē esošiem bērniem (8 vietas).
Bauskas novada pašvaldība ir Zemgales plānošanas reģiona sadarbības partneris 9.2.2.1. pasākuma "Deinstitucionalizācija" Eiropas Sociālā fonda projektā "Atver sirdi Zemgalē", Sadarbības līgums Nr. 3-41.4/34. Arī mērķa grupas, kuras izmantos sabiedrībā balstītos sociālos pakalpojumus ir izvērtētas deinstitucionalizācijas plānā (DI plāns).
Apstiprinātais Zemgales plānošanas reģiona DI plāns ir pieejams: ŠEIT
2020. gada 13. janvārī tika noslēgts līgums ar būvuzņēmēju SIA “Namejs” par 150 722.55 euro (ieskaitot PVN) par remontdarbu veikšanu un teritorijas labiekārtošanu Zaļā ielā 33, Bauskā, kurā paredzēta ģimeniskai videi pietuvināta pakalpojuma izveide ārpusģimenes aprūpē esošiem bērniem. Būvuzraudzību veiks SIA “Marčuks” par 5 747.50 euro (ieskaitot PVN)
Zaļās ielas 33, Bauskā pārbūves izpildes laiks noteikts 21 nedēļa no būvdarbu zonas NP abpusējas parakstīšanas dienas.
Projekta kopējās plānotās izmaksas: 1 739 498.93 euro, tai skaitā ERAF finansējums 623 324.55 euro, valsts budžeta dotācija 27 499.61 euro, pašvaldības līdzfinansējums attiecināmo izmaksu segšanai 1 088 674.77 euro.
Projekta realizācijas laiks: 01.01.2020 – 31.12.2022 (36 mēneši)
Informāciju sagatavoja:
Ieva Spriņķe,
Attīstības un plānošanas nodaļas projektu vadītāja, tel. 65795188